Zamknij
Nieplanowane
Nieplanowane
Premiera
1 lis 2019
Czas trwania
113 minuty
Produkcja
USA, 2019
Reżyseria
Chuck Konzelman
Cary Solomon
Pełny opis
8,41

Średnia ocena

Nieplanowane

Dramat Od lat: 15 113 minuty

„Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane...”– ta nieodosobniona opinia najlepiej oddaje wrażenie, jakie na milionach widzów za oceanem wywarł obraz dwójki amerykańskich reżyserów. Dzieło – ze względu na odzew społeczny – określono jako przełomowe, a nawet rewolucyjne!

Pełny opis

Dzieło – ze względu na odzew społeczny – określono jako przełomowe, a nawet rewolucyjne! Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o nim, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że Nieplanowane to coś więcej niż film, to zjawisko kulturowe i społeczne.
Tymczasem film opowiada zaledwie prowincjonalną historię Abby Johnson, która jedyne, czego pragnęła, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze...


Prawdziwe „tornado”, jakie wywołał film w USA, ogarnęło także wiele innych krajów. Dość powiedzieć, że w Polsce petycję do amerykańskich producentów filmu z prośbą o udostępnienie go polskim widzom podpisało 224 tys. ludzi!


Nieplanowane to obraz absolutnie nadzwyczajny nie tylko ze względu na walory filmowe, ale też na fakt, że jego historia żyje już własnym życiem. Bez względu na światopogląd, trzeba go zobaczyć i przeżyć.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
1323

Głosów

8,41

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Nieplanowane
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Nieplanowane

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Arkadiusz

Arkadiusz

08.12.2019, 19:14:26

Przeciwników aborcji boli fakt, że nagle, publicznie, w świetle jupiterów kobiety zaczęły opowiadać co tak naprawdę dzieje się w nich i z nimi PO aboracji. Fakty, fakty, fakty. O kilku faktach nie miałem bladego pojęcia, o kilku faktach studenci medycyny nie są informowani podczas zajęć z farmakologii lub ginekologii/położnictwa (np czas trwania aborcji farmakologicznej i przewlekanie się towarzyszących objawów). Warto zobaczyć i samemu ocenić fakty.

Joanna

Joanna

26.11.2019, 10:52:49

Dominika... przy tobie kotlet schabowy błyszczy.. Aż szkoda komentować

Andrzej

Andrzej

24.11.2019, 18:41:04

Polecam obejrzeć zwłaszcza jeśli jeszcze ktoś się waha. Film obnaża przerażający biznes i niewygodną dla niektórych prawdę o ciągłej manipulacji społeczeństwem przez niektóre środowiska. Kto zabija ? Lekarz ? Kobieta która podpisuje zgodę ? Życzliwa osoba, która proponuje aborcję?

Sławomir

Sławomir

23.11.2019, 17:09:57

Mega film! Uderzajacy w samo serce człowieka mocny pełen emocji wzruszeń prawdziwa historia wstrząsający .Polecam koniecznie obejrzeć!

Bartosz

Bartosz

19.11.2019, 21:01:33

Do Dominiki: a sama byłaś już w ciąży? Człowieka nie określa wygląd, ani rozwinięcie mózgu. Nie odpowiem na pytanie jakbym się zachował, gdybym był w ciąży, bo nigdy nie będę. Mężczyzna ma inną rolę w życiu niż kobieta i każda jest ważna. Słowo "inkubator" brzmi negatywnie, a nie wiem co negatywnego jest w byciu w ciąży?

Hanna

Hanna

19.11.2019, 19:51:10

Opowiedziana prawdziwa historia trafia do serca. Nie ocieka krwią ale pokazuje prawdę o zakłamaniu, biznesie, odczłowieczeniu, braku skrupułów w zderzeniu ze świadomością sumienia. Wciąż uwierzyć trudno, że są jeszcze tacy którzy wierzą propagandzie KULTU WOLNOŚCI pod hasłem ABORCJA. Czy powinni zobaczyć ten film ? Czy bedą mieli tyle odwagi ? Kazda ABORCJA ma swoją TWARZ, OCZY i SERCE. Nie wierzysz ? Zapraszam do obejrzenia !

Dominika

Dominika

19.11.2019, 16:34:34

Liczę że nauka wynajdzie sposób aby móc przeszczepiać innym ludziom ciążę, mężczyznom też. I że każdy kto jest anty-choice będzie miał przymus noszenia w swoim ciele "dziecka".

Dominika

Dominika

19.11.2019, 15:35:00

Bartosz- dobrze, więc niech to "dziecko" którego mózg jest tak rozwinięty jak mózg kotleta schabowego, rośnie sobie ale poza organizmem kobiety która nie ma zamiaru być w ciąży. Myślę że póki sam nie wszczepisz sobie do macicy tego "dziecka", nie masz prawa głosu :) No, chyba że masz macicę ale nie chcesz mieć w niej "dzieci". To wtedy jesteś hipokrytą. Możesz zostać naukowcem i spróbować zrobić z siebie ŻYWY INKUBATOR. Powodzenia.

Bartosz

Bartosz

18.11.2019, 13:35:22

Do komentarza poniżej. Dziecko w ciele matki nie jest jej ciałem. Ciężkie wady płodu okazują się często nie być wadami po urodzeniu dziecka (zła diagnoza). Ponadto nie jesteśmy selekcjonerami życia, którzy decydują kto ma się urodzić. Proszę obejrzeć darmowy film "Cyrk Motyli". Czemu winne jest dziecko z gwałtu, aby je zabijać?

Dorota

Dorota

18.11.2019, 08:43:35

Każdy powinien obejrzeć ten film. Polecam szczególnie dla małolatów tak beztrosko współżyjących. Osobiście nie jestem za masową aborcją tylko w przypadku zagrożenia życia, z gwałtów i ciężkich wad płodu. Poza tym uważam , że dorosła kobieta ma prawo stanowić o swoim ciele, gdyż posiada własne sumienie. Film mnie zszokował. Scena aborcji uderzyła mnie prosto w serce. Nie mogłam się pozbierać przez cały dzień. Polecam dla przeciwników i zwolenników aborcji, aby każdy mógł zastanowić się nad życiem poczętym.

Wasyl

Wasyl

16.11.2019, 14:02:25

To nie jest zwykły film, to jest ŚWIADECTWO. Polecam przeciwnikom i zwolennikom aborcji. Niech każdy obejrzy i się zastanowi po której stronie się opowiedzieć. Po tym filmie już nic nie będzie takie samo. Środowiska pro-choice (pro-death) taki podnoszą raban bo jest to świadectwo osoby a nie bajka lub zmyślony scenariusz. Prawda boli najbardziej. Prawda również wyzwala:)

Roman

Roman

15.11.2019, 22:14:53

Słowo z pkt widzenia logiki. Życie ludzkie zaczyna się w momencie powstania zygoty czyli w chwili powstania pierwszej komórki z połączenia się plemnika z komórką jajową co potwierdzi każdy biolog a nie w momencie jej dalszego rozwoju jak ukształtowania komórek nerwowych czy narodzenia się jako finału ciąży. Jeśli jesteśmy za prawną ochroną życia ludzkiego np pełnoletniej osoby dorosłej w pełni praw to powinniśmy być także za taką samą ochroną dziecka w każdym wieku i idąc dalej również tej samej ochrony kształtującego się dziecka podczas ciąży poczynając właśnie od poczęcia = zygota. Usuwanie z premedytacją ciąży od momentu zygoty jest wykonaniem wyroku śmierci na istniejącym życiu ludzkim. Usprawiedliwione moga być jedynie naturalne poronienia, reszta to morderstwa życia ludzkiego w każdej postaci jego rozwoju poczynając od zygoty.

