Zamknij
Akademia Filmowa Multikino
FILMOWE
Akademia Filmowa Multikino
8,14

Średnia ocena

Akademia Filmowa Multikino

Filmowe

Aktywni. Poszukujący. Biorący odpowiedzialność za swoje otoczenie, przejmujący inicjatywę w kształtowaniu siebie. Stawiający czoło wyzwaniom – na przekór własnym słabościom i przeciwnościom losu; czasami z przypadku, czasem – z wyboru. Kolejny semestr Akademii Filmowej Multikina to 16 spotkań z inspirującymi bohaterami mierzącymi się z lekcjami życia – podobnymi do tych, które czekają na uczniów. Program Akademii udostępniamy do pobrania poniżej.

Pełny opis

Czy postawy i wybory protagonistów mogą wpłynąć na młodą publiczność? Bardzo w to wierzymy. Kino, za sprawą immersji i identyfikacji, teleportuje widzów do zupełnie niezwykłych, ale i przecież całkiem zwyczajnych światów, pełnych niesamowitych przygód, które często są jedynie przebraniem dla realnych i znajomych problemów.

Wszak dojrzewanie jest wyzwaniem nie tylko w filmach, a odkrywanie siebie to zadanie niewyłącznie dla wyimaginowanych superbohaterów („Shazam!”, „Kapitan Marvel”). Poszukiwanie sposobów komunikacji pomimo różnic, ale też trudnych, wywołujących napięcia, podobieństw, jest kluczową rozgrywką także poza filmowymi diegezami („Szybcy i śnieżni”, „Pokémon: Detektyw Pikachu”, , „Córka trenera”). Problem odpowiedzialności za drugą osobę („Cały świat Romy”, „Supa Modo”), wspólnotę („Król lew”, „Piłsudski”, „Legiony”, „Ostatni dzwonek”) i  środowisko („Jakub, Mimmi i gadające psy”, „Kobieta idzie na wojnę”) nie traci na aktualności w Polsce i na świecie, a może wręcz ważkość zyskuje?

Omawiając wyselekcjonowane przez nas produkcje, nie tracimy z pola widzenia podstawy programowej, m.in. zagadnień literaturoznawczych (np. o bajce zwierzęcej mówimy przy okazji „Wielkiego złego lisa i innych opowieści”, o baśni – w kontekście „Aladyna”, o relacjach intertekstualnych – w nawiązaniu do „Old Boys”). Tematem zainteresowania pozostaje również sam film – gdyż przy okazji każdego z tytułów odkrywamy wraz z uczniami sposoby, na jakie kino buduje znaczenia, wciąga, oddziałuje, poucza.

Aby w pełni wykorzystać edukacyjny potencjał kinowych propozycji, przygotowujemy dla naszej widowni również prelekcje eksperckie z różnych dziedzin, a także krótkie filmy edukacyjne wprowadzające w problematykę prezentowanych dzieł oraz poszerzające ich konteksty. Wraz z doświadczonymi pedagogami, filmoznawcami i psychologami opracowujemy scenariusze lekcji, które mogą być podporą w omawianiu obejrzanych przez klasę filmów. Nie ukrywajmy jednak, że kluczową rolę w projekcie odgrywają nauczyciele – to Państwo znają potrzeby i oczekiwania swoich uczniów i na ich podstawie dokonują wyboru seansu. To Państwo także, po projekcji, przeprowadzają dyskusje i lekcje, dzięki którym uczniowie wydobywają z filmów i utrwalają w pamięci to, co najcenniejsze.

Serdecznie za to dziękujemy, licząc na dalszy ciąg tej owocnej współpracy. Propozycje na kolejny semestr Akademii Filmowej Multikina prezentujemy z przekonaniem, że mają one szansę wspierać Państwa codzienne dzieło, uzupełniając je o nowe emocje, odkrycia, a przede wszystkim – kolejne preteksty do ważnych rozmów.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
7

Głosów

8,14

Średnia ocena

Oceń film

AKADEMIA FILMOWA JEST PROGRAMEM EDUKACJI FILMOWEJ DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH oraz ponadpodstawowych.

ZAJĘCIA AKADEMII TO ZNACZNIE WIĘCEJ NIŻ ZWYKŁY SEANS FILMOWY. PROJEKCJA WZBOGACONA JEST O TRZY ELEMENTY:
prelekcję filmoznawcy, animatora lub specjalisty w danej dziedzinie,
prezentację filmu edukacyjnego poruszającego problematykę zajęć i ilustrującego ją bogatym zestawem przykładów z historii sztuki, kinematografii i innych obszarów kultury,
scenariusz lekcji dla nauczycieli opracowany przez doświadczonych pedagogów.
Zajęcia dla każdej grupy wiekowej odbywają się 4 razy w semestrze. Zachęcamy do uczestnictwa w całym programie, jak i w poszczególnych spotkaniach.

Zachęcamy do pobrania programu Akademii Filmowej Multikina (semestr I 2019/2020).

cennik akademii filmowej multikina

Weź udział w Akademii i płać tak mało, jak tylko się da! 

Cennik ważny w I semestrze roku szkolnego 2019/2020 - SPRAWDŹ.

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Akademia Filmowa Multikino

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.