Zamknij
Teatr
TEATRY
Teatr
8,18

Średnia ocena

Teatr

Teatry

Multikino i British Council kontynuują strategiczną współpracę przy realizacji pokazów spektakli brytyjskich na wielkim ekranie. W repertuarze na najbliższe miesiące znalazły się aż cztery premierowe tytuły z cyklu National Theatre Live.

Pełny opis

Od maja 2019 działania okołoteatralne stanowią część większej całości: projektu MultiCulture Britain, w ramach którego Multikino i British Council wspólnie promują ciekawe zjawiska w kulturze i sztuce z Wielkiej Brytanii w obszarze teatru, filmu, wystaw i koncertów.  
W repertuarze teatralnym na najbliższe miesiące znalazły się starannie dobrane tytuły, które otwierają na różnorodność i inność, skłaniają do zastanowienia nad kwestiami podstawowymi dla ludzkiej kondycji w odniesieniu do współczesnego, multikulturowego, świata. Teatr brytyjski doskonale łączy to, co ponadczasowe z nawiązaniami do realiów naszych czasów; inscenizacje na najwyższym artystycznym poziomie nikogo nie pozostawiają obojętnym.
Dzięki pokazom w Multikinie polska publiczność ma możliwość uczestnictwa w retransmisjach najgłośniejszych spektakli z repertuaru słynnych scen brytyjskich.
W pierwszym półroczu 2020 w Cyklu zaprezentujemy premierowo aż cztery tytuły: „Wszystko o Ewie”, „Wszyscy moi synowie”, „Sen nocy letniej” oraz „Bank braci Lehman”  – wszystkie w doborowej obsadzie i w brawurowej reżyserii (m. in. Sama Mendesa i – znanego już widzom Multikina z cyklu NTL – Nicholasa Hytnera).
Sprawdź szczegóły poniżej!

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
112

Głosów

8,18

Średnia ocena

Oceń film

Teatr - najbliższe transmisje:
National Theatre Live: Bank Braci Lehman

Teatry NT Live MultiCulture Britain 231 minut

1 Głosów
10 Średnia ocena

1844 rok, zimny wrześniowy poranek. Trzech braci przybywa do Nowego Jorku, marząc o spełnieniu amerykańskiego snu. Tak rozpoczyna się epicka historia rodzinnej firmy, która zmieniła losy świata. 163 lata później firma, którą założyli Lehmanowie spektakularnie zbankrutuje, wywołując tym samym największy w historii kryzys finansowy. Historia opowiedziana na deskach teatru skupia się jednak nie na ekonomicznych zawiłościach, lecz na losach rodziny, której dzieje śledzimy przez trzy pokolenia. Oryginalna sztuka trwała ponad 5 godzin, wersja prezentowana obecnie ma 3 godziny.

Bydgoszcz