Zamknij
Gwiazdy
7,44

Średnia ocena

Gwiazdy

Biograficzny Sportowy Od lat: 15 106 minut

Posiadający polsko-niemieckie korzenie Jan Banaś (Mateusz Kościukiewicz) dorasta na Śląsku. Od dzieciństwa jego największą pasją jest piłka, a największym rywalem… oddany kumpel Ginter (Sebastian Fabijański). Z czasem rywalizacja przyjaciół przenosi się z podwórka na stadiony śląskich klubów – Polonii Bytom i Górnika Zabrze. A to nie koniec ich zmagań. Prawdziwe emocje zaczynają się, gdy w życiu gwiazd sportu pojawi się piękna Marlena (Karolina Szymczak). Walczący o jej względy Jan i Ginter szybko odkrywają, że w grze o miłość nie obowiązują żadne przepisy.

Pełny opis

Kiedy ciężka kontuzja kończy karierę Gintera, a samego Banasia przybliża do składu „orłów Górskiego”, bohater staje przed trudnym, życiowym wyborem. Stawką jego decyzji będzie udział w olimpiadzie i piłkarskich mistrzostwach świata.

Jan Kidawa-Błoński, twórca obsypanych nagrodami filmów „Skazany na bluesa” i „Różyczka”, przedstawia inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami opowieść o pasji, miłości i rywalizacji. „Gwiazdy” to urzekająca klimatem, zabawna, ale i nostalgiczna, podróż do świata młodzieńczych marzeń, wyznaczających cel i kierunek życia bohaterów. Całość okraszona fantastycznym śląskim temperamentem i przywołująca wielkie chwile polskiego futbolu. Kanwą historii są losy znakomitego śląskiego piłkarza Jana Banasia – gwiazdy Polonii Bytom, Górnika Zabrze i Polskiej Reprezentacji ery Kazimierza Górskiego.

W rolę Banasia wcielił się Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „Bilet na księżyc”), któremu partneruje Sebastian Fabijański, znany m.in. z wielkiego hitu Patryka Vegi – „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Miłosny trójkąt dopełnia zjawiskowa Karolina Szymczak, którą w 2014 roku mogliśmy oglądać u boku Dwayne’a Johnsona w hollywoodzkiej produkcji „Hercules”. Ponadto w filmie zobaczymy też: Magdalenę Cielecką, Pawła Deląga, Adama Woronowicza, Eryka Lubosa, Mariana Dziędziela, Wojciecha Mecwaldowskiego, Witolda Paszta oraz Grażynę Torbicką. „Gwiazdy” to opowieść o wielkiej i niespełnionej miłości trójki młodych ludzi, rozdartych między swymi namiętnościami, pragnieniami i ambicjami.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
70

Głosów

7,44

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Gwiazdy
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Gwiazdy

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

łukasz

łukasz

26.05.2017, 13:45:28

świetny film. chyba jeden z nielicznych, który opowiada o piłkarskich losach w czasach PRL

WERONIKA

WERONIKA

20.05.2017, 23:18:26

mimo, iż nie jestem fanką piłki nożnej to mogę zapewnić, że kobiety na filmie nie będą się nudzić. bardzo dobra obsada. w szczególności Cielecka. no i reżyser pokazał kolejny pokazał klasę

Dorota

Dorota

20.05.2017, 23:09:48

kolejny dobry film w reżyserii Kidawy - Błońskiego :)

DOMINIK

DOMINIK

06.05.2017, 15:48:39

kiedy bedzie mozna kupic bilet ------> Bilety będzie można zakupić w środę 10.05.2017 r., kiedy pojawi się pełny repertuar na kolejny tydzień [Multikino].