Akademia Filmowa Multikino

Gdzie odnaleźć ponadczasowe wartości podane w nowoczesny i atrakcyjny dla uczniów sposób, jeśli nie w kinie? Kolejny semestr Akademii Filmowej Multikina będzie dla uczestników solidną porcją edukacyjnej kontrabandy: kina, które jest czymś więcej niż tylko rozrywką!

Nowy repertuar projektu to prawdziwy skarbiec godnych naśladowania postaw oraz idei fundamentalnych dla naszej kultury. Wciągające fabuły, trzymające w napięciu filmowe przygody i sympatyczne postaci, z którymi łatwo się identyfikować – nowy repertuar projektu edukacyjnego Akademia Filmowa Multikina jest nimi wypełniony. To one sprawią, że uczniowie niemal na własnej skórze przekonają się o mocy ideałów nietracących na aktualności – również we współczesnym, pełnym wyzwań, świecie. A takie doświadczenie to niezastąpiony punkt wyjścia do pouczającej dyskusji – i to bez względu na wiek Państwa podopiecznych.

Uczestnicząc w Akademii Filmowej Multikina, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych włączą się w dyskusję o otwartości i tolerancji w kontakcie z nieprzeciętnymi cechami innych osób oraz obcymi kulturami („Pan Żaba”, „Nowy”, „Życie animowane”, „Wszyscy albo nikt”). Utwierdzą się w przekonaniu, że nie szata zdobi człowieka, a jego wartość jest pochodną cech zewnętrznych, które, niestety, łatwo ulegają ocenie i niejednokrotnie determinują nasz kontakt z innymi  („Piękna i Bestia”, „Syn Winnetou”, „Nowy”). Najlepsze filmy ostatniego sezonu pokażą Państwa podopiecznym, jak bogata w inspirujące postaci i wątki może być przeszłość oraz jak rozumieć prawdziwie patriotyczne postwy („Azyl”, „Vaiana: Skarb Oceanu”). Przekonają, że niektóre idee są warte poświęceń i wyrzeczeń („Munio: Strażnik księżyca”, „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”, „La La Land”), a marzenia mogą doprowadzić do prawdziwego spełnienia, pod warunkiem, że będą przekładały się na konkretne działania i autentyczne starania („Balerina”, „Ania z Zielonego Wzgórza”).

Starszym uczestnikom projektu oferujemy wspólne dyskusje na najbardziej palące tematy związane z wyzwaniami współczesności. Dlatego w naszym repertuarze obecne są nowości („The Circle. Krąg”, „Życie animowane”, „La La Land”, „Pokot”, „Wszyscy albo nikt”), ale też sprawdzone już zajęcia profilaktyczne „Dehejteryzajca, czyli od netykiety do cyberprzestępstw” i „Dopalacze niszczą życie”. Ponadto, grupy z Poznania będą mogły wziąć udział w nowym projekcie „Dwie strony w sieci” poświęconym bezpieczeństwu i prywatności użytkowników Internetu.

Po raz kolejny Akademia Filmowa Multikina porusza wiele wątków filmoznawczych, ale i literackich, wzbogacając omawianie szkolnych lektur o bogaty kontekst i przekonując do czytania najważniejszych pozycji nawet tych najmniej przekonanych! Jednocześnie, jak co semestr, dołożyliśmy wszelkich starań, by nasze pokazy, prelekcje, filmy edukacyjne poprzedzające seans i specjalnie przygotowane dla nauczycieli scenariusze lekcji, zapewniły nauczycielowi narzędzia do wszechstronnego rozwoju jego uczniów i gwarantowały różnorodność omawianych tematów.

Oddajemy w Państwa ręce najnowszy repertuar Akademii Filmowej Multikina. Zachęcamy do lektury i mamy nadzieję, że niebawem spotkamy się w naszych kinach.

Do zobaczenia!

Informacje dodatkowe