Zamknij
TEATRY
Teatr
7,59

Średnia ocena

Teatr

Teatry

Multikino i British Council kontynuują strategiczną współpracę przy realizacji pokazów spektakli brytyjskich na wielkim ekranie. W repertuarze znalazły się nowe tytuły oraz powtórki najpopularniejszych inscenizacji ze słynnych scen brytyjskich: National Theatre, Kenneth Branagh Theatre Company i Royal Shakespeare Company.

Pełny opis

Dzięki pokazom polska publiczność ma możliwość uczestnictwa w retransmisjach najgłośniejszych spektakli z repertuaru słynnych scen brytyjskich. Wśród nowych pozycji w programie teatralnym znalazła się m.in. inscenizacja „Amadeusza” National Theatre Live na podstawie sztuki Petera Shaffera z Lucianem Msamati w roli Salieriego, nadwornego kompozytora, z muzyką na żywo w wykonaniu londyńskiej orkiestry Southbank Sinfonia. Sztuka ta, wystawiona po raz pierwszy w National Theatre w 1979 roku, zdobyła wiele nagród i to na jej podstawie powstała filmowa adaptacja o tym samym tytule nagrodzona Oskarami.

Nie zabraknie też sztuk ze sceny National Theatre Live z kobietami w rolach głównych bohaterek: „Święta Joanna” portretująca losy charyzmatycznej Joanny d’Arc, „Hedda Gabler” ze znaną z serialu „Luther” Ruth Wilson oraz „Wieczór Trzech Króli” z Tamsin Greig w roli Violi.

Widzowie będą mogli również obejrzeć najświeższe produkcje teatru Royal Shakespeare Company ze Stratford-upon-Avon, dostępne wyłącznie w Multikinie: nowatorsko zrealizowaną przy pomocy nowoczesnych technologii „Burzę”, będącą doskonałym wprowadzeniem do twórczości Szekspira dla rodzin z dziećmi, osadzonego w Afryce „Juliusza Cezara” oraz „Antoniusza i Kleopatrę” w reżyserii Iqbala Khana.

Wśród powtórek spektakli znajdą się „Romeo i Julia” Kenneth Branagh Theatre Company oraz sztuki National Theatre Live: „Ziemia niczyja” z Ianem McKellenem oraz Patrickiem Stewartem, „Kaci” z Davidem Morrisseyem i „Jak wam się podoba” z Rosalie Craig.

Przedstawienia zarejestrowane na żywo, z udziałem publiczności i przy użyciu najnowszych rozwiązań technologicznych, retransmitowane są w jakości High Definition z dźwiękiem Digital Dolby Surround. Pokazy w kinie odbywają się w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
32

Głosów

7,59

Średnia ocena

Oceń film

Teatr - najbliższe transmisje:
67 Głosów
8,78 Średnia ocena

British Council i Multikino zapraszają na spektakl „Hamlet” z Benedictem Cumberbatchem.

33 Głosów
8,97 Średnia ocena

British Council i Multikino zapraszają na spektakl „Kto się boi Virginii Woolf?” z Imeldą Staunton.

Comédie-Française: Fircyk utemperowany

Teatry Comédie-Française 130 minut

0 Głosów
0 Średnia ocena

„Fircyk utemperowany” z Comédie-Française 9 kwietnia 2018 w Multikinie!

0 Głosów
0 Średnia ocena

British Council i Multikino zapraszają na spektakl „Makbet” z Rorym Kinnearem i Anne-Marie Duff.

National Theatre Live: Młody Marks

Teatry NT Live 160 minut

0 Głosów
0 Średnia ocena

British Council i Multikino zapraszają na spektakl „Młody Marks” z Rorym Kinnearem.

14 Głosów
8,36 Średnia ocena

British Council i Multikino zapraszają na spektakl „Szaleństwa. Rewia” z Imeldą Staunton. Legendarny musical Stevena Sondheima na podstawie scenariusza Jamesa Goldmana będzie można zobaczyć 31 grudnia 2017 o godzinie 19.00 w wybranych kinach sieci Multikino w ramach cyklu „National Theatre Live w Multikinie”.

0 Głosów
0 Średnia ocena

Cezar tryumfalnie powraca z wojny do Rzymu.

National Theatre Live: Makbet

NT Live Teatry 210 minut

0 Głosów
0 Średnia ocena

British Council i Multikino zapraszają na spektakl „Makbet” z Rorym Kinnearem i Anne-Marie Duff.