Gatunek: Dokumentalny

Dzika Afryka

Familijny Przygodowy Dokumentalny

Jeden z najbardziej ambitnych filmów przyrodniczych 3D, jakie kiedykolwiek zagościły na dużym ekranie!

Czytaj więcej
Habit i zbroja

Dokumentalny

Film „Habit i zbroja” przedstawia dzieje państwa zakonnego i Rzeczpospolitej Obojga Narodów jako gigantyczną grę strategiczną, w której konkurują ze sobą różne wartości cywilizacyjne i ścierają się emocje aktorów historii.

Czytaj więcej
Kult. Film

Dokumentalny

„Kult. Film” zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. Prawdziwa, emocjonująca i wyczekiwana produkcja o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć.

Czytaj więcej
Mistrzowie Kina Mastercard: I młodzi pozostaną

Wojenny Dokumentalny Mistrzowie kina 99 minut

Nagrodzony Oscarem twórca filmowy Peter Jackson (trylogia Władca Pierścieni, trylogia Hobbit) przedstawia przełomowy dokument I młodzi pozostaną, prezentowany w setną rocznicę zakończenia I wojny światowej. W Multikinie tytuł pokażemy w ramach cyklu Mistrzowie Kina Mastercard, ze wstępem Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza, już 21 i 28 października.

Czytaj więcej
Pavarotti

Biograficzny Dokumentalny 116 minut

Niezwykle poruszająca historia ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów. Pavarotti: prawdziwa gwiazda rocka w operowych wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł nakłonić lady Dianę do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, wiadomo - Włoch!

Czytaj więcej