Newsy

Spektakle teatralne na wielkim ekranie - co zobaczysz w Multikinie w maju?

Maj w Multikinie to miesiąc pełen wspaniałych wydarzeń teatralnych i baletowych. W repertuarze: Król Lear, Otello oraz Śpiąca Królewna, a także wystawa na wielkim ekranie obrazów Jana Vermeera.

Król Lear(30 maja 2023, godz. 19.00) uważany przez wielu znawców za najlepszą tragedię, jaką kiedykolwiek napisano. W roli głównej występuje Ian McKellen. Spektakl zarejestrowany na żywo 27 września 2018 r. w Chichester Festival Theatre.

Otello (18 maja 2023, godz. 19.00) charakteryzujący się niezwykłą, nową inscenizacją niezmiennie aktualnej sztuki Szekspira w reżyserii Clinta Dyera. Na scenie wystąpią: Giles Terera (Hamilton), Rosy McEwean (The Alienist) oraz Paul Hilton (The Inheritance). Zarejestrowany podczas występu na żywo w Royal National Theatre 23 lutego 2023 r.

Śpiąca Królewna(28 maja 2023, godz. 15.00) porywająca i zapierająca dech w piersiach muzyka Czajkowskiego i bogata scenografia Olivera Messela w prawdziwej perełce klasycznego repertuaru. Balet zostanie zarejestrowany podczas występu na żywo 24 maja 2023 r. w Covent Garden w Londynie.

Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów (21 i 31 maja 2023) premierowy film z cyklu „Wystawa w Kinie” zaprasza widzów na kinową wycieczkę po legendarnym amsterdamskim Rijksmuseum, gdzie w 2023 roku ma miejsce największa w historii wystawa arcydzieł Vermeera. Zostały na nią wypożyczone z całego świata najsłynniejsze płótna tego dawnego mistrza. Przyjrzymy się w detalach między innymi: „Dziewczynie z perłą”, „Geografowi”, „Mleczarce” („Dziewczynie nalewająca mleko”), „Uliczce”, „Pani piszącej list i jej służącej” czy „Kobiecie z wagą”.

Multikino zaprasza wszystkich miłośników sztuki na obejrzenie wspaniałych widowisk. Wszystkie wydarzenia zawierają polskie napisy. Więcej informacji i pełen repertuar można znaleźć na stronie www.multikino.pl/wydarzenia

Bilety dostępne są w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl

NT LIVE: KRÓL LEAR Z IANEM MCKELLENEM

NT LIVE: KRÓL LEAR Z IANEM MCKELLENEM

225 min

Więcej o filmie KUP BILET
NT LIVE: OTELLO

NT LIVE: OTELLO

180 min

Więcej o filmie
Royal Opera House Cinema Season 2022-23: Śpiąca królewna

Royal Opera House Cinema Season 2022-23: Śpiąca królewna

205 min

Więcej o filmie
Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów

Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów

93 min

Więcej o filmie