Zamknij
OFFOWE czwartki ze Storytel

OFFOWE czwartki ze Storytel

Projekt OFFowe czwartki ze Storytel w Multikinie jest odpowiedzią na potrzeby widzów związane z rozszerzeniem regularnego repertuaru o filmy festiwalowe i produkcje niekomercyjne. Cykl będzie odbywać się we wszystkich kinach sieci Multikino w każdy czwartek o godzinie 19:00. Bilety na wszystkie filmy w ramach cyklu są już w sprzedaży!

Pełny opis

Projekt OFFowe czwartki ze Storytel w Multikinie jest odpowiedzią na potrzeby widzów związane z rozszerzeniem regularnego repertuaru o filmy festiwalowe i produkcje niekomercyjne. Cykl będzie odbywać się we wszystkich kinach sieci Multikino w każdy czwartek o godzinie 19:00. Bilety na wszystkie filmy w ramach cyklu są już w sprzedaży!

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
INFORMACJE DODATKOWE

„Łączy nas miłość do historii”. Pod tym hasłem Storytel i Multikino łączą siły, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich odbiorców. W ramach tej współpracy Storytel oferuje 25% zniżki na bilety do kina. Kody upoważniające do zniżki można pobrać klikając tutaj -> KodyOFFoweCzwartki

Repertuar "Offowych czwartków ze Storytel":

PAŹDZIERNIK
5 października - Koncert: "ABBA: The Movie - Fan Event". Zanurz się w niezapomniany świat zespołu ABBA. Zobacz film stworzony przez reżysera Lasse Hallströma podczas spektakularnej trasy koncertowej zespołu po Australii.
12 października - "Poprzednie życie". Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było, gdyby?” – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach.
19 października -
"2001: Odyseja kosmiczna",  kultowy film Stanleya Kubricka - powtórka!
26 października - "Noc żywych trupów" (reż. George A. Romero, 1968)Grupa osób barykaduje się w domu, próbując przetrwać atak zombie.

WRZESIEŃ
7 września - "Cicha dziewczyna". Opowieść o 12-letniej Cáit, która trafia do swoich krewnych na wsi. Dotąd zamknięta, nieco przygaszona dziewczyna zaczyna otwierać się na świat i zgłębiać tajemnice nowego domu.
14 września - "Rodeo". Młoda pasjonatka motocykli wkracza w świat nielegalnych zlotów, gdzie jeźdźcy prezentują swoje maszyny i wykonują niebezpieczne ewolucje. Gorący temperament i niezależność Julii sprawiają, że znajduje ucieczkę w pasji do motocykli i nielegalnych ulicznych wyścigów - rodeo.
21 września - "Głowa do wycierania". Debiut pełnometrażowy Davida Lyncha, w którym Henry Spencer, zostaje zaproszony na kolację do rodziców swej dziewczyny, której nie widział przez pół roku. Spotkanie przebiega w nietypowej atmosferze, nagle Henry dowiaduje się, że jego ukochana urodziła mu dziecko. Potomek okazuje się jednak dziwnym stworkiem, który ma niewiele wspólnego z normalnym dzieckiem.
28 września - "Saint Omer". Pisarka Rama bierze udział w procesie Laurence Coly, młodej kobiety oskarżonej o spowodowanie śmierci swojej 15-miesięcznej córki porzuconej przez nią na plaży.

SIERPIEŃ
3 sierpnia - "Całe to piękno i krew" -  trzymający w napięciu niczym rasowy thriller i zachwycająca wizualnie opowieść o sztuce, która ma odwagę zmieniać świat. Cofamy się do początków kariery Nan Goldin, kiedy to tworzyła kolorowe, intymne zdjęcia przedstawiające rewolucję seksualną, ją samą oraz jej przyjaciół. Wtedy była prekursorką, rzucającą wyzwanie męskiemu światu fotografii. Obecnie całą energię poświęca założonej przez siebie grupie aktywistycznej PAIN, która staje w obronie osób uzależnionych od środków przeciwbólowych i walczy z producentami tych leków – rodziną Sacklerów.
10 sierpnia - "Dla Leslie". 
17 sierpnia - "Reality" z Sydney Sweeney ("Euforia", "Biały lotos") w roli głównej.
24 sierpnia - "Kochanica króla". Film przedstawia losy Jeanne Vaubernier, młodej i ambitnej kobiety ze społecznych nizin, która wykorzystuje swoją inteligencję i powab, aby wspinać się po szczeblach drabiny społecznej. Staje się ulubienicą króla Ludwika XV, a ten dzięki niej odzyskuje apetyt na życie. Wbrew wszelkim konwenansom i etykiecie Jeanne przenosi się do Wersalu, wywołując skandal na dworze.
31 sierpnia - "2001: Odyseja kosmiczna" kultowy film Stanleya Kubricka. 