Bartosz

Bartosz

15.11.2019, 19:21:37

Do ostatniego komentarza użytkownika Karolina. Wybór jest przed współżyciem - wtedy masz wybór, a potem masz konsekwencje tego wyboru. Nie jest winą dziecka, które się poczęło, że się poczęło. Napisałaś: "że jesteśmy ludźmi, jak działa nasze ciało i to MY decydujemy co się z nim dzieje". Rozumiem, że mówisz tu o decydowaniu o dziecku w łonie matki? Dlaczego uważasz, że kobieta możne decydować o tym czy się urodzi? Przecież to nie jest jej ciało. Jeżeli przeprowadza się operację na dziecku w łonie matki, to na kim lekarz przeprowadza operację na matce czy na dziecku? Napisałaś: "I że żaden ksiądz nie może nas dotykać, i że mamy prawo o tym mówić." Księża modlą się za dzieci nienarodzone i za ich matki, a to właśnie feministki chcą "dotykać" te dzieci. Wpisz sobie w wyszukiwarce: "dom samotnej matki" to zobaczysz kto się nimi opiekuje - nie są to feministki. Rodzice są odpowiedzialni za wychowanie swoich dzieci. Niekontrolowane pójście za popędliwością to jest ciemnogród - „Cokolwiek czynisz, czyń rozważnie i patrz końca." Może niektórzy będą rozczarowani, ale antykoncepcja o której wspomniała Karolina to też jest ciemnogród. To nie jest postęp, ale zacofanie. W skrócie: ludzie w miłosnym uniesieniu powinni być cali dla siebie, a nie tylko w części odpowiedzialnej za przyjemność - chcę ciebie tylko z przyjemnością, ale bez twojej płodności. Chciałem jeszcze odpowiedzieć co do tego 13 tygodnia życia człowieka w łonie matki. Proszę wpiszcie sobie w wyszukiwarce: "human 13 week" - moim zdanie taki człowiek w stanie płodowym jest podobny do wykształconego człowieka. Druga sprawa, to jak wygląda wykształcenie dziecka w 13 tygodniu. Cytuję jak wygląda wykształcenie dziecka w 9 tygodniu według dr. nauk med. Józefa Deszczowa, którego informacja znalazła się w biuletynie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka: "dziecko odczuwa ból już niemal całą powierzchnią ciała. REAGUJE NA BÓL JAK DOROSŁY CZŁOWIEK - ODSUWA SIĘ OD ŹRÓDŁA BÓLU, przesuwa w tył, gwałtowanie rusza rękami i nogami, wykrzywia twarz." W 12 tygodniu: "dziecko potrafi podkurczać nogi, obracać stopy i prostować palce u nóg, zaciskać piąstkę, marszczyć brwi. Wykazuje w swoim zachowaniu i budowie indywidualne cechy; odczuwa i reaguje na stany emocjonalne matki." Na koniec chciałem dodać, że człowieka nie rozpoznajemy po wyglądzie, że ma ręce i nogi ale po istocie. A człowiek istotnie staje się człowiekiem po połączeniu komórki jajowej i plemnika.

Aleksandra

Aleksandra

15.11.2019, 02:05:43

Byłam dziś na filmie Nieplanowane i jestem zdumiona, że znalazły się osoby, które tak odważnie stworzyły taki film pro-life. Jeszcze bardziej zdumiewa mnie postać samej Abby - jej szczerość (nie ukrywa swoich życiowych porażek) oraz niesamowita odwaga. Jaka musiała być odważna i mieć jaja, żeby zrezygnować z posady dyrektora kliniki aborcyjnej i zostać bez pracy, gdy dotarło do niej, czym jest aborcja i w czym uczestniczyła. Tę "charakternosc" fajnie pokazano w filmie, co robi wrażenie. Poza tym film bardzo dobrze przemyślany i z jasną fabułą, a jednocześnie bardzo poruszający. Szacun dla twórców, którzy poruszyli tak trudny temat w sposób przystępny i - muszę to podkreślić - kompetentny. Gdyż film jest oparty na faktach o osobie, która biznes aborcyjny poznała od podszewki, tkwiła w nim wiele lat i .....sama dokonała aborcji. Jedynie w jednej kwestii czuję niedosyt - niedostateczne ukazanie, czym jest syndrom poaborcy (o którym ogólnie bardzo mało się mówi w debatach i mediach) i jak wielkim jest cierpieniem kobiet, które dokonały aborcji. Niemniej uważam, że niezależnie od tego, czy jest się pro-life czy za aborcją, warto zobaczyć, kim była Abby i poznać jej historię:)

Angelika

Angelika

14.11.2019, 12:12:08

Do kom. niżej: Edukacja seksualna dzieci i młodych to wstęp do pedofilii, to naruszenie intymności, niewinności dzieci. To naruszenie sfery delikatnej i jej pobudzenie - niestety. To wstęp do uzależnienia od pornografii, co jest bardzo trudno wyleczalne. Ucywilizowaliśmy seks, jest sferą intymną. Dziś ją stawiamy na ważniejszym miejscu. Widać tego efekty na Zachodzie. Aborcje są dokonywane w młodym wieku, chłopcy i mężczyźni nie poczuwają się do odpowiedzialności (jest aborcja). To budowanie społeczeństwa miałkiego, skupionego na zaspokajaniu popędu. I o to chodzi. Nie rodzina, odpowiedzialność, wstrzemięźliwość ale konsumpcjonizm, seks, rozwiązłość, zmiana partnerów, płci itp. To destrukcja społeczna, brak stabilizacji i emocjonalnej i partnerskiej więc i depresje, samobójstwa. To się już dzieje.

Karolina

Karolina

14.11.2019, 11:04:28

Wiecie, że ze wszystkiego co robi tą organizacja, aborcje stanowią około 4-5%? I że pomaga zarówno przyszłym rodzicom, jak i młodym ludziom, którym nikt nie powiedział, jak to działa? Że mają wybór, jak chcą spędzić życie, zapewniają antykoncepcję? Autorka jest zwykłą oportunistką. Taką z niej obrończyni życia, jak z Pensatucky w orange is the new black. Przed jej cudowną przemianą, skarżyła się na Facebooku że jej firma jej nie docenia, za dużo pracuje i za mało jej płacą. Dostawała liczne upomnienia, m.in. za niestosowne korespondencje że służbowego konta. Była na skraju bankructwa, kiedy organizacja pro-life zaproponowała jej ładne pieniążki za dyskretytowanie PP, na początku "od środka". Dalej, Abby utrzymuje, że zabieg wykonano u czarnoskórej pacjentki. W dniu, kiedy ta aborcja miała się odbyć, w klinice była jedna kobieta o pochodzeniu afroamerykańskim – w 6. tygodniu ciąży. Dalej, nawet zakładając że faktycznie to był 13 tydzień. Płód w 13. tygodniu ma 7 cm długości i nie wygląda jak mały człowiek. Nie jest w stanie wykonywać świadomych ruchów (jak uciekanie przed kaniulą), nie czuje bólu. Świadomość pojawia się między 24. a 28. tygodniem ciąży. Prawdziwości sceny bronili scenarzyści i reżyserzy filmu, powołując się na RELACJĘ Abby. A poza tym, po 8 latach jako dyrektorka pierwszy raz zobaczyła aborcję? ;) Edukacja seksualna to nie namawianie do seksu i aborcji, to nauka, że jesteśmy ludźmi, jak działa nasze ciało i to MY decydujemy co się z nim dzieje. I że żaden ksiądz nie może nas dotykać, i że mamy prawo o tym mówić. Rodzice niestety nie umieją nauczyć tego dzieci. Zakaz w naszym kraju to akurat krok w kierunku wielkiej fermy inkubatorów na 2 nogach. Proszę, doedukujcie się, zanim zaczniecie kłapać dziobami. Sama nie dokonała bym aborcji. Jestem w takim miejscu w życiu, że bym sobie poradziła. Ale nie miałabym serca skazać dziecka na życie w domu dziecka, albo razem z matką, która nigdy nie zapomni że to dziecko zniszczyło jej przyszłość, i uszanowała bym decyzję kobiet, które nie są na to gotowe. Nauczcie się, że to PRO-CHOICE, wolność wyboru, a nie PRO-ABORTION. Nikt nikogo do niczego nie namawia ani nie zmusza. Szkoda mi kobiet, które chcą ograniczyć wolność innych kobiet. I wstyd mi za mężczyzn, którzy decydują, co dzieje się kobiecymi ciałami. I nie płaczcie, że to straszny feminizm. Oczywiście że powinni mieć wpływ na decyzje które dotyczą też ich życia, ale nie powinni zaglądać do łóżek obcych ludzi.

Angelika

Angelika

14.11.2019, 09:16:36

Do wpisu Pani Karoliny. Lewicowe środowiska promują edukację seksualną od najmłodszych lat ale się oburzają, że film Nieplanowane jest od 15. W filmie tym, "fikcyjnym" lekarz dokonujący aborcję, to faktycznie lekarz dr Anthony Levatino, który odszedł od tego procederu. Używa w filmie autenyntcznych narzędzi, w tym szczypcy - one mają takie ząbki na końcach by części ciała dziecka uchwycone szczypcami nie wyślizgiwały się przy wyrywaniu. Pani Karolina nie podaje żadnych przykładów owego przekłamania, które zarzuca. A we wrześniu odbyły się pierwsze przesłuchania świadków w sprawie wytoczonej dziennikarzom w USA, którzy ujawnili taśmy z nagrań jak handluje się częściami ciał dzieci abortowanych w Planned Parenthood - takie mamy oświecone czasy, rozumnego człowieka.

Karolina

Karolina

13.11.2019, 10:19:16

Śmieszna sprawa. Film nie ma żadnych walorów artystycznych, aktorzy są drętwi, a scenariusz beznadziejny. Mi, osobiście, byłoby wstyd zachęcać kogokolwiek do obejrzenia tego. Film został zakazany w wielu krajach. Dlaczego? Czy to straszne lewicowe środowiska?! Nie! To nauka. Zabroniono go, ze względu na obrzydliwe przekłamania i fantazje dotyczące rzeczywistego zabiegu. Zabroniono, bo powinien być promowany tylko jako fikcja. W tak oglupionym i niedoedukowanym kraju, gdzie młode dziewczyny nie mają dostępu do normalnej edukacji to jeszcze bardziej robi z nas ciemnogród. Jeśli jeszcze się da. A jak wykorzystać gotowe materiały propagandowe od nowych przyjaciół? Po pierwsze, patronat prezydenta. To pokaże jak bardzo nadaje się do tego stanowiska, jako osoba niedokształcona i łatwa do zmanipulowania. Po drugie, wisienka na torcie: kategoria wiekowa. Autorzy nałożyli na film kategorię wiekową R - od 17 lat, z opiekunem. Zgadnijcie jak to wygląda u nas, żeby móc prać mózgi całym wycieczkom szkolnym naraz. :)

Leszek

Leszek

12.11.2019, 12:20:03

Wspaniały, ponadczasowy film ze wspaniałą grą aktorów! Pokazuje rzetelnie, co kryje się pod pojęciem "aborcja", oznaczającym po prostu zabijanie nienarodzonych dzieci. W żadnym wypadku nie zgodzę się z opinią, że film jest tendencyjny - bo co jest tendencyjnego w rzetelnym pokazaniu PRAWDY o zarabianiu gigantycznych pieniędzy splamionych krwią ? Jestem pewien, że środowisko ludzi pracujących w "Planned Parenthood" pokazane zostało dokładnie takim jakim jest - świadomie skazać inne osoby na dożywotnie cierpienie, byle stan kasy się zgadzał. Ten tytuł powinna obejrzeć obowiązkowo cała dorastająca młodzież - jestem pewien, że zaoszczędziłby niejednej zdesperowanej dziewczynie życiowej traumy po zabiciu własnego dziecka - Leszek Leśnikowski, Rybnik

Bartosz

Bartosz

11.11.2019, 20:34:35

Mój komentarz do komentarza Dominiki: a skąd wiesz, że ta Pani ma się koniecznie udać do psychologa? Słowo "koniecznie" jest tutaj chyba zbyteczne. Film trzeba obejrzeć, żeby wiedzieć, że w środku ma się człowieka, a nie "coś" co może przeszkodzić w dalszym życiu. W filmie można zobaczyć ludzi którzy podejmują głupie decyzje w swoim życiu, np. "kochającego" ojca, który idzie ze swoją córką do kliniki aborcyjnej. W filmie widać jak kobiety potrafią manipulować innymi kobietami i jak kobiety dają się manipulować. Zauważcie, że w filmie w klinice nie pracuje żaden facet "manipulator". Faceta nie jest tak łatwo nabrać. Jednak w dzisiejszych czasach co raz mnie jest mężczyzn, którzy są rycerzami i bronią swojej kobiety przed złem, a są tacy, którzy je nawet do tego doprowadzają (bo tak jest łatwiej). Do dzisiaj na mężczyznach ciąży grzech Adama, czyli zaniedbanie w pilnowaniu swojej żony przez złem. Cytat z Biblii: Pan "Bóg zawołał na mężczyznę i zapytał go: Gdzie jesteś?" Dlatego drogie kobiety nie wiążcie się z byle jakim facetem, tylko z mężczyzną.

Urszula

Urszula

11.11.2019, 08:41:30

Film przesiąknięty ideologią, jednoliniowo traktujący problem aborcji. Cukierkowatość niektórych bohaterów - rodziców i męża głównej bohaterki - razi. Artystycznie - dno. Nie polecam, stracone pieniądze.

Barbara

Barbara

11.11.2019, 02:32:41

Bardzo cieszę się, że powstał taki film. Wiele lat temu na studiach podejrzewając, że mogę być w ciąży jedyną rzeczą, o której myślałam spanikowana była aborcja. Nie byłam wówczas w dramatycznej sytuacji, ale dziecko byłoby zagrożeniem dla mojej "świetlanej" przyszłości. Gdy wracam myślami do tych momentów nie wyobrażam sobie, co by było gdybym rzeczywiście zaszła wtedy w ciążę i coś takiego zrobiła. I nie chodzi tu tylko o poczucie winy z powodu dokonania aborcji, ale o pustkę po niej, której nie dałoby się wypełnić, co zrozumiałam dopiero po urodzeniu tak bardzo oczekiwanego dziecka. Jedno jest pewne, gdybym miała wówczas większą wiedzę ma ten temat inaczej bym myślała. Oby jak najwięcej młodych kobiet obejrzało ten film.

Dominika

Dominika

09.11.2019, 16:38:41

Katarzyna- koniecznie pójdź do psychologia, nie zabiłaś swoich dzieci. Takie produkcje próbują Ci to wmówić ale jesteś niewinna. Nie bądź swoim własnym katem.

Angelika

Angelika

09.11.2019, 13:45:37

Ten film jest nieprawdziwy? Tak piszą, ale dr Anthony Levatino, aborcjonista w tym filmie jest automatycznie lekarzem, który dokonał 1200 aborcji, jego historię można znaleźć w necie, poruszające i prawdziwe jak historia Abby.

Zocha

Zocha

09.11.2019, 01:21:35

Przeczytajcie książkę"pieniądze splamione krwią " .Film to pikuś,a książka i jej autorka są realne ,a to co się wyprawia w takich klinikach to koszmar. Nic nie jest zmyślone, wręcz za słabo sfilmowane ,więc nie piszcie,że to jakaś nagonka -to niewiarygodnie brzydkie i okrutne fakty,pozdrawiam

Katarzyna

Katarzyna

08.11.2019, 22:02:04

Bardzo polecam, uważam,że to obowiązkowa lektura dla szkół ponadpodstawowych, długie dyskusje na lekcji etyki i religii dziewcząt i chłopców, dały by lepszy pogląd na życie seksualne. Sama jestem po dwóch aborcjach, więc film nie był dla mnie łatwy, musiałam się napić i nie spałam pół nocy. W Polsce kiedyś aborcja była legalna, dziewczyny naprawdę czekały w kolejce jak do dentysty w przychodni ALFA na Ordynackiej w Warszawie, byłam jedną z nich i wiem co mówię. Potem został strach, czy jeszcze będę matką, czy moje dzieci będą zdrowe, ale udało się ,mam dwoje dzieci, które wiedzą,że zawsze mogą przyjść ,kiedy będzie PROBLEM i w naszym domu każde nowe życie będzie witane z miłością i wdzięcznością, bo Bóg się nie zemścił za dwa morderstwa, wiem już ,że Bóg się nie mści, Bóg kocha i wybacza. Wiem tez, że gdyby dane mi było obejrzeć ten film wcześniej, nie zabiłabym swoich dzieci, mam nadzieję,że ocali choć parę żyć.

Aleksandra

Aleksandra

08.11.2019, 21:17:44

Byłam, widziałam i polecam. Film przede wszystkim daje nadzieję, choć jest drastyczny i nie pozostawia widza obojętnym i zadowolonym z siebie.Myślę, że bez względu na światopogląd można odczytać przesłanie filmu jako próbę przebudzenia nas ze snu. ...wielu ludzi zapewne do tej pory nie postrzegało tak dobitnie i tak konkretnie czym jest aborcja..teraz po obejrzeniu filmu nie można już myśleć, że to tylko zabieg pomagający kobiecie zachować życiowe status quo.

Dominika

Dominika

08.11.2019, 17:26:20

Płody uciekające przed rurką ssącą aborcjonisty. A na sali obo alien wyrywa się komuś z brzucha. Anty-choice nie mają żadnych argumentów (poza religijnymi urojeniami) więc sięgają po swoje ulubione narzędzie- manipulację. Nie mam problemu z wyświetlania tego typu filmów ale szokuje mnie poziom części społeczeństwa.

Dominika

Dominika

08.11.2019, 16:23:05

Czytam komentarze i jestem w szoku, ten film nie jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. Było wręcz odwrotnie, w realnym świecie. Rozumiem że dla niektórych Star Wars to film dokumentalny/wojenny. Śmiech na sali.

Wiki

Wiki

08.11.2019, 16:13:09

Zgadzam się, że film jest beznadziejny, nie tylko od strony dynamiki, prezentacji postaci, ale też kłamstw o aborcji. Jak się człowiek dowie, dlaczego tak naprawdę Johnson odeszła z Planned Parenthood, to aż się włos na głowie jeży jak cynicznie wykorzystali to twórcy filmu. Aborcja nie wygląda tak, jak pokazano w filmie. Scena z 13-tygodniowym płodem to efekty specjalne. Ludzie nie dajcie się zmanipulować i przeczytajcie dekonstrukcję mitów. I pogadajcie z dziećmi, jeśli miały wycieczkę szkolną na pokaz. oko.press/film-nieplanowane-czyli-dobrze-zaplanowane-klamstwa-o-przerywaniu-ciazy/

aaa

aaa

08.11.2019, 14:54:23

"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić. " Ronald Reagan Mity na temat aborcji: 1. Aborcja jest zabiegiem. Otóż trzeba mieć na uwadze manipulacje i spłycenie etymologiczne słowa zabieg. Czym jest słowo "zabieg" do czego się odnosi? Otóż znaczenie słowa zabieg dotyczy wycięcia jakieś chorobowego znamienia, w celu usunięcia choroby lub poddaniu diagnostyki. A czym jest aborcja? Jest pozbawieniem życia dziecka jeszcze nienarodzonego prościej mówiąc morderstwem. I jak to wszystko połączyć w nurt panującej "cywilizacji śmierci", to dziecko jest zlepkiem komórek, ba... nawet jest chorobą!!!! Bo chorobę się wycina, podczas zabiegu! Aborcja jest na tyle zła, że wypacza ludzkie myślenie. Człowiek staje się sam, gorszym niż zwierze, bo ocenia ludzkie życie przez pryzmat chorobowy. Zwolennicy przemysłu aborcyjnego często "wciskają" mit na temat "dobra" aborcyjnego, oczywiście maskując przy tym handel komórkami dzieci zabijanych tą niehumanitarną nieetyczną nieludzką drogą.... Podobnie myślący ludzie chronią np. żabki przy drodze, bo są zagrożone śmiercią, a człowieka traktują jak brud, chorobę, zlepek "przypadkowych" komórek... Jest to prąd relatywistyczny w obecnej kulturze. Pytam się takich osób. Gdzie się podziała godność osoby ludzkiej? Osoby z punktu antropologii chrześcijańskiej!!!!!!!! Na szczęście nie potępiam takich osób, które bardzo pobłądziły, ale modlę się o ich nawrócenie.... 2. Aborcja jest lekarstwem na problemy kobiet, szczególnie tych które są ofiarami gwałtów, czy choroby dziecka. Tak naprawdę aborcjonistom (lekarzom, farmaceutom, feministkom - którzy opowiadają się za "cywilizacją śmierci") nie zależy na dobru kobiet... Dlaczego? Przykrywką jest to, że aborcja jest dobrem dla kobiet które padły ofiarami gwałtu, lub mogą urodzić chore dziecko. W pierwszym przypadku, gwałt jest złem, kobieta stając się ofiarą gwałtu, nosi w sobie życie, a dziecko nie zostało poczęte przez wolną wolę kobiety, bez miłości i bez pełnej świadomości. To wydarzenie jest trudnym przeżyciem dla samej kobiety. Mimo to, jednak życie jest najwyższą wartością, szczególnie dziecka, które jest bezbronną osobą ludzką. Dziecko które otrzymało życie, Ono chce (po mimo tragedii matki) nadal żyć. W tym przypadku kobieta nie może zostać sama, musi być pod fachową, rzetelną, etyczną opieką specjalistów i najbliższych osób... Do kobiety jako ofiary gwałtu trzeba podejść z należytym szacunkiem, bez sądu, ale z miłością.... Zwolennicy aborcji nie posiadają takiego ludzkiego odruchu , że kobieta w tym przypadku wymaga szacunku i należytej, życiodajnej opieki. Ponadto badania prenatalne przez lekarzy często są zakłamywane. Kobieta otrzymuje pół prawdę albo i kłamstwo, odnośnie stanu zdrowia dziecka. Pół prawdę, gdy naprawdę dziecko jest chore, ale dzięki nowoczesnej technologii medycznej, dziecko nawet w łonie matki, ma szansę na całkowite wyleczenie - i tutaj bywa i tak, że lekarze wyolbrzymiają chorobę i proponują (jedną z naprawdę wielu) rozwiązanie "problemu" czyli aborcję - morderstwo!! dziecka. Naprawdę jest wiele różnych metod pomocy dziecku i matce, gdy dziecko jest chore.... nie idźcie na "pozorną łatwiznę"... ale cóż, kobieta samotna, opuszczona, gdy usłyszy takie słowa od lekarza i gdy lekarz "pocieszy" ją oczywiście by nakłonić kobietę do aborcji, to jest duże prawdopodobieństwo że ulegnie i się zgodzi na odebranie życia swojemu dziecku, które jest przecież Jej dzieckiem!!! Znam osoby chore, niepełnosprawne, z zespołem Downa. I znam rodziców. Zaskoczyła mnie szczera opinia, rodzica. Że dzięki choremu dziecku widzi inaczej świat, że choroba dziecka jest lekarstwem dla ich małżeństwa... Nie spotkałem się z rozwiedzionymi rodzinami, którzy opiekowali się chorymi dziećmi. Oczywiście i jest też tak, że na starcie mężczyzna rezygnuje albo kobieta rezygnuje z powodu narodzin chorego dziecka... bo ją czy jego to przerasta, lub może z pobudek czysto egoistycznych odwracają się z odpowiedzialności wychowania swojego chorego dziecka... tak się zdarza... Lecz gdy rodzice trwają w Sakramencie Małżeństwa to chore dziecko jest ich spoiwem. Choroba dziecka staje się błogosławieństwem dla ich małżeństwa. 3. Po aborcji będziesz czuć się dobrze... Kompletna bzdura... oczywiście aborterzy przekonują, że nie ma czegoś takiego jak syndrom poaborcyjny, ale wystarczy popytać i zainteresować się takimi kobietami, które rzeczywiście dokonały aborcji... Co one tak naprawdę czują? Nawet nie trzeba się pytać, ale zadać sobie pytanie, na miejscu tej kobiety. Czy jest mi naprawdę dobrze, że uśmierciłam swoje dziecko? Mężczyźni będą mieli problem z tym pytaniem, łatwiej odpowiedzą kobiety na to pytanie. Częstym skutkiem przeprowadzonej aborcji są choroby o podłożu psychosomatycznym, jak bulimia i anoreksja, depresja i nerwica. Syndrom poaborcyjny jest rzeczywistością i ma podobne podłoże jak zespół stresu pourazowego m.in. na wojnie... Jan Paweł II w encyklice Evangelium vitae tak przemawia do kobiet, które uległy manipulacji środowisk aborcyjnych: „Ojciec wszelkiego miłosierdzia czeka na Was, by ofiarować Wam swoje przebaczenie i pokój w sakramencie pojednania. Odkryjcie, że nic jeszcze nie jest stracone, a będziecie mogły prosić o przebaczenie także swoje dziecko: ono teraz żyje w Bogu”. I czy zwolennicy aborcji wspomną chociaż słówko na ten temat ? Aborcja jest jednym z wielu dzieł szatana. Matki składają swoje dzieci w ofierze. Zatem jest to najgorszy i najcięższy grzech, którego brzydzi się Bóg i wzbudza ogromny gniew i wstręt do tego haniebnego grzechu!!! Zły także żąda ofiary, tylko najbardziej bluźnierczej i odrażającej. Najbrudniejszej, najohydniejszej – takiej, dzięki której człowiek staje się jego własnością. Jak wiemy, diabeł chce być jak Bóg i żąda, by oddawano mu hołd. Sądzę, że nie będę daleki od prawdy, jeśli stwierdzę, że najlepszą ofiarą dla niego jest zbrodnia popełniona na niewinnym, maleńkim dziecku, w dodatku przez matkę – najbliższą mu osobę. Zanim jednak tak zwana aborcja dojdzie do skutku, przedtem następuje nieuporządkowane płciowe współżycie, z którego rodzi się maleństwo. Jeszcze przedtem pojawia się wroga życiu myśl: nie chcę dziecka. Seks, wyżycie się, użycie – tak, ale konsekwencje – już nie! Jeżeli współżycie będzie pozamałżeńskie, cudzołożne – to jeszcze „lepiej”. Im dalej bowiem od Dziesięciu Przykazań, tym „korzystniej”. Większy grzech, ważniejsza ofiara. Jest jedyna nadzieja w tym, że jeśli wszyscy ci, którzy przykładali i nadal przykładają swoją wolę do morderstwa, dzieci bezbronnych i nienarodzonych, będą żałować za swoje czyny i zwrócą swoje serca, aby Bóg im przebaczył..... To uwierzcie mi>..... nie ma takiego grzechu na tym świecie, który nie byłby nam darowany przez mękę i śmierć Jezusa Chrystusa.... w końcu jest to Najświętsza Krew samego Boga - Człowieka, która obmywa najgorsze, najohydniejsze grzechy świata.... Gdyby nie odkupienie Jezusa Chrystusa, nikt nie miałby szansy na zbawienie! Nawet dobrzy i miłosierni prorocy... Dopiero Jezus Chrystus jest dla nas wszystkim największą łaską!!!! Gdyż nie ma takich grzechów na świecie, które Bóg nie byłby w stanie nam odpuścić.... pytanie, czy tylko wierzymy w Zbawczą Mękę Jezusa Chrystusa?? Przecież On umarł po coś? Tylko po co umarł? Czy Jego śmierć poszła na marne??? Oczywiście że nie!!

Marek

Marek

08.11.2019, 14:50:40

Mam pytanie do Izy. Czy ten komentarz był po obejrzeniu filmu "Nieplanowane", czy tylko po przeczytaniu wymienionych niżej publikacji?

Iza

Iza

08.11.2019, 13:27:00

zanim się wybierzecie, musicie wiedzieć, że film jest dziełem propagandowym szerzącym kłamstwa na temat zabiegu przerwania ciąży, o czym można przeczytać między innym na portalu Wysokich Obcasów, Krytyki Politycznej czy oko.press [niestety nie udało mi się wkleić linków]

Anna

Anna

08.11.2019, 08:35:04

Bardzo poruszający film. Wraca ciągle w myślach... Porusza tak bardzo istotny problem społeczny. Zwłaszcza każdy młody człowiek powinien go zobaczyć. Pokazuje dramat kobiet, fałsz i hipokryzję instytucji niby "pomocowych" i biznesu. Oczywiście to nie jest film akcji ani sensacyjny, wielu widzom może brakować rozmachu i efektów, ale poruszenie duszy jest niesamowite i obudzenie świadomości. Polecam bardzo każdemu i młodszemu i starszemu.

Zuzia

Zuzia

07.11.2019, 22:37:16

Film pozostaje w pamięci - przede wszystkim nie potępia matek, które zdecydowały się na aborcję: przedstawia je nie jako dzieciobójczynie, ale jako ofiary pewnego systemu, który można nazwać wręcz strukturami zła, stworzonymi m.in przez Planned Parenthood.

Jacek

Jacek

07.11.2019, 16:41:39

Znalazłem tylko 3 krytyczne komentarze o filmie „Nieplanowane”. Komentarze Dominiki i Zofii zostały zamieszczone 3 dni przed premierą filmu, co oznacza, że film oceniły nie oglądając go. Z kolei Roman w swym komentarzu wspomina, że nie poszedł na film. Skąd zatem wiecie, że „ten film to tandetna manipulacja najprostszych intelektów” - Dominika, że to „pasza dla prostych ludzi, która wciśnie jeszcze więcej bzdet do ich pustych głów” - Zofia, że to „same kłamstwa” - Roman. Czy nie uczciwiej byłoby obejrzeć film i dopiero wtedy wyrazić swoją opinię? Zachęcam do tego. Myślę, że po zobaczeniu filmu nie powtórzycie tego co wcześniej napisaliście. Ze swej strony polecam film „Nieplanowane” wszystkim po 15-tym roku życia. Każdy powinien go zobaczyć.

