Zamknij
Orzeł. Ostatni patrol
SUPERHIT
Orzeł. Ostatni patrol
Premiera
14 paź 2022
Czas trwania
105 minut
Produkcja
Polska, 2022
Reżyseria
Jacek Bławut
Obsada
Tomasz Ziętek
Antoni Pawlicki
Tomasz Schuchardt
Mateusz Kościukiewicz
Pełny opis
6,13

Średnia ocena

Orzeł. Ostatni patrol

Dramat Wojenny Sensacyjny Od lat: 13 105 minut

Jest rok 1940. Gdy na plażach Dunkierki trwa gorączkowa ewakuacja alianckich żołnierzy, pod powierzchnią morza sunie supernowoczesny polski okręt podwodny ORP „Orzeł”. Doskonale wyszkolona załoga ma na swoim koncie spektakularne sukcesy, w tym brawurową ucieczkę z Tallina i zatopienie niemieckiego transportowca „Rio De Janeiro”. Teraz staje przed tajemniczą i niebezpieczną misją, w trakcie której będzie musiała zmierzyć się z nie tylko z zagrożeniem w postaci min podwodnych, bomb głębinowych, wrogich okrętów i patrolujących teren samolotów, ale również z coraz bardziej napiętą atmosferą na pokładzie. W tej sytuacji jedna błędna decyzja czy też wzajemna rywalizacja oficerów mogą sprawić, że wszystkie tajemnice „Orła” zostaną na zawsze pogrzebane w morskich głębinach. To co wydarzy się w nadchodzących dniach napisze dramatyczną historię jednostki i rzuci nowe światło na zagadkową, ostatnią misję najsłynniejszego z polskich okrętów..

Pełny opis

„Orzeł. Ostatni patrol” to spektakularna produkcja o legendarnym okręcie podwodnym ORP „Orzeł”, który w czasie II wojny światowej wsławił się bohaterskimi czynami w starciach z niemiecką flotą. Film przedstawia trzymającą w napięciu i owianą tajemnicą historię ostatniej misji jednostki. Jego scenariusz oparto na znanych już faktach, jak i zupełnie nowych dokumentach na temat możliwych losów okrętu..

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
123

Głosów

6,13

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Orzeł. Ostatni patrol
POSŁUCHAJ PODCASTU
Newsy do Orzeł. Ostatni patrol
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Orzeł. Ostatni patrol

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Dawid

Dawid

22.10.2022, 01:56:59

Kolejny nieudany polski film wojenny. Pieniądze wyrzucone w błoto - kiepska akcja, kiepski dźwięk, infantylnie ukazana służba na okrętach podwodnych. Gra aktorów pozbawiona emocji. Absolutnie brak klimatu, a nieudane wstawki mające dawać wrażenie śledzenie akcji z zewnątrz akcji na pokładzie okrętu podwodnego spowodowały jedynie pogorszenie dźwięku i tak zazwyczaj słabego w polskim kinie. Totalna indolencja historyczna i militarna (ostrzał z karabinka kutrów niemieckich na powierzchni) i uśmiercenie 3 lata wcześniej postaci historycznej Eryka Sopoćki, który zginął... ale w 1943 roku na pokładzie ORP Orkan. Film nudny, mdły i bezosobowy.

Robert

Robert

19.10.2022, 06:10:17

Jeśli chodzi o ten film to trzech rzeczy szkoda: 1. szkoda czasu 2. szkoda pieniędzy na bilet (o kosztach realizacji tego gniotu nie wspominając) 3. szkoda zmarnowania tak dobrego tematu na porządną historię

Wojciech

Wojciech

17.10.2022, 20:27:06

Bardzo słaby film, zero treści. Zdecydowanie NIE POLECAM!