Newsy

Widzieliśmy "NIEZNOŚNY CIĘŻAR WIELKIEGO TALENTU"

Nic w roli Cage'a

  • Prześmiewcza komedia
  • Gwiazdorska obsada
  • Nicolas Cage jako... Nicolas Cage

Film o takim tytule po prostu nie mógł się nie udać. "NIEZNOŚNY CIĘŻAR WIELKIEGO TALENTU" to świetna zgrywa i cała masa dobrej zabawy dla każdego miłośnika kina. Punkt wyjścia jest bardzo prosty - w alternatywnej wersji naszej rzeczywistości kultowy aktor Nicolas Cage jest zapatrzonym w siebie dłużnikiem przekonanym o swojej wielkości. Czyli dokładnie tym, za kogo mają go widzowie. Tak naprawdę jest nieco inaczej, bo Cage ostatnimi laty dość mocno odcina się od swojego wizerunku totalnego szaleńca. Niemniej jednak w najnowszym filmie Toma Gormicana (autora całkiem zręcznej komedii obyczajowej "Ten niezręczny moment") Nic Cage jest postacią rodem z internetowych memów. Ciągle wrzeszczy, jest zblazowany i narcystyczny. Ufa tylko sobie samemu, a raczej spersonifikowanemu wspomnieniu sprzed lat, które wygląda jak on sam za czasów "Dzikości serca". Hollywoodzka gwiazda jest akurat w trakcie rozwodu, a na domiar złego jego portfel świeci pustkami. Być może z tego powodu zdesperowany aktor przyjmuje propozycję płatnego występu na imprezie urodzinowej swojego największego fana. Fan jednak szybko okazuje się być nie tym, za kogo wcześniej się podawał, a Cage wpada w ogromne kłopoty. Dość rzecz, że chcąc nie chcąc przyjmuje zadanie od... tajnych służb USA. Nikt nie mówił, że będzie łatwo!

"NIEZNOŚNY CIĘŻAR WIELKIEGO TALENTU" zaskakuje na każdym kroku. Ktoś mógłby pomyśleć, że pomysł wykorzystania Nicolasa Cage'a do roli Nica Cage'a to tylko chwyt marketingowy. Nic bardziej mylnego. Po pierwsze, ta produkcja jest całkiem kompetentną komedią. Pełno tu gagów, zabawnych ripost oraz kreatywnego rzucania obelg. Po drugie, film Toma Gormicana jest także całkiem niezłą satyrę na hollywoodzki blichtr. Gwiazdy kina zdają się nam czasem być ludźmi oderwanymi od rzeczywistości i tak właśnie jest w przypadku ekranowego Nica Cage'a. To nie jest tylko papierowa postać, której obecność ma nas ubawić tylko z tego powodu, że znany aktor wciela się w samego siebie. Filmowy Cage to bohater ze świetnie rozbudowanym podłożem psychologicznym podążający drogą, która doprowadzi go albo do odkupienia, albo autodestrukcji. Bardzo dobrze napisana została także postać Javiego, największego fana Nicolasa Cage'a, którego zagrał Pedro Pascal. Gdy już mamy pewność, że rozgryźliśmy jego zamiary, to Javi wciąż i wciąż wyprowadza nas w pole. Pascal i Cage tworzą świetny komediowy duet, dzięki któremu film miejscami zamienia się w rozkoszny buddy movie. Jeśli lubiliście klimat "Bogyguarda zawodowca" oraz jego kontynuacji, to poczujecie się tu jak w domu.

Jeśli macie ochotę na świetną pełnokrwistą komedię o wypalonym aktorze, który szuka szczęścia bardzo daleko od domu, to nie zwlekajcie i wybierzcie się na "NIEZNOŚNY CIĘŻAR WIELKIEGO TALENTU".   Film obejrzycie w Multikinie i obiecuję Wam, że będziecie się świetnie bawić. Do zobaczenia!

Nieznośny ciężar wielkiego talentu

Nieznośny ciężar wielkiego talentu

Komedia Od lat: 15 107 min

Więcej o filmie