Marek

Marek

07.11.2019, 16:28:20

Film trzeba obejrzeć. Warto poznać prawdę o tym morderczym „biznesie” bez względu na to czy nam się ona podoba czy nie. Film jest mocny i momentami drastyczny ale bez przesady. Pokazuje jak przedmiotowo traktowane są tam kobiety, które liczyły na pomoc i wsparcie, a Planned Parenthood oferowało tylko zabicie dziecka. Smutne….

kazimierz

kazimierz

07.11.2019, 12:13:55

wynik komentarzy do teraz 50:4 a z moim 51 po filmie wczoraj miałem obejrzeć skróty z ligi mistrzów ale nie włączyłem ani telewizora ani komputera pozostałem w ciszy aż do dziś rano. film trudno nazwać pięknym bo mówi o niepięknym temacie trudno nie pokazać krwi skoro mówi się o aborcji nie ma jej w nim tak wiele jak w innych kinach grozy czy wojennych z ostatnich lat. pokazuje prawdę nie tylko o tym czym jest aborcja= zabicie dziecka (od pewnego czasu "Niemy Krzyk" wszyscy którzy chcą mogli się dowiedzieć) ale przede wszystkim o ohydzie przemysłu aborcyjnego ( A o tym wie niewielu ) szkoda jeszcze tego że nie dowiedzieli się widzowie gdzie powędrowały owe beczki ze szczątkami dziecięcych ciał, a niewielu wie że są wykorzystywane w kosmetyce i farmaceutyce. i że to następny biznes tego przemysłu. film jak najbardziej do obejrzenia dla wszystkich, szczególnie dla młodzieży i osób które się wahają po której stronie się opowiedzieć. najlepsze w nim jest to że nikogo nie potępia i daje nadzieję na przebaczenie i pojednanie ze swoim dzieckiem dla kobiet, i mężczyzn którzy dopuścili do takiego potraktowania swoich maleństw. poza tym podpisuję się pod wszystkimi innymi komentarzami na tak które wszystkie przeczytałem.

Łukasz

Łukasz

07.11.2019, 10:08:35

Mocny film . Polecam . Szacuje się ,że dokonano na świecie ponad 40 MLD ! Aborcji na tą chwilę 6x populacja świata .

Elżbieta

Elżbieta

07.11.2019, 08:52:08

Polecam wszystkim a szczególnie tym którzy filmu nie widzieli a zobaczyć nie chcę ,bo uważają za "kłamliwy " komentarz Jacka , koniecznie z linkiem ……...

Alicja

Alicja

07.11.2019, 08:24:31

Film pokazuje prawdę o aborcji. Nie wiedzialam, że taki biznes się na tym robi, na taką skalę.

Roman

Roman

06.11.2019, 22:32:31

Film antyaborcyjny i same kłamstwa - bardzo dobrze nie poszyłem na ten kłamliwy film .

Duśka

Duśka

06.11.2019, 21:32:40

W zeszłą niedzielę miałam okazję zobaczyć film, o którym od pewnego czasu jest głośno. Huczą o nim w TV, gazetach, portalach społecznościowych - gdzie tylko się da... Chciałam sama przekonać się jak ten film został zrobiony i czy zmieni się moje myślenie na temat aborcji po jego obejrzeniu. Od samego początku działy się dziwne rzeczy... Najpierw okazało się, że nie można zarezerwować przez internet miejsc na akurat TEN film. Więc stwierdziliśmy, że musimy zaryzykować i jechać w ciemno. Przez półtorej dnia sprawdzałam co pewien czas, jak wygląda zapełniająca się sala... i miejsc za każdym razem było coraz mniej. W samą niedzielę okazało się, że zamiast jechać w czwórkę (mąż musiał zostać), pojedziemy w trójkę - ja, mama i moja Przyjaciółka (taki babski trójkąt

Angelika

Angelika

06.11.2019, 20:44:07

Cieszą mnie komentarze mężczyzn o tym, że ten film jest ważny. Ameryka jest specyficzna, bo tam aborcja jest legalna i dotyczy głównie niechcianych ciąż. Kobiety, często dziewczyny, potrzebują wsparcia, męskiego wsparcia. Legalność aborcji niweluje odpowiedzialność mężczyzny i czyni z kobiety obiekt seksu a nie potencjalną matkę. Paradoks, bo to feministki chcą dziś aborcji czyli de facto uprzedmiotowienia kobiet.

Jacek

Jacek

06.11.2019, 19:46:28

To mój drugi wpis w tym miejscu. Pierwszy raz pisałem 31.10. jeszcze przed obejrzeniem filmu „Nieplanowane”, odnosząc się do krytycznych wpisów Dominiki i Zofii. Proponowałem, byśmy obejrzeli film i podzielili się naszymi spostrzeżeniami i przeżyciami. Wczoraj wybrałem się do kina i pokrótce spróbuję podzielić się moimi refleksjami. Dominiko i Zofio, czekam też na Wasze komentarze po obejrzeniu filmu. Bo, żeby wyrazić opinię trzeba samemu zobaczyć film, a nie słuchać opinii innych. Każdy ma swój rozum i trzeba dać sobie szansę na wyrobienie własnego zdania. Wczoraj sala kinowa na 230 miejsc była pełna. Już sama frekwencja robi wrażenie, a co dopiero film! Film „Nieplanowane” przedstawia fakty z życia głównej bohaterki. A więc jest prawdziwy! Co ważne, film nikogo nie ocenia, nie potępia. Daje nadzieję kobietom, które dokonały aborcji, że każde zło można naprawić. Bardzo pomocna w tym jest świadomość, że Bóg kocha każdego i wszystko wybacza! Wystarczy Boga przeprosić i poprosić o wybaczenie. Ale ważne jest też to, by dać sobie szansę na przebaczenie i pojednanie z utraconym dzieckiem! Z pewnością jest to trudny proces, ale w końcu przynosi wewnętrzny pokój i równowagę. Przykładem jest główna bohaterka Abby Johnson, która dokonała dwóch aborcji, a teraz ma ośmioro dzieci i jest szczęśliwą matką i żoną. W jednym z wywiadów mówi, że bez doświadczenia nawrócenia nie miałaby rodziny, jaką ma dzisiaj. Film z jednej strony pokazuje prawdę, a z drugiej strony pokazuje Boże miłosierdzie i łaskę. I myślę, że daje ludziom ukojenie, szczególnie kobietom, które przeszły przez aborcję. Jest też ostrzeżeniem dla tych kobiet i mężczyzn, którzy myślą o dokonaniu aborcji. Ważne są też metody walki z aborcją – nie poprzez oskarżanie i piętnowanie, ale poprzez modlitwę i oferowanie pomocy kobietom, aby nie zostały same. Tak jak pomoc znalazła Abby Johnson. Uważam, że film „Nieplanowane” powinien zobaczyć każdy, niezależnie od przekonań, bo film jest dla wszystkich szukających prawdy. Byłoby dobrze, gdyby także młodzież szkół średnich wybrała się do kina na ten film, by móc przedyskutować temat aborcji między sobą, czy na lekcjach w szkole. Film „Nieplanowane” polecam z całego serca :)

Agata

Agata

06.11.2019, 18:23:42

Polecam. Ten film dowodzi tylko jak mało jeszcze wiemy w kwestii poczęcia się dziecka. Jak sprzedajemy kłamstwo, proponując rozwiązania śmiercią. Cieszę się, że mogłam być na tym filmie z moimi córkami i z moim nienarodzonym jeszcze maleństwem. Dziękuję Wszystkim "Proliferom", za Waszą nieustanną walkę. Jak tylko mogę wspieram i będę wspierać Waszą działalność. Życie jest najważniejsze!

Justyna

Justyna

06.11.2019, 10:30:26

Każdy powinien go zobaczyć! Film ukazujący bardzo smutną prawdę, że ludzkie życie warte jest w promocji 400 dolarów i tylko kasa się liczy a nie kobieta i jej problem... Ostatnio usłyszałam, że wyrwanie zęba to bardziej ingerujący w kobietę zabieg niż aborcja... Akurat w tym filmie nie wyglądało to wcale tak niewinnie, lecz nie uważam że sceny były przesadzone - a wręcz przeciwnie - raczej w rzeczywistości wygląda to pewnie jeszcze gorzej... I do tego dochodzi ten "ból" psychiczny który zostaje na zawsze - Abby też nie potrafiła go zagłuszyć...

Jacek

Jacek

05.11.2019, 23:02:36

Tak już mam, że kino traktuję przede wszystkim jako rozrywkę. Wygodny dresik jest dla mnie preferowany nad strój wyjściowy (wiadomo, kino to nie teatr, więc o szczególnym szacunku dla aktorów myśleć nie trzeba), cola, popcorn – to standard, nawet gdy idę na co poważniejszy film. Idąc na „Nieplanowane” wiedziałem, że to nie będzie przyjemny film, raczej smutny i na drażliwy temat. Z kupna popcornu jednak nie zrezygnowałem, z przyzwyczajenia. Tyle że byłem w stanie go jeść tylko póki trwały reklamy i zwiastuny. Później, już nie przechodził przez gardło. Pod poniższym linkiem moja recenzja. bartyzel.media/index.php/2019/11/05/140-tysiecy-dzieci-zabitych-odkad-wyszedlem-z-kina-recenzja-filmu-nieplanowane/

Kurt

Kurt

05.11.2019, 17:36:02

Po tym filmie można powiedzieć jedno: prawda o aborcji NIKOGO nie pozostawia obojętnym. Świadczą o tym komentarze, także te negatywne :)

Ania

Ania

05.11.2019, 13:39:45

Polecam obejrzenie filmu wszystkim! Kilka scen było trudnych, ale nie da się powiedzieć czym jest aborcja, bez ich pokazania. Cały czas we mnie pracuje i zmusza do refleksji nad nowymi aspektami tego obrazu. Na pewno jest to bardzo ważny głos w dyskusji na temat obrony życia nienarodzonych, ale również sposobu podejmowania działań pro-life i wspierania kobiet w sytuacja kryzysowych. Jednak warto się nastawić, że film naświetla tylko te najwazniejsze kwestie i nie jest kompletnym obrazem. Dla mnie najważniejsze było: pokazanie wpływu wcześniejszch decyzji na te podejmowane później, możliwość prawdziwego zaślepienia i nierozumienia, mechanizm działania klinik, relacje rodzinne i ich wsparcie. Jednak brakowało mi realności problemów, tzn. że dwa dni płakania nie wystarczą, aby przepracować współuczestnictwo w 22000 aborcji i nagle zacząć żyć normalnie... Ale to już aspekt typowy dla amerykańskich filmów :)

Justyna

Justyna

05.11.2019, 10:12:31

Film warto obejrzeć niezależnie od przekonań. Przedstawia on to jak się na prawdę traktuje kobiety w klinikach aborcyjnych. Film jest bardzo mocny i mega szokujący - potrzebowałam paru dni, żeby dojść do siebie. Przesłuchałam w międzyczasie paru wystąpień Abby Johnson, gdzie opisuje więcej szczegółów działania placówek aborcyjnych i aż ciężko uwierzyć, że państwa pozwalają na to, żeby to wszystko odbywało się w taki sposób. A ludzie nieświadomi prawdy, powtarzają niestety ślepo to co zasłyszeli w mediach, że aborcja to taki sobie niewinny zabieg z bardzo małą ilością komplikacji nie wiedząc co się na prawdę dzieje za drzwiami takich klinik.

Jacek

Jacek

05.11.2019, 09:56:50

Cieszą mnie ogromnie pełne kina . Jesteśmy Za Życiem / to niezaprzeczalny fakt . Jutro idę na seans ze znajomymi .

Agnieszka

Agnieszka

04.11.2019, 23:47:28

Ten film trzeba zobaczyć! Byliśmy wczoraj z całą rodziną, z naszą nastoletnią młodzieżą i rozmawiamy o tak ważnych życiowych sprawach, życiu, śmierci, odpowiedzialności, pomocy, szukaniu pomocy, modlitwie, Bogu, rodzinie, mądrości, trudnych sytuacjach życiowych, kłamstwie, pieniądzach, wyborach, żalu, smutku ale i o nadziei i radości oraz o tym, że zawsze można wszystko zmienić na lepsze. Z Bożą łaską i pomocą przemienić największe zło w dobro! Ta prawdziwa i niezwykła historia może zmienić wiele serc! Polecam!

Olga

Olga

04.11.2019, 17:58:54

Bardzo dobry film. POWINIEN GO OBEJRZEĆ KAŻDY MŁODY CZŁOWIEK I WYCIĄGNĄĆ WNIOSKI

Joanna

Joanna

04.11.2019, 17:10:41

Film warty obejrzenia co więcej porusza serca i umysły. Jak najwięcej osób powinno go zobaczyć gdyż być może pozwoli otrząsnąć się ludziom którzy myślą że aborcja to nic takiego. Oby było więcej takich osób jak Abby (które się otrzasnely z tej ciemnoty i zaklamania) na całym świecie

Małgorzata

Małgorzata

04.11.2019, 14:29:33

Wczoraj byłam w kinie z córkami na filmie "Nieplanowane". Sala kinowa cała zapełniona. Słychać było szlochanie kobiet. Mi też łzy płynęły po policzkach. Kobieta w stanie błogosławionym we współczesnym świecie, które dzieci traktuje jak przekleństwo musi stanąć do walki ze ZŁYM. Często osamotniona, wzgardzona przez społeczeństwo, zostawiona na pastwę krwiożerczych ideologii szwadronów wściekłych macic - zimnych jak grób kobiet, które kłamliwie mówią, że walczą o jej prawo do morderstwa swojego dziecka.

Jarema

Jarema

04.11.2019, 12:59:21

Film dla wszystkich wciąż szukających Prawdy. Polecam.

Agata

Agata

04.11.2019, 11:32:03

Obejrzałam film i wszystkim polecam.Idź do kina,zobacz film i działaj w obronie tych,którzy sami nie mogą się bronić.Przesłanie w filmie to również nadzieja dla tych kobiet,które dokonały aborcji.Apel do Was kochane Panie :dajcie sobie szansę na przebaczenie i pojednanie z Waszym utraconym DZIECKIEM!

Anna

Anna

04.11.2019, 11:21:27

Oparta na faktach historia totalnej zmiany poglądów bohaterki w sprawie aborcji. Film uświadamia czym jest aborcja i jak może być przeżywana. Pozwala zastanowić się nad tym problemem, posłuchać poglądów tych co są za i tych co są przeciw. Szkoda tylko że teza jest postawiona na początku filmu, i przemiana bohaterki następuje w jednej z pierwszych scen, a niektóre dramatyczne momenty są bardziej opowiedziane niż pokazane. Widz nie ma wtedy szans przeżyć emocjonalnej podróży z bohaterką i przeżyć z nią tej przemiany. Dlatego to podejście na pewno spodoba się osobom pro-life, a niekoniecznie może się spodobać osobom o przeciwnych poglądach. Choć trzeba przyznać że film dobrze się ogląda.

Piotr

Piotr

04.11.2019, 11:04:39

Film nie pozwala mi milczeć, kiedy głos tych najmniejszych nie jest słyszany. To dla nienarodzonych poszedłem do kina z rodziną. I dla nich chcę podejmować rozmowy ze wszystkimi, którzy myślą o przerwaniu rozwoju dziecka jako rozwiązaniu akceptowalnym. Polecam, choć to trudne doświadczenie.

Monika

Monika

04.11.2019, 10:26:46

Wspaniały film. Każdy powinien go zobaczyć, niezależnie od przekonań. Film nikogo nie ocenia, nie potępia. POLECAM!

Paweł

Paweł

04.11.2019, 01:36:31

Warto zobaczyć. Poruszający i dobrze zrobiony. Polecam. Wyszedlem z kina zlany potem.

