Newsy

Romeo i Julia w wersji operowej i teatralnej w lipcu w Multikinie!

Sezon Teatr&Opera&Balet 22/23 w Multikinie dobiegł końca. Ostatnim przedstawieniem cyklu będzie wyjątkowa klasyczna historia Romeo i Julii, w wykonaniu artystów z renomowanej Opery Paryskiej. To jednak nie koniec emocji teatralnych w najbliższym czasie. 12 lipca widzowie kinowi zobaczą powtórkę spektaklu Życie Pi, które zachwyciło publiczność swoją magią i niezwykłą historią. Natomiast 27 lipca Multikino pokaże Romeo i Julię, ale tym razem w wersji teatralnej wykonanej przez artystów The Royal National Theatre. Zapraszamy w lipcu wszystkich miłośników opery i teatru do Multikina na niezapomniane przeżycia artystyczne!

ROMEO I JULIA Z OPERA NATIONAL DE PARIS (6 lipca 2023, godz. 18.00). Premiera nowej inscenizacji Romea i Julii w Operze Paryskiej, dzieła opartego na wielkiej światowej literaturze (spektakl z 26 czerwca br.). W nowym spektaklu, wśród pierwszej klasy solistów, jako Tybalt, wystąpi polski tenor Maciej Kwaśnikowski, na stałe związany z Operą Paryską. Romeem będzie słynny 37-letni francuski tenor liryczny Benjamin Bernheim, solista nie tylko rodzimego teatru, ale też Wiener Staatsoper, Salzburger Festspiele i Royal Opera House Covent Garden w Londynie. Julię zaśpiewa Elsa Dreisig, 32-letnia francusko-duńska sopranistka, która na co dzień współpracuje z Opernhaus Zürich i Festival d’Aix-en-Provence. Spektakl wyreżyseruje francuski aktor Thomas Jolly, który specjalizuje się w wystawianiu Szekspira, a poprowadzi Włoch Carlo Rizzi, jeden z najlepszych dyrygentów świata.

NT LIVE: ŻYCIE PI (12 lipca 2023, godz. 19.00). Teatr lalek, niezapomniana historia i odrobina magii łączą się w tej wyjątkowej, nagradzanej adaptacji bestsellerowej powieści. Nakręcony na żywo w londyńskim teatrze na West Endzie, zapierający dech w piersiach spektakl o nadziei i woli życia, zabierze nas z kinowej sali w podróż pełną przygód.

NT LIVE:ROMEO I JULIA (18 czerwca 2023, godz. 15.00). Energetyzująca inscenizacja Adeele Thomas osadza opowieść Verdiego w inspirowanym estetyką Hieronima Boscha uniwersum średniowiecznych przesądów. Na scenie dyrygent Antonio Pappano kieruje orkiestrą wykonującą dramatyczną kompozycję Verdiego.

Exhibition on Screen:

NOWY VERMEER. WYSTAWA WSZECH CZASÓW (18 lipca 2023; godz. 18.00). Premierowy film z cyklu „Wystawa w Kinie” zaprasza widzów na kinową wycieczkę po legendarnym amsterdamskim Rijksmuseum, gdzie w 2023 roku ma miejsce największa w historii wystawa arcydzieł Vermeera. 

TOKIJSKIE OPOWIEŚCI. SZTUKA STOLICY JAPONII (16 lipca 2023; godz. 15.00). W filmie pokazane są dzieła współczesnych fotografów i fotografek, mieszające się z tradycyjnymi gejszami i neonowymi światłami dyskotek Tokio. Po obejrzeniu tego filmu, pierwsze na co będziesz miał ochotę, to kupienie biletu lotniczego i poczucie energii tego interesującego i tętniącego życiem miasta na żywo!

NT LIVE: ROMEO I JULIA z Jessie Buckley i Joshem OConnorem

NT LIVE: ROMEO I JULIA z Jessie Buckley i Joshem OConnorem

98 min

Więcej o filmie KUP BILET
Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów

Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów

93 min

Więcej o filmie
Tokijskie opowieści. Sztuka stolicy Japonii

Tokijskie opowieści. Sztuka stolicy Japonii

90 min

Więcej o filmie
NT LIVE: ŻYCIE PI

NT LIVE: ŻYCIE PI

180 min

Więcej o filmie
KinoMaestro.pl Sezon 2022-23: ROMEO I JULIA z Opera national de Paris

KinoMaestro.pl Sezon 2022-23: ROMEO I JULIA z Opera national de Paris

235 min

Więcej o filmie