Zamknij
Teatr
TEATRY
Teatr
8,14

Średnia ocena

Teatr

Teatry

Multikino i British Council kontynuują strategiczną współpracę przy realizacji pokazów spektakli brytyjskich na wielkim ekranie. W repertuarze na najbliższe miesiące znalazły się aż cztery premierowe tytuły z cyklu National Theatre Live.

Pełny opis

Od maja 2019 działania okołoteatralne stanowią część większej całości: projektu MultiCulture Britain, w ramach którego Multikino i British Council wspólnie promują ciekawe zjawiska w kulturze i sztuce z Wielkiej Brytanii w obszarze teatru, filmu, wystaw i koncertów.  
W repertuarze teatralnym na najbliższe miesiące znalazły się starannie dobrane tytuły, które otwierają na różnorodność i inność, skłaniają do zastanowienia nad kwestiami podstawowymi dla ludzkiej kondycji w odniesieniu do współczesnego, multikulturowego, świata. Teatr brytyjski doskonale łączy to, co ponadczasowe z nawiązaniami do realiów naszych czasów; inscenizacje na najwyższym artystycznym poziomie nikogo nie pozostawiają obojętnym.
Dzięki pokazom w Multikinie polska publiczność ma możliwość uczestnictwa w retransmisjach najgłośniejszych spektakli z repertuaru słynnych scen brytyjskich.
W pierwszym półroczu 2020 w Cyklu zaprezentujemy premierowo aż cztery tytuły: „Wszystko o Ewie”, „Wszyscy moi synowie”, „Sen nocy letniej” oraz „Bank braci Lehman”  – wszystkie w doborowej obsadzie i w brawurowej reżyserii (m. in. Sama Mendesa i – znanego już widzom Multikina z cyklu NTL – Nicholasa Hytnera).
Sprawdź szczegóły poniżej!

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
109

Głosów

8,14

Średnia ocena

Oceń film

Teatr - najbliższe transmisje:
National Theatre Live: Wszystko o Ewie

Teatry NT Live MultiCulture Britain 155 minut

0 Głosów
0 Średnia ocena

Wszystko o Ewie Josepha L. Mankiewicza – co to był za film, co za bohaterki! Margo Channing, żywa legenda, od której nie sposób oderwać oczu. I pragnąca zbliżyć się do niej jej najwierniejsza fanka. Młoda, piękna Eve. Ta porywająca opowieść o zazdrości, ambicji i władzy zdobyła aż sześć statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej. Pora na inscenizację w reżyserii Iva van Hove (NT Live: Opętanie, Hedda Gabler). Autorką muzyki jest rockowa artystka PJ Harvey, której utwory dosłownie hipnotyzują słuchaczy. W rolach głównych Gillian Anderson (Z Archiwum X, Sex Education, NT Live: Tramwaj zwany pożądaniem) i Lily James (Mamma Mia! Here We Go Again, Kopciuszek, Yesterday).

National Theatre Live: Sen nocy letniej

Teatry NT Live MultiCulture Britain 197 minut

7 Głosów
8,57 Średnia ocena

W tej adaptacji najsłynniejszej szekspirowskiej komedii romantycznej główną rolę zagra Gwendoline Christie, znana z roli Brienne z Tarthu w serialowej ekranizacji powieści George’a R.R. Martina, Gra o tron. Nicholas Hytner (reżyser przezabawnej, brawurowej komedii Człowiek dwóch szefów czy rockowego, uwspółcześnionego Juliusza Cezara) porywa widzów do szekspirowskiego lasu spowitego mgłą i światłem księżyca. Czekają tam na Was bohaterowie Snu nocy letniej i szykują iście szaloną przygodę! Bridge Theatre w Londynie zamieni się w świat z sennych marzeń, pełen latających wróżek, nieprzeniknionych mgieł i światła księżyca.

National Theatre Live: Fleabag. Szmata

Teatry NT Live MultiCulture Britain 108 minut

0 Głosów
0 Średnia ocena

Przezabawny, obsypany nagrodami spektakl, który stał się inspiracją dla hitowego serialu BBC o tym samym tytule. Napisany i zagrany przez Phoebe Waller-Bridge (Fleabag, Obsesja Eve) monodram podbił serca widzów kreacją głównej bohaterki oraz nonkonformistycznym spojrzeniem na postać kobiecą i jej z pozoru nijakie życie.

0 Głosów
0 Średnia ocena

W tej prowokacyjnej i przezabawnej komedii Noëla Cowarda Andrew Scott (Sherlock, Fleabag) wciela się w rolę Garry’ego Essendine’a, przebojowego aktora przeżywającego kryzys wieku średniego.

13 Głosów
8,46 Średnia ocena

Dwie wersje kultowej historii Frankensteina – tej jesieni w Multikinie! 27 października rolę tytułową zagra Jonny Lee Miller, a Stworzenie Benedict Cumberbatch; 29 października role się odwrócą – jako Frankensteina zobaczymy Cumberbatcha, w Stworzenie wcieli się Miller. Nie przegap okazji i obejrzyj na kinowym ekranie teatralny pojedynek dwóch Sherloków – prosto z National Theatre w Londynie.

21 Głosów
7,48 Średnia ocena

Dwie wersje kultowej historii Frankensteina – tej jesieni w Multikinie! 27 października rolę tytułową zagra Jonny Lee Miller, a Stworzenie Benedict Cumberbatch; 29 października role się odwrócą – jako Frankensteina zobaczymy Cumberbatcha, w Stworzenie wcieli się Miller. Nie przegap okazji i obejrzyj na kinowym ekranie teatralny pojedynek dwóch Sherloków – prosto z National Theatre w Londynie.

National Theatre Live: Bank Braci Lehman

Teatry NT Live MultiCulture Britain 231 minut

0 Głosów
0 Średnia ocena

UWAGA! Zmiana daty wydarzenia z 5.11.2020 na 4.11.2020! 1844 rok, zimny wrześniowy poranek. Trzech braci przybywa do Nowego Jorku, marząc o spełnieniu amerykańskiego snu. Tak rozpoczyna się epicka historia rodzinnej firmy, która zmieniła losy świata. 163 lata później firma, którą założyli Lehmanowie spektakularnie zbankrutuje, wywołując tym samym największy w historii kryzys finansowy. Historia opowiedziana na deskach teatru skupia się jednak nie na ekonomicznych zawiłościach, lecz na losach rodziny, której dzieje śledzimy przez trzy pokolenia. Oryginalna sztuka trwała ponad 5 godzin, wersja prezentowana obecnie ma 3 godziny.

Bydgoszcz