Film opowiada o życiu i twórczości Elvisa Presleya (Butler), widzianych z perspektywy jego skomplikowanych relacji z enigmatycznym menadżerem „Pułkownikiem” Tomem Parkerem (Hanks). Fabuła zgłębia złożoną znajomość Presleya z Parkerem, trwającą ponad 20 lat, od samych początków bezprecedensowej sławy Presleya. Tłem jest zmieniający się krajobraz kulturowy Ameryki i jej utrata niewinności. Osią historii jest jedna z najbardziej znaczących i wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley (Olivia DeJonge).
Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.
Zmysłowa love-story rozgrywająca się w Paryżu, stolicy miłości i seksu, w reżyserii Jacquesa Audiarda („Imigranci”, „Prorok”). Emilie zakochuje się w swoim sublokatorze Camille’u. Ten podejmuje erotyczną grę, ale broni się przed uczuciami – do czasu, gdy poznaje Norę, która ma obsesję na punkcie kogoś innego… Opowiadając o uczuciach i seksie w wielkim mieście, Audiard stworzył uwodzicielski i pełen humoru, przenikliwy portret współczesnej wielojęzycznej i multietnicznej metropolii.
Rok 1989. Młoda dziewczyna, Maryśka zachodzi w ciążę ze starszym od niej milicjantem Darkiem. Mężczyzna nie chce dziecka i zmusza kobietę do aborcji. Mimo kiepskiej sytuacji materialnej i ambitnych planów życiowych Maryśka decyduje się urodzić, a Darek usuwa się z jej życia. Wkrótce potem na świat przychodzi jej syn, w którego wychowaniu wspiera ją starsza siostra, Marta. Bardzo szybko okazuje się, że chłopiec mocno różni się od rówieśników: jest dziwnie wycofany, zamknięty w sobie, a jedyne wypowiadane przez niego słowo to „śubuk”. Mijają kolejne lata, syn Maryśki zostaje wyrzucony z przedszkola, a po jakimś czasie pojawia się diagnoza lekarzy: chłopiec ma autyzm. Maryśka początkowo nie wie, jak odnaleźć się w tej sytuacji, a w Polsce lat 90. nikt nie rozumie tego zaburzenia.
Dr Alithea Binnie jest osobą mocno stąpającą po ziemi. Jej zadowolenie z życia
bierze się po części z faktu, że już dawno przestała uganiać się za mrzonkami
w poszukiwaniu szczęścia. Nie ma wygórowanych wymagań wobec świata, do
którego podchodzi z dużą dawką sceptycyzmu. W życiu kieruje się zaś zdrowym rozsądkiem, zamiast ulegać porywom uczuć. Mimo tego, a może właśnie
dlatego, pewnego dnia w jej życiu pojawia się najprawdziwszy dżin, który w
zamian za swą wolność, oferuje jej spełnienie trzech życzeń. Problem w tym,
że Alithea zawodowo zajmuje się analizowaniem starożytnych podań i baśni i
ma pełną świadomość, że takie igraszki z losem mogą się bardzo źle skończyć.