Zamknij
Teatr
TEATRY
Teatr
8,44

Średnia ocena

Teatr

Teatry

W repertuarze sezonu teatralnego 2022-2023 w Multikinie w najbliższych miesiącach zobaczymy retransmisje najgłośniejszych inscenizacji ze słynnych scen brytyjskich w ramach cyklu National Theatre Live.

Pełny opis

Od maja 2019 działania około teatralne stanowią część większej całości: projektu MultiCulture Britain, w ramach którego Multikino promuje ciekawe zjawiska w kulturze i sztuce z Wielkiej Brytanii w obszarze teatru, filmu, wystaw i koncertów. Patronami medialnymi projektu są: British Council, e-teatr.pl, TerazTeatr oraz Dziennik Teatralny.    
W najbliższych miesiącach zobaczymy starannie dobrane tytuły sztuk, które otwierają na różnorodność i inność, skłaniają do zastanowienia nad kwestiami podstawowymi dla ludzkiej kondycji w odniesieniu do współczesnego, multikulturowego, świata. Teatr brytyjski doskonale łączy to, co ponadczasowe z nawiązaniami do realiów naszych czasów. Inscenizacje na najwyższym artystycznym poziomie nikogo nie pozostawiają obojętnym.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
145

Głosów

8,44

Średnia ocena

Oceń film

Teatr - najbliższe transmisje:
0 Głosów
0 Średnia ocena

Ralph Fiennes w głównej roli w nowej, porywającej sztuce Davida Hare’a (Skylight) ukazującej losy najbardziej wpływowego człowieka w Nowym Jorku, mistrza manipulacji, który na zawsze zmienił oblicze tego miasta. Przez czterdzieści lat Robert Moses wykorzystywał swój urok, charyzmę i wpływy wśród miejskich urzędników. Bywał przy tym bezwzględny. Początkowo jego motywacją była chęć poprawy jakości życia nowojorczyków. W tym celu zbudował parki, mosty oraz ponad 1000 km autostrad łączących mieszkańców metropolii z zachwycającymi plenerami poza jej obrzeżami. Jego działania spotkały się jednak z protestami środowisk walczących o zupełnie inną ideę wielkiego miasta. Czy demokracja przegra, ujawniając swoje słabości, w starciu z charyzmatyczną jednostką? Spektakl nagrano na żywo w londyńskim Bridge Theatre. Sztukę reżyseruje Nicholas Hytner.

0 Głosów
0 Średnia ocena

Katherine Parkinson (Technicy-magicy) oraz John Heffernan (Dracula) w romantycznej komedii pomyłek Szekspira, pełnej słońca, morskich krajobrazów oraz skomplikowanych miłosnych relacji.    Kultowy Hotel Messina, będący rodzinnym biznesem oraz usytuowany na malowniczym włoskim wybrzeżu, jest miejscem, które chętnie przyciąga artystów, gwiazdy i członków rodziny królewskiej. Lecz gdy córka właściciela poślubia przystojnego młodego żołnierza, okazuje się, że nie wszyscy hotelowi goście dobrze znoszą miłosny klimat. Atmosfera skandalu otacza nie tylko nowożeńców, ale również dwójkę samotników – Beatrice i Benedicka, których łączy nietypowa relacja. Po sukcesie Romea i Julii, Wieczerzy Trzech Króli oraz Antoniusza i  Kleopatry, reżyser Simon Godwin powraca na scenę National Theatre z nową komedią, której niezwykłemu urokowi wprost nie sposób się oprzeć.

0 Głosów
0 Średnia ocena

Nowa, szalona komedia Richarda Beana (Człowiek dwóch szefów) oraz Olivera Chrisa (Wieczór Trzech Króli).    Jack Absolute, pilot wojskowy, wraca po odbytej służbie do domu. Pragnie zdobyć serce swojej dawnej miłości, Lydii Languish. Jednak jego zaloty szybko przeradzają się w katastrofę, gdy młoda dziedziczka wprowadza swoje, dość specyficzne, reguły miłosnej gry. Spektakularnie zabawną wersję komedii Sheridana Rywale reżyseruje Emily Burns. W rolach głównych występują Caroline Quentin, Laurie Davidson, Natalie Simpson oraz Kelvin Fletcher.

INFORMACJE

Cykl Teatrów National Theatre Live zawsze cieszył dużym zainteresowaniem. Spotkanie z najlepszymi tytułami na dużym ekranie, w wygodnym fotelu, bez potrzeby wyjeżdżania poza granie kraju, to coś co nasi widzowie doceniają już od lat. Spektakle są też idealnym sposobem na spotkanie z językiem angielskim –a to dla osób uczących się jest niepowtarzalną szansą na dodatkową edukację.

Harmonogram Teatrów National Theatre Live w Multikinie:

20 września 2022, g. 19:00 - PRIMA FACIE Z JODIE COMER

4 października 2022, g. 19:00 - PRIMA FACIE Z JODIE COMER (powtórka)

13 października 2022, g. 19:00  - THE BOOK OF DUST - LA BELLE SAUVAGE adaptacja powieści Philipa Pullmana

31 października 2022, g. 19:00 - FRANKENSTEIN Z BENEDICTEM CUMBERBATCHEM JAKO MONSTRUM 

15 listopada 2022, g. 19:00 - LEOPOLDSTADT nowa sztuka laureata Oscara, Toma Stopparda   

1 grudnia 2022, g. 19:00 - STRAIGHT LINE CRAZY Z RALPHEM FIENNESEM          

15 grudnia 2022, g. 19:00 - WIELE HAŁASU O NIC szekspirowska komedia         

24 stycznia 2023, g. 19:00 - JACK ABSOLUTE FLIES AGAIN czyli komedia twórcy Człowiek dwóch szefów           

Wszystkie teatry będą grane z DCP z polskimi napisami.

Spektakle pokażemy w 17 kinach: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrze.