Zamknij
Lamb
Lamb
Premiera
31 gru 2021
Czas trwania
106 minut
Produkcja
Islandia, Polska, Szwecja, 2021
Reżyseria
Valdimar Jóhannsson
Obsada
Noomi Rapace
Pełny opis

Lamb

Dramat Horror Od lat: 15 106 minut

Spokojne życie Maríi i Ingvara odmieni się, gdy w zagrodzie przyjdzie na świat niezwykła istota. Pod wpływem niesamowitych zdarzeń owce przestaną milczeć, zaś w ludziach obudzi się zwierzęcy instynkt. W półmroku białych nocy, pośród surowych, nasiąkniętych mgłą wzgórz zatrze się granica pomiędzy cywilizowanym a dzikim. Wraz z tajemniczym stworzeniem narodzi się pytanie o to, czyją matką tak naprawdę jest natura?

Pełny opis

Noomi Rapace („Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, „Prometeusz”) w jednym z najoryginalniejszych filmów grozy ostatnich lat. „Lamb” to kolejna po „Midsommar. W biały dzień”, „Dziedzictwie. Hereditary” czy „The Lighthouse” mroczna filmowa baśń firmowana przez amerykańskie studio A24. 

Akcja filmu rozgrywa się na farmie na Islandii, którą prowadzi samotne małżeństwo. Ich spokojne, wypełnione pracą życie odmieni się, gdy w zagrodzie przyjdzie na świat niezwykła istota. 

Pełen zaskakujących zwrotów akcji „Lamb” stał się przebojem amerykańskich kin i otrzymał nagrodę za oryginalność na ostatnim festiwalu filmowym w Cannes.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse