Zamknij
Teatr
TEATRY
Teatr
8,11

Średnia ocena

Teatr

Teatry

Multikino i British Council kontynuują strategiczną współpracę przy realizacji pokazów spektakli brytyjskich na wielkim ekranie. W repertuarze na pierwsze półrocze 2019 roku znalazły się najpopularniejsze inscenizacje ze słynnych scen brytyjskich: National Theatre.

Pełny opis

Dzięki pokazom polska publiczność ma możliwość uczestnictwa w retransmisjach najgłośniejszych spektakli z repertuaru słynnych scen brytyjskich. W bieżącym półroczu w Multikinie będzie można zobaczyć niekwestionowane bestsellery – wystawienia ponadczasowych tekstów z gwiazdami teatru i kina w rolach głównych: „Hamleta” z Benedictem Cumberbatchem i „Króla Leara” z Ianem McKellenem w roli tytułowej.

Na wielkim ekranie pokażemy także dwa spektakle na podstawie sztuk Alana Bennetta – jednego z najsłynniejszych pisarzy brytyjskich:

„Alleluja!”: osadzoną w realiach Beth – szpitala w Yorkshire ostrą i przewrotną komedię, w której twórcy zaordynują widzom maksymalne dawki humoru i ciętych dowcipów, nie stroniąc przy tym od politycznej satyry

oraz – premierowo – „Szaleństwo Króla Jerzego”: inscenizację kolejnego świetnego tekstu Bennetta (dramat został zaadaptowany na scenariusz nagrodzonego BAFTĄ filmu pod tym samym tytułem) z Markiem Gatissem, który zdobył olbrzymią popularność m. in. dzięki roli Mycrofta Holmesa w serialu „Sherlock” w roli głównej.

W repertuarze na najbliższe miesiące nie lada gratką dla miłośników teatru i kina będzie także „Antoniusz i Kleopatra” – inscenizacja dramatu Szekspira, w której miłość i namiętność nierozerwalnie splata się z grą o władzę, z fenomenalnymi kreacjami aktorskimi Ralpha Fiennesa i Sophie Okonedo.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
82

Głosów

8,11

Średnia ocena

Oceń film

Teatr - najbliższe transmisje:
2 Głosów
9 Średnia ocena

Ralph Fiennes i Sophie Okonedo w ponadczasowej historii o pasji, władzy i polityce. Inscenizacja dramatu Szekspira – ciągu dalszego „Juliusza Cezara”, która zdobyła serca publiczności i zebrała entuzjastyczne recenzje krytyków nie tylko w Wielkiej Brytanii. Za role w tym spektaklu Okonedo i Fiennes zostali nagrodzeni Evening Standard Theatre Awards – prestiżowymi brytyjskimi nagrodami teatralnymi.

0 Głosów
0 Średnia ocena

Spektakl na podstawie mistrzowskiej sztuki Alana Bennetta – retransmisja z Nottingham Playhouse w Londynie. W roli głównej fenomenalny Mark Gatiss – polskiej publiczności znany m. in. dzięki roli Mycrofta Holmesa w serialu “Sherlock”.

Bydgoszcz