Akademia Filmowa Multikino

Kim są Państwa podopieczni? Przyszłymi lekarzami, psychologami, informatykami, przyrodnikami, a może badaczami kultury? Niezależnie od tego, w którą stronę powędrują na dalszych etapach edukacji, już teraz w Akademii Filmowej każdy z nich znajdzie coś dla siebie. A może to właśnie kino - inspirujące do podejmowania wielkich wyzwań i poszerzające wyobraźnię kolejnych pokoleń o nowe przestrzenie i wymiary - zachęci ich do pierwszego kroku ku głębokim pasjom i fascynacjom?

W kolejnym wydaniu Akademii Filmowej Multikino proponujemy Państwu i Państwa uczniom bogaty repertuar, który stanowi punkt wyjścia do rozmów na rozmaite tematy. Nasze filmowe propozycje na bieżący semestr przygotowaliśmy z dbałością o różnorodność, która usatysfakcjonuje wszystkich młodych odkrywców i ich przewodników. Jednak jeszcze ważniejsze niż poszerzanie horyzontów uczniów w możliwie wielu kierunkach, jest dla nas to, by poprzez filmową podróż sięgnąć do najbardziej uniwersalnych wartości.

Udział w seansach Akademii Filmowej może być wzbogaceniem i wsparciem dla Państwa codziennej pracy nad kształtowaniem postawy uczniów. Angażuje wszystkie grupy wiekowe, nawet dzieci dopiero zaczynające swoją szkolną przygodę, w dyskusję o najważniejszych wartościach i najpilniejszych problemach współczesnego świata.  W sposób przystępny i pociągający sięga do tematów tak istotnych, jak pamięć i historia („Gdzie jest Dory”, "Kod M”, „Demon”), prawo do szczęścia i godność człowieka („Pokój”, „Sól ziemi”, „Trolle”), poszanowanie przyrody („Szajbus i pingwiny”, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, „Mój przyjaciel orzeł”, „Mój przyjaciel smok”, „Mad Max”), samopoznanie, podejmowanie walki z własnymi słabościami i kształtowanie duchowej siły („Moja chuda siostra”, „Creed. Narodziny legendy”, „Doktor Strange”, „Whiplash”).

Kino uczy zadawać ważne pytania i poszukiwać na nie odpowiedzi. Może być wyraźnym drogowskazem, bez przeszkód trafiającym do wyobraźni młodego człowieka. Dlatego i w tym semestrze proponujemy udział w pokazach profilaktycznych „Dopalacze niszczą życie” i „Dehejteryzacja, czyli od netykiety do cyberprzestępstw”, wzbogacając nasze filmowe rozważania również o temat filmoterapeutycznych spotkań z chorobą i stratą.

Oddajemy w Państwa ręce najnowszą książeczkę repertuarową Akademii Filmowej – jak zwykle obfitującą w pomysły, które ułatwią Państwu i Państwa wychowankom wyruszenie w niezwykłą filmową podróż. Zachęcamy do lektury i mamy nadzieję, że niebawem spotkamy się w naszych kinach.

Do zobaczenia!

Dział Edukacji Filmowej Multikina