Newsy

Najlepszy prezent na gwiazdkę? Nocny Maraton Horrorów Mulitikina!

W grudniu noce są długie. Dla normalnych ludzi to jeden z czynników składających się na magiczny, świąteczny nastrój. Dla fanów kina grozy oznacza to coś innego – więcej ciemności i dobrego klimatu pod oglądanie horrorów! Z myślą o tych z Was, którzy kochają się bać, przygotowaliśmy specjalną, świąteczną edycję uwielbianego przez widzów Nocnego Maratonu Horrorów Multikina.

Zapraszamy na Nocny Maraton Horrorów już 9 grudnia w Multikinach w całej Polsce. Zobaczysz aż 4 filmy, w tym 2 przedpremierowo: „Terrifier 2. Masakra w Świąta”, „Obłąkana”, „Narodziny zła” i „Egzorcyzmy siostry Ann” – krótki opis każdego z filmów znajdziesz poniżej. Pamiętaj, że już możesz kupić bilety

TERRIFIER 2. MASAKRA W ŚWIĘTA – przedpremierowo na Nocnym Maratonie Horrorów Multikina

Sensacja tegorocznego festiwalu kina grozy Splat! Film wzbudziłwielkie zamieszanie, ponieważ przerażeni i zniesmaczeni widzowie masowo opuszczali kina; a mówimy o widowni przyzwyczajonej do oglądania horrorów. To wszystko złożyło się na to, że już teraz, przed oficjalną premierą, „Terrifier 2” zyskał miano najlepszego horroru roku i tytułu, którego żaden fan gatunku nie może sobie odpuścić. Co tak straszy w „Terrifierze 2”? Klaun Art, czyli psychopata z chorymi pomysłami na spędzanie wolnego czasu. David Howard Thornton, który wciela się w tę rolę, stworzył tak niesamowitą kreację, że jego kandydatura została zgłoszona jako Oscarowa propozycja. Biorąc pod uwagę, jak bardzo Akademia nie lubi horrorów, potencjalna nominacja dla aktora występującego właśnie w tym gatunku świadczy o tym, że mamy do czynienia z naprawdę udaną propozycją.

OBŁĄKANA – przedpremierowo na Nocnym Maratonie Horrorów Multikina

Kobieta w ciąży to motyw, który ma bardzo duży potencjał „strachogenny”. Jeden z najważniejszych horrorów wszechczasów, „Dziecko Rosemary”, dotyczy właśnie lęku przed macierzyństwem. Później temat podłapywało wiele innych filmów. Robi to również „Obłąkana”. To historia oczekującej na przyjście dziecka Julie. Jej ciąża ma trudny przebieg, dlatego dostaje od lekarza zalecenie, by dużo leżeć i odpoczywać. Większość czasu spędza więc sama w łóżku. Ten „wypoczynek” szybko zostaje zakłócony silnym poczuciem, że prześladuje ją coś nadnaturalnego. Być może przyczyną złego samopoczucie bohaterki jest coś całkowicie innego, niż trudna ciąża… Osamotnienie, poczucie narastającego szaleństwa udzielają się widzom i czynią z „Obłąkana” bardzo sugestywne przeżycie filmowe.

NARODZINY ZŁA 

Kolejny horror, który zobaczysz w Multikinie szybciej niż wszyscy inni. „Narodziny zła” to najnowszy film reżysera „Zejścia”. Główną bohaterką jest pilotka Królewskich Sił Powietrznych, porucznik Kate Sinclair, która zostaje zestrzelona nad Afganistanem i postanawia schronić się przed wrogiem w opuszczonym bunkrze. Szybko okazuje się, że podziemia kryją w sobie mnóstwo przerażających tajemnic. Żyje w nich hodowane przez lata, niebezpieczne monstrum, które zdecydowanie nie powinno wydostać się na wolność…

EGZORCYZMY SIOSTRY ANN

Pierwsza filmowa kobieta-egzorcysta, tytułowa zakonnica Ann, zmierzy się nie tylko z nieczystym duchem, ale i nieprzychylnością Kościoła. Jak powszechnie wiadomo, egzorcystą może zostać wyłącznie ksiądz, czyli mężczyzna. Ambitna i utalentowana Ann widzi jednak swoją życiową misję w walce z nieczystymi siłami dybiącymi na słabych grzeszników. Zostaje więc niechętnie dopuszczona przez władzę kościelną do możliwości przeprowadzenia pierwszych egzorcyzmów. Czy kontakt z prawdziwym demonem nie zniechęci jej do dalszej realizacji obranych planów? I czy skończy się dla niej dobrze?  „Egzorcyzmy siostry Ann” to bardzo udany horror z motywem opętania, klimatem retro (akcja toczy się w ubiegłym wieku) i dyskretnym komentarzem społecznym.

Dlaczego jako fan kina grozy musisz przeżyć Nocny Maraton Horrorów na własnej skórze?

  • Horror obejrzany w kinie to wyższy wymiar strachu niż horror obejrzany w domu. Ciemna sala, ogromny ekran, najwyższa jakość dźwięku i fakt, że nie możesz po prostu wyłączyć filmu – to wszystko składa się na niesamowite doznanie, którego nie zapewni nawet najlepiej wyposażone kino domowe.
  • Oglądanie horroru razem z pełną salą widzów wzmacnia emocje. Która scena wywoła okrzyki przerażenia? Która sprawi, że cała sala zamrze ze strachu? Przyjdź na maraton z przyjaciółmi i przekonajcie się, że horror to gatunek, który najlepiej smakuje w grupie.
  • Przez cały czas trwania maratonu możesz kupować colę, popcorn, piwo i inne przekąski z naszego baru, który będzie otwarty całą noc.
  • Po co wychodzić do kina specjalnie na jeden film, skoro można obejrzeć aż cztery za jedną wizytą?
  • Powrót do domu nad ranem po tak potężnej dawce strachu jest mocniejszym przeżyciem niż powrót po najbardziej szalonej imprezie… Zafunduj to sobie już 9 grudnia.

Kup bilety na Nocny Maraton Halloween już dzisiaj!

Redakcja