Zamknij
Goliat
Goliat
Premiera
10 cze 2022
Czas trwania
123 minuty
Produkcja
Francja, 2022
Reżyseria
Frédéric Tellier
Obsada
Pierre Niney
Gilles Lellouche
Emmanuelle Bercot
Pełny opis
10

Średnia ocena

Goliat

Thriller Od lat: 15 123 minuty

Oparty na prawdziwych wydarzeniach trzymający w napięciu dramat o kulisach wielkiego skandalu, który niszczył życie ludzi i środowisko. W rolach głównych laureat Cezara – Pierre Niney, pięciokrotnie nominowany do Cezara Gilles Lellouche, dwukrotnie nominowany do Oscara Jacques Perrin oraz uhonorowana nagrodą dla najlepszej aktorki w Cannes Emmanuelle Bercot.

Pełny opis

Wielki skandal ekologiczny splecie ze sobą losy trzech z pozoru obcych sobie osób. Pierwszym z nich jest Patrick – skromny i samotny, ale uczciwy prawnik specjalizujący się w ochronie środowiska, który w obronie prawdy jest gotów na wszystko. Druga to France – nauczycielka wychowania fizycznego, która jako aktywistka mocno angażuje się w kampanię na rzecz wycofania pestycydów. Trzecim jest Mathias – młody i ambitny przedstawiciel przemysłu agrochemicznego, który nie cofnie się przed niczym, aby służyć interesom bezdusznych firm niszczących środowisko. Życiem całej trójki wstrząśnie zdesperowana rolniczka, która posunie się do strasznego i nieodwracalnego czynu.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
5

Głosów

10

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Goliat
Newsy do Goliat
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Goliat

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Aleksander

Aleksander

11.06.2022, 09:43:42

Pozytywne zaskoczenie, o ile nie lubię francuskiego kina, o tyle tutaj dobrze zrobiony obraz (raczej dramat niż thriller) pokazujący zmagania jednostek z koncernem chemicznym, produkującym pestycydy. Ciekawy głos w kontekście pandemii i szczepionek (w analogii do koncernow farmaceutycznych, polityków) o tym co na co dzień jemy - po filmie od razu googlowalem co to jest tetrazyna:)

Irena

Irena

10.06.2022, 08:14:53

10.06.2022 - dlaczego film nie figuruje w oficjalnym repertuarze? Brak możliwości zakupu biletu on line. Czyżby film został zdjęty z oferty kina?