Zamknij
Oni
Oni
Premiera
28 gru 2018
Czas trwania
157 minut
Produkcja
Francja, Włochy, 2019
Reżyseria
Paolo Sorrentino
Obsada
Toni Servillo
Elena Sofia Ricci
Riccardo Scamarcio
Kasia Smutniak
Pełny opis

Oni

Komedia Dramat Biograficzny Od lat: 15 157 minut

Kiedy polityka przypomina niekończącą się imprezę, społeczeństwo pewnego dnia obudzi się z kacem. Porównywany do „Wilka z Wall Street” najnowszy film Paolo Sorrentino (Oscar za „Wielkie piękno”) porywa widzów w sam środek politycznego „bunga bunga”, gdzie cynicy na koksie i botoksie tworzą dwór króla populistów, prowadzącego swój kraj do upadku. Inspirowany burzliwą, pełną obyczajowych skandali biografią byłego premiera Włoch, milionera, potentata medialnego i hedonisty Silvio Berlusconiego, komediodramat „Oni” jest opowieścią o pożądaniu: władzy, pieniędzy, młodości.

Pełny opis

W tym drapieżnym, mistrzowsko balansującym na cienkim ostrzu groteski filmie, widzowie znajdą wszystko to, z czym dziś mierzy się Zachód: bezczelne kłamstwa polityków, erupcję seksizmu, czy narodziny nowych oligarchów, zbijających majątki na zamówieniach publicznych. Paolo Sorrentino nie ma złudzeń: za każdym Berlusconim, Orbánem, czy Trumpem są przecież jacyś „oni” czerpiący korzyści z populistycznych haseł, kryzysu demokracji i medialnych manipulacji.


Film „Oni”, który w samych Włoszech obejrzało aż milion widzów, rewelacyjnie przenosi na ekran krzykliwy styl populistycznej władzy. Ale ta polityczna satyra ma też zaskakująco kameralne, intymne momenty, które pozwalają w głównym bohaterze dostrzec nie tylko wulgarnego manipulatora, ale też zagubionego starca w rozpaczliwym wyścigu z czasem. Wszystkie sprzeczności drzemiące w Berlusconim pogodził na ekranie fenomenalny Toni Servillo, ukochany aktor Sorrentino. W wyboistej podróży na salony władzy towarzyszy mu między innymi ona – Kasia Smutniak („Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”), Polka, która została gwiazdą włoskiego kina. 


Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

 

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse