Filmy

I love my dad

Komedia Dramat Romans

Aby odzyskać kontakt z synem, Chuck tworzy w internecie fałszywą tożsamość i zaczyna podszywać się pod dziewczynę, w której chłopak wkrótce się zakochuje.

Czytaj więcej
I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!

Komedia 99 minut

Błogosławieni cierpliwi, którzy czekali na powrót niecodziennej rodziny znad Sekwany. Christian Clavier i spółka znów rozbawią nas do łez w kontynuacji hitu „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Twórcy jednej z najbardziej kasowych francuskich komedii ostatnich lat nie wzięli sobie do serca mocnego postanowienia poprawy. Dla widowni to bardzo dobra nowina.

Czytaj więcej
I że ci nie odpuszczę

Komedia romantyczna 112 minuty

Kate (Faris) to samotna matka, która nie poddaje się przeciwnościom losu. Pracuje na dwie zmiany, prowadzi dom i uczy się do egzaminów, by dostać wymarzoną pracę. Tymczasem zostaje zatrudniona do sprzątania jachtu, należącego do playboya otoczonego supermodelkami i służbą.

Czytaj więcej
Ignacy Loyola

Dramat Biograficzny 128 minut

Doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów życia Ignacego Loyoli. Twórcy wykreowali trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty opowieść o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka, idealnie oddając istotę „ignacjańskiego ducha”.

Czytaj więcej
Igrzyska Śmierci

Akcja Przygodowy Science-Fiction 142 minuty

Nastoletnia Katniss Everdeen walczy na śmierć i życie w głodowych igrzyskach, aby ochronić siostrę.

Czytaj więcej
Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży

Akcja 157 minut

Każda saga ma swój początek, a każdy bunt potrzebuje pierwszej iskry. Oto Dziesiąte Głodowe Igrzyska.

Czytaj więcej
Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1

Akcja Przygodowy Science-Fiction 123 minuty

Katniss Everdeen niechętnie staje się symbolem buntu ludności przeciwko władzy autokratycznego Kapitolu.

Czytaj więcej
Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 2

Akcja Przygodowy Science-Fiction 137 minut

Katniss Everdeen i przywódcy Dystryktu 13. rozpoczynają wielką ofensywę przeciwko dyktatorskiej władzy Kapitolu.

Czytaj więcej
Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia

Akcja Przygodowy Science-Fiction 146 minut

Po powrocie z obowiązkowego Tournée Zwycięzców Katniss Everdeen i Peeta Mellark wracają na arenę Głodowych Igrzysk, gdzie stawiają czoła mistrzom poprzednich edycji.

Czytaj więcej
Igrzyska zwierzaków

Animowany Familijny

Urodzona optymistka Daisy marzy o tym, żeby wygrać wielkie zawody dla „Najstraszniejszych zwierząt świata”. Problem w tym, że będąc uroczym ssakiem z gatunku kuoka, przypominającym skrzyżowanie chomika z… kangurem, ma nikłe szanse na rywalizację z największymi i najgroźniejszymi drapieżnikami planety. Ale od czego są upór i wierni przyjaciele. Aby dokonać niemożliwego, Daisy rozpocznie trudny trening pod okiem starego mistrza – Croco Dilla. Ćwicząc siłę, zręczność i intelekt, zrobi wszystko, żeby udowodnić światu zwierząt, że wola walki i szansa na medale wcale nie musi iść w parze z muskułami, groźnym wyglądem i długością paszczy, szpona czy ogona.

Czytaj więcej
Ikar. Legenda Mietka Kosza

Dramat Biograficzny

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu. Mietek (Dawid Ogrodnik) jako dziecko traci wzrok. Jego matka (Jowita Budnik), oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat.

Czytaj więcej
Il Boemo

Biograficzny Dramat historyczny Muzyczny 142 minuty

Niezwykła i nieznana historia Josefa Myslivečka, zwanego Il Boemo, jednego z najbardziej cenionych kompozytorów operowych XVIII-wiecznych Włoch, który inspirował Mozarta i został jego przyjacielem. Ubóstwiany w Wenecji, pożądany w Neapolu, dziś pamiętany przez nielicznych. Jego muzyka nadal jednak fascynuje słuchaczy swą energią, pomysłowością, emocjonalną głębią. W filmie wybrzmiewa z mocą dzięki plejadzie współczesnych operowych gwiazd i znakomitej orkiestrze. To opowieść o losach kompozytora, jego relacjach z fascynującymi kobietami, brawurowej drodze na szczyt i bolesnym upadku. Film jest czeskim kandydatem do Oscara.

Czytaj więcej