Newsy

„Kompas szkieletora”. Ekscytująca przygoda idealna na Dzień Chłopaka!

Już 25 sierpnia do kin wchodzi film idealny na wrześniową integrację dla wszystkich klas 4-8!

Zobacz zwiastun filmu „Kompas szkieletora”:

Edukatorzy i nauczyciele o filmie „Kompas szkieletora”:

Champ zaczyna te wakacje od smutnej wiadomości: jego rodzice postanowili się przeprowadzić, a tym samym straci wszystkich swoich kolegów! Postanawia więc w pełni wykorzystać lato, spędzić każdą chwilę z kumplami, a być może też zbliżyć się do koleżanki, która od dawna mu się podoba. Podczas jednej ze wspólnych wypraw chłopiec napotyka jednak niezwykłe znalezisko, które odmieni nie tylko jego wakacje, ale i całe życie – a mianowicie szkielet, przy którym leżą dziennik ze wpisami aż z dziewiętnastego wieku oraz tajemniczy kompas. Znalezisko pozwala Champowi na przeniesienie się w czasie, wprost do epoki amerykańskiej gorączki złota, gdzie wpadnie na trop zagadki związanej z zaginionym skarbem Czirokezów…

„Kompas szkieletora” to wspaniały przykład kina przygodowego dla dzieci i młodzieży. Przypomina „Szatana z siódmej klasy”, „Pana Samochodzika”, powieści Alfreda Szklarskiego, Edmunda Niziurskiego i Marka Twaina. Polecamy ten tytuł zwłaszcza na Dzień Chłopaka, bo z pewnością rozbudzi w chłopcach żądzę przygód i wyzwań; ale również dziewczynki z łatwością wciągną się w tę opowieść oraz docenią, że w paczce Champa znalazło się miejsce także dla dwóch wyrazistych i charakternych koleżanek.

„Kompas szkieletora” obok pełnej humoru, przygodowo-kryminalnej historii oferuje takie walory edukacyjne, jak:

·        Rozbudzenie zainteresowania historią. Film już w pierwszych scenach mówi o tym, że poznanie przeszłości pozwala lepiej rozumieć teraźniejszość i że tak naprawdę historia cały czas na nas wpływa. „Kompas szkieletora” udowadnia, że badanie minionych wydarzeń może być wspaniałą, wypełnioną zagadkowymi odkryciami przygodą.

·        Poruszanie się w terenie i inne praktyczne umiejętności. Ważną rolę w filmie odgrywają tematy związane w odnajdywaniem drogi w lesie, badaniem nieznanego terytorium, korzystaniem z kompasu. Przygotujcie się na prawdziwie survivalową wyprawę!

·        Zgrana paczka przyjaciół to skarb cenniejszy niż złoto Czirokezów! O tym przekona się Champ i widzowie, kiedy to dzięki wspólnemu działaniu, lojalności i przyjaźni uda mu się rozwikłać zagadkę sprzed wieków: a nawet pomóc tacie, który znajduje się w trudnej sytuacji.

Film „Kompas szkieletora” jest dostępny z wideoprelekcją edukacyjną, w której uczniowie poznają kilka historycznych ciekawostek i zagadek, m.in. legendę Złotego Pociągu oraz skarbu Inków, który zaginął… w Polsce. Skontaktuj się ze specjalistą ds. kluczowych klientów w Twoim Multikinie i zamów seans „Kompasu szkieletora” dla swojej grupy!

Pobierz materiały edukacyjne [PDF]

Kompas Szkieletora

Kompas Szkieletora

Familijny Przygodowy

Więcej o filmie KUP BILET