Zamknij
Akademia Filmowa Multikino
FILMOWE
Akademia Filmowa Multikino
9,8

Średnia ocena

Akademia Filmowa Multikino

Filmowe

Aktywni. Poszukujący. Biorący odpowiedzialność za swoje otoczenie, przejmujący inicjatywę w kształtowaniu siebie. Stawiający czoło wyzwaniom – na przekór własnym słabościom i przeciwnościom losu; czasami z przypadku, czasem – z wyboru. Kolejny semestr Akademii Filmowej Multikina to 16 spotkań z inspirującymi bohaterami mierzącymi się z lekcjami życia – podobnymi do tych, które czekają na uczniów. Program Akademii udostępniamy do pobrania poniżej.

Pełny opis

Czy postawy i wybory protagonistów mogą wpłynąć na młodą publiczność? Bardzo w to wierzymy. Kino, za sprawą immersji i identyfikacji, teleportuje widzów do zupełnie niezwykłych, ale i przecież całkiem zwyczajnych światów, pełnych niesamowitych przygód, które często są jedynie przebraniem dla realnych i znajomych problemów.

Wszak dojrzewanie jest wyzwaniem nie tylko w filmach, a odkrywanie siebie to zadanie niewyłącznie dla wyimaginowanych superbohaterów („Shazam!”, „Kapitan Marvel”). Poszukiwanie sposobów komunikacji pomimo różnic, ale też trudnych, wywołujących napięcia, podobieństw, jest kluczową rozgrywką także poza filmowymi diegezami („Szybcy i śnieżni”, „Pokémon: Detektyw Pikachu”, , „Córka trenera”). Problem odpowiedzialności za drugą osobę („Cały świat Romy”, „Supa Modo”), wspólnotę („Król lew”, „Piłsudski”, „Legiony”, „Ostatni dzwonek”) i  środowisko („Jakub, Mimmi i gadające psy”, „Kobieta idzie na wojnę”) nie traci na aktualności w Polsce i na świecie, a może wręcz ważkość zyskuje?

Omawiając wyselekcjonowane przez nas produkcje, nie tracimy z pola widzenia podstawy programowej, m.in. zagadnień literaturoznawczych (np. o bajce zwierzęcej mówimy przy okazji „Wielkiego złego lisa i innych opowieści”, o baśni – w kontekście „Aladyna”, o relacjach intertekstualnych – w nawiązaniu do „Old Boys”). Tematem zainteresowania pozostaje również sam film – gdyż przy okazji każdego z tytułów odkrywamy wraz z uczniami sposoby, na jakie kino buduje znaczenia, wciąga, oddziałuje, poucza.

Aby w pełni wykorzystać edukacyjny potencjał kinowych propozycji, przygotowujemy dla naszej widowni również prelekcje eksperckie z różnych dziedzin, a także krótkie filmy edukacyjne wprowadzające w problematykę prezentowanych dzieł oraz poszerzające ich konteksty. Wraz z doświadczonymi pedagogami, filmoznawcami i psychologami opracowujemy scenariusze lekcji, które mogą być podporą w omawianiu obejrzanych przez klasę filmów. Nie ukrywajmy jednak, że kluczową rolę w projekcie odgrywają nauczyciele – to Państwo znają potrzeby i oczekiwania swoich uczniów i na ich podstawie dokonują wyboru seansu. To Państwo także, po projekcji, przeprowadzają dyskusje i lekcje, dzięki którym uczniowie wydobywają z filmów i utrwalają w pamięci to, co najcenniejsze.

Serdecznie za to dziękujemy, licząc na dalszy ciąg tej owocnej współpracy. Propozycje na kolejny semestr Akademii Filmowej Multikina prezentujemy z przekonaniem, że mają one szansę wspierać Państwa codzienne dzieło, uzupełniając je o nowe emocje, odkrycia, a przede wszystkim – kolejne preteksty do ważnych rozmów.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse

546 osób chce zobaczyć

5

Głosów

9,8

Średnia ocena

Oceń film

AKADEMIA FILMOWA JEST PROGRAMEM EDUKACJI FILMOWEJ DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH oraz ponadpodstawowych.

ZAJĘCIA AKADEMII TO ZNACZNIE WIĘCEJ NIŻ ZWYKŁY SEANS FILMOWY. PROJEKCJA WZBOGACONA JEST O TRZY ELEMENTY:
prelekcję filmoznawcy, animatora lub specjalisty w danej dziedzinie,
prezentację filmu edukacyjnego poruszającego problematykę zajęć i ilustrującego ją bogatym zestawem przykładów z historii sztuki, kinematografii i innych obszarów kultury,
scenariusz lekcji dla nauczycieli opracowany przez doświadczonych pedagogów.
Zajęcia dla każdej grupy wiekowej odbywają się 4 razy w semestrze. Zachęcamy do uczestnictwa w całym programie, jak i w poszczególnych spotkaniach.

Zachęcamy do pobrania programu Akademii Filmowej Multikina (semestr I 2019/2020).

cennik akademii filmowej multikina

Weź udział w Akademii i płać tak mało, jak tylko się da! 

Cennik ważny w I semestrze roku szkolnego 2019/2020 - SPRAWDŹ.

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Akademia Filmowa Multikino

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.