Zamknij
Tata
Tata
Premiera
24 lut 2023
Czas trwania
115 minut
Produkcja
Polska, 2022
Reżyseria
ANNA MALISZEWSKA
Obsada
Eryk Lubos
Polina Gromova
Klaudia Kurak
Sergei Solovyov
Pełny opis
7,33

Średnia ocena

Tata

Dramat Od lat: 15 115 minut

Michał jest kierowcą TIRa i ojcem samotnie wychowującym córkę Miśkę. Długie godziny za kółkiem, samotność i ciągłe życie w drodze to dla niego codzienność. Najważniejsze, żeby dotrzeć z towarem na czas. Kiedy jest w trasie, jego córką opiekuje się ukraińska sąsiadka. Jej wnuczka Lena i Miśka są nierozłączne. Gdy ukraińska niania nagle umiera, Michał zabiera dziewczynki ze sobą. Przydrożne parkingi, życie w trasie, a wreszcie spotkanie z rodziną Lenki w Ukrainie to dla dziewczynek ważna lekcja siostrzeństwa. Dla Michała przymusowa podróż to czas dorastania do bycia tatą. Dzięki niej może w końcu przestanie uciekać przed swoimi demonami i odkryje, co w jego życiu jest tak naprawdę najważniejsze.

Pełny opis

.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
95

Głosów

7,33

Średnia ocena

Oceń film

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Tata

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Peter

Peter

04.03.2023, 14:26:14

Do Mariusza, kierowca ciężarówki? Normalny? Kto jest normalny, gdy przebywa 20 dni sam? Znamy wasze środowisko aż za dobrze. Aroganccy, cwani, bezczelni, znerwicowani. Przyjeżdżacie do domu po iluś tam dniach, i już na czwarty dzień wam odbija. Alkohol? Panie do towarzystwa? To obcy wam temat? Po wielu latach jeżdżenia po Europie nawet nie wiecie jak są po niemiecku frytki! Co do filmu. To jest sztuką. Ciężko wytłumaczyć kierownicy...

Mariusz

Mariusz

28.02.2023, 21:59:17

Jako kierowca (cieżarówki) stwierdzam, iż film jest totalną fikcją i porażką. Historia wyssana z wyobraźni, pani reżyser nielegalni ukraińcy, a przede wszystkim fałszywy obraz patologicznego kierowcy, alkoholika,dziwkarza, który nie radzi sobię ze sobą, a do wychowania córki najął nielegalną ukraińską babuszkę z wnuczką. Kierowcy to normalni ludzie, którzy ciężko pracują na rodziny, budują domy, a ich dzieci mają wszystko co najlepsze,szkoły,studia dzięki ciężkiej pracy i życiu w drodze ich ojców. Za propagowanie ukraińskiej kaliny ogromny minus. Eryk Lubos swietny aktor, szkoda tylko, że musiał grać degenerata z wyobraźni pani reżyser. Kicz, szkoda 110 minut.

Piotr

Piotr

28.02.2023, 04:43:39

Film wartościowy. Zwłaszcza dla rodziców. Wiedzących co to znaczy mieć dzieci i związane z nimi problemy. Trochę przejaskrawiony co do długu.