LIPIEC
6 lipca - "Nostalgia". Po czterdziestu latach nieobecności Felice wraca do Neapolu, miejsca, w którym się urodził, na nowo odkrywając przeszłość.
13 lipca - "Ostatni wiking". 
Martin przechodzi kryzys wieku średniego i opuszcza rodzinę, by zamieszkać w norweskich górach. Ma zamiar zajmować się tam polowaniem i zbieractwem, tak jak robili to ludzie tysiące lat temu.
20 lipca  - "Mechaniczna pomarańcza". Alex DeLarge wraz ze swoim gangiem sieje spustoszenie na ulicach. Kiedy trafia do więzienia, otrzymuje propozycję odmiany swojego życia.
27 lipca - "Jeanne Dielman, Bulwar Handlowy, 1080 Bruksela". Samotna matka, która zajmuje się domem, okazjonalnie dorabia prostytucją.

CZERWIEC
1 czerwca -"Houria" jest utalentowaną tancerką, która pragnie zrobić światową karierę w balecie. Pewnego dnia zostaje brutalnie napadnięta przez rywala, co zmienia jej całe dotychczasowe życie.
8 czerwca - "24 godziny" to dramat społeczny z Penelope Cruz w roli głównej. 
15 czerwca - "Chłopiec z niebios" to opowieść o Adamie, który staje się świadkiem tajemniczego zabójstwa kolegi i zostaje wplątany w niebezpieczną intrygę.
22 czerwca - "Pamfir". Leonid, zwany Pamfirem, przed laty porzucił przemytniczy proceder i po dłuższej nieobecności wraca do rodzinnej wioski. Stęskniony za nim syn w akcie desperacji podpala lokalną cerkiew – wierzy, że w ten sposób zatrzyma ojca w domu. Problem w tym, że świątynia nie należy już do Kościoła, lecz do miejscowej mafii.
29 czerwca - "Mój sąsiad Adolf". Polsky, ocalony z Holocaustu, mieszka w odległej kolumbijskiej wsi. Pewnego dnia do domu obok wprowadza się tajemniczy starszy Niemiec. Polsky zaczyna podejrzewać, że jego nowy sąsiad to… Adolf Hitler. Jako że nikt mu nie wierzy, rozpoczyna prywatne śledztwo. 

MAJ
4 maja -"I love my dad" to historia, w której Chuck (ojciec) tworzy w internecie fałszywą tożsamość i zaczyna podszywać się pod dziewczynę, w której zakochuje się jego syn.
11 maja - "Osiem gór" to historia Pietro, który decyduje się porzucić życie w mieście i wyjechać w góry. Wydarzenie to staje się dla niego  początkiem drogi do zrozumienia siebie,
18 maja - "Daliland" to zarówno historia o dojrzewaniu, jak i dosadny, zabawny i empatyczny portret kryzysu na późnym etapie życia jednego z największych artystów XX wieku - Salvadora Dalego,
25 maja - "Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey,A Song" to niezwykła historia kultowej ballady Leonarda Cohena.

KWIECIEŃ
6 kwietnia - "Blisko" (reż. Lukas Dhont),
13 kwietnia - "Prawdziwe życie aniołów" z Krzysztofem Globiszem i Kingą Preis w rolach głównych, (reż. Artur W. Baron),
20 kwietnia - "Bo się boi" z kultowego studia A24 z Joaquinem Phoenixem w roli głównej,
27 kwietnia - "Aftersun" z rewelacyjnym Paulem Mescalem w roli głównej, (reż. Charlotte Wells).

MARZEC
2 marca -  „W gorsecie” (reż. Marie Kreutzer),
9 marca - tegoroczny, polski kandydat do Oscara „IO”, (reż. Jerzy Skolimowski),
16 marca - „Maskarada” (reż. Nicolas Bedos),
23 marca - „Sundown” z Timem Rothem i Charlotte Gainsbourg w rolach głównych, (reż. Michel Franco),
30 marca - "Bezmiar" z rewelacyjną rolą Penelope Cruz, (reż. Emanuele Crialese.).

Bilety na wszystkie filmy w ramach "Offowych czwartków" są już w sprzedaży.