Newsy

Poznaj bohaterów filmu ŚMIERĆ NA NILU

Poirot i reszta ferajny

Macie ochotę na rejs w doborowym towarzystwie? Owszem, może zdarzyć się jakiś nieboszczyk, ale za to te widoki...! "ŚMIERĆ NA NILU" to kolejna odsłona kultowej powieści Agathy Christie. Podobnie jak w przypadku "Morderstwa w Orient Expressie", tak i tym razem całość wyreżyserował i obsadził się w głównej roli Kenneth Branagh. I tak samo, jak w poprzedniej interpretacji Brytyjczyka, tak i w przypadku najnowszego filmu możemy podziwiać doborową obsadę. Tak doborową, aż to podejrzane. Pora podkręcić wąsa i zastanowić się, kto mógłby dopuścić się morderstwa podczas sielskiego rejsu po Nilu? Zanim rozwiążecie tę zagadkę z bezpiecznej perspektywy widza na sali kinowej, to poznajcie bohaterów "ŚMIERCI NA NILU". Nie martwcie się, nie będzie tu żadnych spoilerów, nie wykraczamy poza to, czego możecie dowiedzieć się w pierwszym kwadransie seansu. Para buch, statek w ruch!

 • HERKULES POIROT
  W kultowego detektywa po raz kolejny wcielił się Kenneth BranaghBelgijski As chciał odpocząć w Egipcie, a wplątał się w śmiertelny rejs z trupem na pokładzie. Widzowie zaś dostaną szansę odkrycia tajemnicy pokaźnych wąsów Poirota. 
 • LINNET RIDGEWAY oraz LOUISE BOURGET
  Obłędnie bogatą milionerkę Linnet zagrała Gal Gadot, zaś w jej zaufaną pokojówkę Louise wcieliła się Rose Leslie. Ta para raczej nie ma przed sobą tajemnic. Zamożna Linnet chce być także przyjaciółką swojej wiernej służki, a Louise pośród swoich wielu zadań musi także doglądać ultradrogiego naszyjnika swojej pani. Robi to z zadowoleniem, dodajmy.
 • SIMON DOYLE
  Przystojny i tajemniczy, zupełnie jak wcielający się w niego Armie Hammer. Na aktora i jego prywatne fiksacje spuśćmy zasłonę milczenia. Grany przez niego Simon to bezrobotny flirciarz, ale i zaradna złota rączka oraz całkiem niezły tancerz. Los rzuca go od Jacqueline prosto w ramiona Linnet. 
 • JACQUELINE DE BELLEFORT
  Emma Mackey
  zagrała Jacqueline, kobietę źle dobierającą sobie mężczyzn i jednocześnie najlepszą przyjaciółkę Linnet. Jacqueline to istota porywcza, kochająca na zabój, ale i dogłębnie nieszczęśliwa. 
 • BOUC oraz EUPHEMIA
  Radosny i gadatliwy Bouc najczęściej pracuje jako... utrzymanek, a jego różne dziwactwa musi wytrzymywać mamaEuphemia. Syna zagrał Tom Bateman, w szanowną mamusię zaś wcieliła się Annette Bening. Bouc jest kumplem Poirota i cieszy się, że może brać udział w kolejnym śledztwie detektywa. Jego mama w wolnych chwilach maluje piękne pejzaże.
 • LINUS WINDLESHAM
  Byłego narzeczonego
  Linnet zagrał Russel Brand. Aktor, znany z bujnej fryzury i kojarzony z komediami, zaprezentował tu zupełnie inny image. Krótkie włosy zaskakują, a rola pozbawiona błazenady imponuje. Doktor Linus jest skrytą, intrygującą postacią. 
 • ANDREW KATCHADOURIAN
  Kuzyn Linnet oraz jednocześnie jej prawnik. Postać Andrew wykreował Ali Fazal. Mężczyzna to pracowity, zdający się nie widzieć świata poza swoimi księgami rachunkowymi. 
 • MARIE VAN SCHULYER oraz PANI BOWERS
  Mariematkę chrzestną Linnet wcieliła się Jennifer Saunders. Jej pielęgniarkę, czyli znoszącą wieczne marudzenie pracodawczyni , nad wyraz cierpliwą panią Bowers zagrała Dawn French. Marie kiedyś była zamożna, ale całą fortunę oddała komunistycznej partii. Z jej ust wciąż sączą się ideały o równości, ale własne bagaże każe nosić swojej pielęgniarce. 
 • SALOME OTTERBOURNE oraz ROSALIE OTTERBOURNE
  Rosalie
  to szkolna przyjaciółka Linnet oraz menagerka swojej ciotki, utalentowanej bluesmanki Salome. Rosalie jest urocza i bardzo zdolna, co nie tylko czyni ją dobrą partią, ale i zasługuje na pochwałę z przyprawionych wąsiskami ust Herkulesa Poirot. Detektyw podziwia Rosalie, ale najbardziej intryguje go Salome. Muzyka bluesowa, rzecz detektywowi wcześniej nieznana, teraz rozgościła się w sercu belgijskiego asa. 

Ktoś z powyższej listy umrze straszliwą śmiercią podczas malowniczego rejsu. Ktoś z powyższej listy będzie w to morderstwo zamieszany. Kto, kogo, gdzie i dlaczego? Na te pytania będzie musiał odpowiedzieć Herkules Poirot. "ŚMIERĆ NA NILU" odkryje przed Wami swoje tajemnice w Multikinie. Do zobaczenia!

Śmierć na Nilu

Śmierć na Nilu

Kryminał Od lat: 15 127 min

Więcej o filmie