Zamknij
WYSZYŃSKI - zemsta czy przebaczenie
WYSZYŃSKI - zemsta czy przebaczenie
Premiera
17 wrz 2021
Czas trwania
92 minuty
Produkcja
Polska, 2021
Reżyseria
Tadeusz Syka
Obsada
Ksawery Szlenkier
Małgorzata Kożuchowska
Ida Nowakowska
Marcin Kwasny
Pełny opis
7,46

Średnia ocena

WYSZYŃSKI - zemsta czy przebaczenie

Dramat Wojenny Biograficzny Od lat: 15 92 minuty

Oficjalna produkcja uroczystości beatyfikacyjnych kard. Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej. Spektakularna filmowa realizacja opowiadająca nieznane szerszej publiczności losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski. Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem „Radwan III”. Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak w wojennej codzienności mamy wybaczać – pyta bohater, zwracając się do Źródła swego powołania. W czasie krytycznych sytuacji takich jak rewizja szpitala przez oddziały SS czy podczas łapanki, Wyszyński staje w obliczu próby. Stara się dzielnie wspierać swoich kompanów, dodając im nadziei. W tytułowej roli w filmie wystąpił Ksawery Szlenkier, któremu na dużym ekranie partnerują m.in: Ida Nowakowska, Marcin Kwaśny, Adam Fidusiewicz, Agnieszka Kawiorska, Lech Dyblik oraz Małgorzata Kożuchowska jako Matka Róża Czacka.

Pełny opis

Widziana w oddali płonąca Warszawa i przynoszone przez wiatr spalone fragmenty książek przypominają o trwającym w mieście Powstaniu. Kolejne transporty rannych ze stolicy wymagają natychmiastowej opieki, a niemieckie patrole przeczesują teren w poszukiwaniu wycofujących się bohaterów. W tych niezwykle trudnych czasach hartuje się siła ducha i wielkość serca przyszłego Prymasa Polski. W ogłuszającym huku ostrzałów artyleryjskich, przy łóżkach rannych Powstańców, czy podczas mrożących krew w żyłach spotkań z bezdusznymi hitlerowskimi żołnierzami – wiara ks. por. Wyszyńskiego się hartuje i kształtuje. „Wyszyński - zemsta czy przebaczenie” to opowieść o człowieku, który w obliczu wojny musi dokonywać trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie „Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?”.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
157

Głosów

7,46

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla WYSZYŃSKI - zemsta czy przebaczenie
Newsy do WYSZYŃSKI - zemsta czy przebaczenie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do WYSZYŃSKI - zemsta czy przebaczenie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Joanna

Joanna

15.10.2021, 16:51:44

Byłam na filmie razem z parafianami. Miałam możliwoąśc posłuchać twórców filmu: reżysera, odtwórcę Prymasa, czyli p. Szlenkiera. Wiele się dowiedziałam . To było szalenie ciekawe usłyszeć, że znalazły się w Laskach autentyczne łóżka, skrzynka na buty , której używał Prymas. Szczegły dotyczyły powstawania filmu, trudności i ich pokonywania. Niesłychana opowieść p. Ksawerego Szlenkiera, kiedy jego przodkowie jako katolicy w czasie wojny trzydziestoletniej musieli uciekać z Niemiec do Polski, a następnie dziadek i jego synowie walczyli w Powstaniu Warszawskim. Twórcy filmu zaprezentowali swój patriotyczy styl. Film świetny. Może trudny, bo rozwija wątki filozoficzne, etyczne dylematy .Ale tym bardziej warty obejrzenia i refleksji. Aktorzy wspaniali, przekonujący. Brawa dla twórców. Koniecznie trzeba zobaczyć!!! KONIECZNIE Zamiast seriali proszę obejrzeć film o naszym Prymasie. Ukłony dla Reżysera i Autora scenariusza w jednej osobie oraz Aktorów. Joanna Karłowicz