Zamknij
Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów
Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów
Premiera
30 gru 2023
Czas trwania
93 minuty
Pełny opis

Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów

93 minuty

Premierowy film z cyklu „Wystawa w Kinie” zaprasza widzów na kinową wycieczkę po legendarnym amsterdamskim Rijksmuseum, gdzie w 2023 roku ma miejsce największa w historii wystawa arcydzieł Vermeera. Zostały na nią wypożyczone z całego świata najsłynniejsze płótna tego dawnego mistrza. Przyjrzymy się w detalach między innymi: „Dziewczynie z perłą”, „Geografowi”, „Mleczarce” („Dziewczynie nalewająca mleko”), „Uliczce”, „Pani piszącej list i jej służącej” czy „Kobiecie z wagą”. Łącznie w jednym miejscu zgromadzono aż 28 obrazów z około 37 przypisywanych Vermeerowi. Po wystawie oprowadzi nas jej kurator i zarazem dyrektor Rijksmuseum – Taco Dibbits.

Pełny opis

Nigdy nie było w historii wystawy, na której zgromadzono aż taką ilość dzieł Vermeera. Obrazy sprowadzono z muzeów rozsianych po całym świecie. Wypożyczono je między innymi z Narodowej Galerii Sztuki w Waszyngtonie, Irlandzkiej Galerii Narodowej w Dublinie czy Galerii Obrazów Starych Mistrzów w Dreźnie, a także z prywatnych kolekcji. Po raz pierwszy w historii galeria Frick Collection z Nowego Jorku wypożyczyła trzy obrazy Vermeera, podkreśla to muzeum w komunikacie prasowym. Są to: „Pani pisząca list i jej służąca”, „Przerwana lekcja muzyki” oraz „Oficer i śmiejąca się dziewczyna”.Bilety na wystawę w Rijksmuseum wyprzedały się w 24 godziny. Obecnie wejściówki można dostać już tylko na czarnym rynku, a ich ceny sięgają kilku tysięcy dolarów. Obejrzenie tego filmu w kinie jest jedyną szansą na zobaczenie tej wystawy. ZWIASTUN: https://youtu.be/dtr_EdoLuws

„Wystawa w Kinie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu, są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów. „Wystawa w Kinie” jest pionierem kontentu kulturalnego w kinie. W tym roku cykl obchodzi rocznicę 10-lecia istnienia. 
Pomysłodawcą i producentem cyklu „Wystawa w Kinie” jest Phil Grabsky, laureat nagrody BAFTA.

 

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
Najbliższe seanse na - wybierz seans poniżej:
Zobacz wszystkie seanse
INFORMACJE DODATKOWE
Film pokażemy w kinach:

 1. Multikino Bydgoszcz
 2. Multikino Gdańsk
 3. Multikino Katowice
 4. Multikino Kielce
 5. Multikino Kraków
 6. Multikino Lublin
 7. Multikino Łódź
 8. Multikino Olsztyn
 9. Multikino Poznań Malta
 10. Multikino Poznań Stary Browar
 11. Multikino Rzeszów
 12. Multikino Sopot
 13. Multikino Szczecin
 14. Multikino Warszawa Młociny
 15. Multikino Warszawa Ursynów
 16. Multikino Warszawa Złote Tarasy (bez 31 maja)
 17. Multikino Wrocław Pasaż
 18. Multikino Zabrze