Newsy

EDUKACYJNIE O: „Akademia pana Kleksa”. W krainie wyobraźni

Klasyczna opowieść o uwielbianym przez pokolenia widzów i czytelników profesorze słynnej Akademii, Ambrożym Kleksie, powróciła w spektakularnym stylu na ekrany Multikina. Gwiazdorska obsada (w rolę tytułowego bohatera wciela się Tomasz Kot) wpadające w ucho piosenki i zjawiskowa strona wizualna to niejedyne atuty nowej odsłony „Akademii pana Kleksa”. Czego Twoi uczniowie mają szansę nauczyć się od słynnego pedagoga? 

Posłuchaj, co o walorach „Akademii Pana Kleksa” mówią nauczyciele i edukatorzy:

Zobacz zwiastun Akademii Pana Kleksa:

Siła wyobraźni

„Akademia pana Kleksa” to filmowy hołd dla wyobraźni. O jej niezwykłej mocy przekonują się uczniowie Akademii (w tym główna bohaterka, 11-letnia Ada Niezgódka), a wraz z nimi – młodzi widzowie. Ekscentryczny profesor korzysta z niesztampowych metod, by otworzyć swoich podopiecznych na świat fantazji i kreatywności. Kto wie, może seans „Akademii pana Kleksa” zachęci Cię do tego, by zorganizować niekonwencjonalne zajęcia, które rozbudzą u Twoich uczniów twórcze myślenie (a zarazem – pokażą jego zalety)? Wspomóc może Cię w tym edukacyjna broszura ze scenariuszami lekcji od dystrybutora filmu – DO POBRANIA NA KOŃCU ARTYKUŁU.

Potęga empatii

Prawdziwą supermocą Ady Niezgódki jest umiejętność rozpoznawania stanów emocjonalnych innych istot i wrażliwość na ich potrzeby. Ta zdolność umożliwia jej budowanie wartościowych, trwałych relacji z bohaterami, których napotyka na swojej drodze. Altruizm, solidarność, przyjaźń – „Akademia pana Kleksa” przypomina o znaczeniu ponadczasowych wartości. Uwrażliwia na perspektywę drugiej osoby, uczy otwartości i poszukiwania porozumienia ponad różnicami. Film jasno pokazuje także, jak dużą rolę w procesie rozwoju jednostki odgrywa wspierające i akceptujące środowisko. 

Wiara we własną moc 

W toku rozwoju akcji Ada przekonuje się, jak wielką wartość mają wrażliwość, empatia i wyobraźnia – czyli atuty, które sama posiada. Czy uda jej się uwierzyć we własne supermoce? Jak można tego dokonać? Dziewczynka stopniowo odkrywa swój potencjał. Podejmując kolejne wyzwania, zdobywając nowe umiejętności i działając mimo strachu, przekonuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dzięki temu staje się pewna swoich racji i odważnie kroczy wybraną przez siebie ścieżką. 

Jeśli chcesz budować u swoich podopiecznych poczucie sprawczości, zachęcić ich do podejmowania inicjatywy i wyzwań – zabierz ich na seans „Akademii pana Kleksa”, który udowodni im, że warto stawiać czoła wymagającym sytuacjom. Z każdą z nich można sobie poradzić (zwłaszcza przy wsparciu inspirującego mentora i wiernych przyjaciół).

Czy wiesz, że seans „Akademii pana Kleksa” dostępny jest dla grup szkolnych ze specjalną edukacyjną wideoprelekcją? Uchylając rąbka tajemnicy, możemy zdradzić, że znajdziesz w niej m.in. wypowiedzi:
 
- Antoniny Litwiniak, czyli filmowej Ady Niezgódki,
- operatora filmu i ekspertów od efektów specjalnych,
- Ryszarda „Galadhorna” Derdzińskiego, tolkienisty i twórcy języka filmowych Wilkusów, który zdradzi młodym widzom tajniki jego słownika,
- ekspertów w zakresie m.in. literatury, języka polskiego, psychologii.

Chcesz zamówić seans z wideoprelekcją? Skontaktuj się już teraz ze specjalistą ds. kluczowych klientów.