Newsy

„Neneh: Gwiazda baletu”. Roztańczone kino familijne prosto z Francji

Gwarantujemy, że zarówno Wy, jak i Wasi uczniowie pokochacie tę dziewczynkę! Neneh to przebojowa, niedająca sobie w kaszę dmuchać młoda tancerka. Jak jednak miałaby nie być twarda i zadziorna, skoro jest jedyną czarnoskórą uczennicą w elitarnej francuskiej szkole dla baletnic? Mimo ciężkiej pracy, ogromnego talentu i niewyczerpanej pasji do tańca ciągle musi się mierzyć z uprzedzeniami… Ku swojemu zaskoczeniu odkryje jednak, że najsurowsza z jej nauczycielek sama mierzyła się w młodości z podobnymi wyzwaniami: obie wiele się od siebie nauczą. Pozytywna energia i wewnętrzna siła Neneh zaczaruje nie tylko jej najbliższe otoczenie, ale i młodą widownię!

Zobacz zwiastun filmu „Neneh: Gwiazda baletu”:


Dlaczego warto obejrzeć z uczniami „Neneh: Gwiazdę baletu”?

· Pozwala zrozumieć, czym jest rasizm i czemu nie zawsze bywa oczywisty. Francuski film portretuje różne przejawy tego zjawiska. Od rodziców Neneh, którzy nauczyli się akceptować rasistowskie zachowania, przez nauczycielkę baletu, która zrezygnowała ze swojej przynależności kulturowej, by lepiej dostosować się do zachodnich oczekiwań – aż po samą Neneh, która nie zamierza znosić niczyjej nietolerancji i bezkompromisowo domaga się równego traktowania.

· Lekcja asertywności i zdrowej pewności siebie. Neneh pokazuje, że warto o siebie walczyć! Energii, wewnętrznej siły, niezłomności i hartu ducha pozazdrościłby tej drobnej dziewczynce niejeden mięśniak.

· Motywuje do podążania za pasją i niepoddawania się mimo przeciwności. Film portretuje blaski i cienie ścigania własnych marzeń. Czy zawsze sukces zawodowy i kariera są jednak gwarantami szczęścia? Czy szkoła baletowa, w której cały czas jest się ocenianą, ważoną i krytykowaną, nie stłamsi osobowości Neneh? Może jej droga biegnie gdzieś indziej?

· Zainspiruje także nauczycieli, bo to film również o szkole i nauczaniu. To opowieść o tym, co to znaczy być dobrym wychowawcą. Przy tym wszystkim twórcy z dużą wyrozumiałością traktują nieidealnych nauczycieli, dając im prawo do błędów.

· Bo cała klasa będzie się na nim wyśmienicie bawić! Niech chłopców nie zwiedzie fakt, że to film o baletnicy – Neneh ma raczej temperament raperki i ciętą ripostę na każdy przytyk! Pomimo poruszania poważnych tematów film jest pełen humoru i dobrej muzyki, dzięki czemu przywodzi na myśl największe hity kina familijnego… a także ma szansę dołączyć do ich grona.

Posłuchaj, dlaczego jeszcze nauczyciele i edukatorzy polecają ten film!


Pobierz bezpłatne materiały edukacyjne [PDF]

Zapraszamy do rezerwowania seansów dla grup szkolnych na film „Neneh: Gwiazda baletu” już od 29 września.

Neneh: Gwiazda baletu

Neneh: Gwiazda baletu

Familijny Od lat: 13 97 min

Więcej o filmie