METALLICA: WARSAW TAKEOVER

6 lipca 2024, Multikino Złote Tarasy w Warszawie

Z okazji warszawskich koncertów zespół przygotował dla swoich fanów dodatkowe wydarzenia. Trzy niesamowite filmy na jednym ekranie oraz spotkanie autorskie z fotografem zespołu – Rossem Halfinem. Wszystko odbędzie się w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie. 
 
Godz. 11:00
Metallica Film Fest

“Cliff ‘Em All” - oryginalne nagranie na VHS zostało wydane w 1987 r. (DVD ukazało się w 1999 r.) stanowiące hołd dla zmarłego pierwszego basisty Cliffa Burtona.  Jest to dowód uznania dla jego niesamowitego talentu i naprawdę wyjątkowej osobowości, jaką był. “Cliff ‘Em All” przedstawia nagrania z koncertów od 1983 do 1986 roku i wyróżnia go to, że jest to jedyne „oficjalne” wydanie DVD/wideo prezentuające genialną grę Burtona. 
“Cunning Stunts” - wydany w 1998 roku film „Cunning Stunts” został nakręcony w Fort Worth w Teksasie w dniach 9–10 maja 1997 roku podczas tras koncertowych „Poor Touring Me”, które promowały „Load” (i ostatecznie „Re-Load”). To była era, w której Metallica nadal przekraczała granice pod względem muzycznym, a także dzięki swoim doświadczeniom koncertowym, które zapewniała fanom, co widać w tym filmie.
“Orgullo, Pasion y Gloria: Tres Noches En La Ciudad de Mexico” - trzy noce w Mexico City ze 155 000 szalonych fanów zespołu Metallica! Każdego wieczoru była inna setlista, zespół zagrał aż 34 piosenki! Ten zestaw DVD został wydany w krajach hiszpańskojęzycznych dopiero w 2009 roku (wydano także wydanie brazylijskie w języku portugalskim). Materiał został nakręcony przez wieloletniego współpracownika Metalliki, Wayne’a Ishama.

Bilety już w sprzedaży: KUP TERAZ!

Godz. 17:30
Metallica. The Black Album In Black & White Book
Ross Halfin – spotkanie autorskie

Fotograf Ross Halfin współpracuje z Metalliką od czterdziestu lat. Jego najnowsza oficjalna książka – „Metallica. The Black Album in Black & White”- upamiętnia jeden z najlepiej sprzedających się albumów wszechczasów i zawiera klasyczne i wcześniej niepublikowane zdjęcia. Halfin był z zespołem podczas nagrywania albumu w hollywoodzkim studiu One on One oraz podczas długiej trasy koncertowej. Zapraszamy na spotkanie autorskie (w języku angielskim), podczas którego będzie możliwość zadawania pytań. 

Bilety już w sprzedaży: KUP TERAZ!

Ross Halfin Q&A – spotkanie autorskie

Ross Halfin Q&A – spotkanie autorskie

Od lat: 15 60 min

Więcej o filmie
Metallica Film Fest: Three Films – Three Eras

Metallica Film Fest: Three Films – Three Eras

Od lat: 15 390 min

Więcej o filmie