Wojciech

Wojciech

03.11.2019, 23:06:30

Film gorąco polecam. Jako mężczyzna chciałbym szczególnie zwrócić uwagę na rolę męża Abby, którego miłość i cierpliwość miała istotną rolę w przemianie żony. Fantastyczna rola dająca do myślenia. Kapitalna scena sprzątania kliniki, gdy znikają plamy krwi i po chwili już jest czysto, sterylnie, bezpiecznie... Warto wybrać się do kina aby przeżyć z Abby to czego doświadczyła. Polecam raz jeszcze.

Paweł

Paweł

03.11.2019, 22:09:23

Prawdziwa historia życia kobiety, która na własnych błędach nauczyła się czym cud ludzkiego życia. Naprawdę polecam osobom, które nie mają wyrobionego zdania do aborcji i w którym momencie człowiek staje się człowiekiem.

Katarzyna

Katarzyna

03.11.2019, 14:58:53

Film POWINNI zobaczyc wszyscy, zarowno ci ZA jak i ci PRZECIW. To nie jest ckliwy melodramat ze szczęśliwym zakonczeniem,bo temat dotyczący aborcji nadal nie ma końca. Film to prawdziwa historia,która niestety sie nie konczy. Korporacja śmierci nadal trwa a zarabianie na czyimś dramacie jest bestialstwem,takim samym jak otumanianie kobiet , w tym feministek, ze to nie jest morderstwo a jedynie usuwanie zlepku komórek....bo slowo "morderstwo"jest zbyt trudne to przyjęcia. Drogie feministki- IDZCIE i obejrzyjcie ten filma potem dopiero idzcie krzyczec sobie gdzie indziej...o ile bedziecie jeszcze wtedy mialy sily.

Marzena

Marzena

03.11.2019, 14:18:59

Bardzo polecam wszystkim. Każdy powinien obejrzeć. Stop aborcji. Ratujmy dzieci nienarodzone. Młodzież też powinna zobaczyć. Aby wszystkie oczy i serca ujrzały prawdę

Marcin

Marcin

03.11.2019, 09:25:33

Idź, zobacz, MIEJ SWOJE ZDANIE! Mocny, prawdziwy, ratuje nienarodzonych!

Jolanta

Jolanta

03.11.2019, 09:19:17

Mocny! Piękny! Cała prawda o pseudo pomocy kobietom w klinikach. I cóż zostaje po wielkim świecie, karierze, pieniądzach, kosztem śmierci własnego dziecka, gdy na końcu staniemy nadzy oko w oko z Bogiem? Obudźcie się!!!

Marcin

Marcin

03.11.2019, 09:17:11

Idź, zobacz, MIEJ SWOJE ZDANIE! Mocny, prawdziwy, ratuje nienarodzonych!

Sylwia

Sylwia

03.11.2019, 01:02:28

Jestem po premierze filmu "NIEPLANOWANE". Film mocny, bardzo realistyczny, ale nie potępiający nikogo. Film pokazuje aborcję od strony kobiety, która teoretycznie nie ma wyboru i dyrektorki jednej z klinik aborcyjnych. Pokazuje też jak wielka jest miłość rodziny do kobiety, która prowadzi klinikę aborcyjną. Abby Johnson, chce pomagać kobietom będącym w nieplanowanej ciąży "usuwając" ich problem w jedyny, według niej, słuszny sposób. Wierzy głęboko, jak wielu ludzi na całym świecie, o prawach kobiety do własnych planów, własnego ciała. Owszem każda kobieta ma do tego prawo, ale nie kosztem innego istnienia... Istnienia, które czuje!!! Polecam, bo warto ten film obejrzeć (mimo, że film jest 15+, to jednak oszczędziłabym młodzież przed 17 rż., choć w filmie pokazane są bardzo młode dziewczyny dokonujące aborcji za zgodą ojców)

Szymon

Szymon

02.11.2019, 23:03:07

Pełna sala i film ukazujący jedyną i prawdziwą stronę zabiegów aborcyjnych. Seans daje do myślenia i składnia do refleksji i dyskusji na ten ciężki temat. Godny polecenia nie tylko dla młodych ludzi, czy przyszłych lekarzy, bądź położnych ale dla każdego z nas.

Krzysztof

Krzysztof

02.11.2019, 22:14:35

Film, który odbiera złudzenia. Zobacz go i pozbądź się złudzeń.

Agnieszka

Agnieszka

02.11.2019, 22:06:01

Piekny film. Polecam

Klaudia

Klaudia

02.11.2019, 21:56:56

Mega trzeba obejrzeć koniecznie

Marek

Marek

02.11.2019, 21:35:34

Niesamowity film. Nikogo nie pozostawi obojętnym. Bardzo dobrze zrobiony. Wciska w fotel. Myślałem, że będzie pesymistyczny a jest wręcz odwrotnie. Pokazuje jak przedmiotowo traktowane są przez organizacje proaborcyjne nie tylko dzieci nienarodzone ale i kobiety. Każdemu daje nadzieję. Chciałem mu dać 10 punktów, ale niechcący kliknąłem na 5 i nie mogę tego już zmienić.

Karina

Karina

02.11.2019, 20:22:50

Każdy powinien zobaczyć ten film! Świetna gra aktorki która wcieliła się w rolę Abi Bardzo realny, życie pisze właśnie takie scenariusze! Chociaż nie wszystkim to na rękę... taka jest właśnie prawda na temat aborcji, chociaż w dobie niby wolności wielu wolałoby ten temat ocenzurować... Serdecznie polecam

Urszula

Urszula

02.11.2019, 18:55:33

Wspaniały ! Prawdziwy. Nie ocenia, nie piętnuje. Same fakty. Daje również nadzieję, że każde zło można naprawić. Szczerze polecam.

Yana

Yana

02.11.2019, 15:46:09

Bardzo dobry film. Pokazuje całą piękność życia każdego!!! Bardzo polecam, on jest warty oglądania!❤️

Dorota

Dorota

02.11.2019, 11:02:15

Super film. Polecam. Pokazuje, że kobiety są traktowane jak przedmioty, na których zarabia się duże pieniądze, krzywdząc je na lata.

Łukasz

Łukasz

02.11.2019, 10:40:53

Świetny film, pokazuje prawdę o przemyśle aborcyjnym i uprzedmiotowieniu kobiety oraz dzieci, jako "nienarodzonych płodów". POLECAM!

Radosław

Radosław

02.11.2019, 00:43:09

Wczoraj w Lublinie dziewięcioro moich bliskich w prawie pełnej sali. Film nie tylko prawdziwy, ale też dobre kino. Arcydzieło w tym temacie, oby szybko ustąpiło kolejnym obrazom. Zarazem osobisty, społeczny, religijny.

Benito!

Benito!

01.11.2019, 20:35:45

Każdy powinien obejrzeć ten film. Zgadzam się że powinien być obowiązkowo wyświetlany w szkole średniej.

Elżbieta

Elżbieta

01.11.2019, 14:12:12

Film, który pokazuje co i kto stoi za dokonywaniem aborcji. Prawda przeżyć wewnętrznych, z którymi zostaje często kobieta sama. Aborcja zostaje obnażona przez tę, która stała na czele kliniki aborcyjnej i sama przeżyła taki ,,zabieg". Któż lepiej potrafi przedstawić ten temat? Film powinien być lekturą obowiązkową w szkole średniej. Polecam

Jan

Jan

01.11.2019, 12:01:54

Patrząc od strony duchowej, film "Nieplanowane" można porównać tylko z "Pasją" Mela Gibsona - to po prostu trzeba obejrzeć. "Nieplanowane" to historia Abby Johnson, jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej Planned Parenthood w USA. Po dziesięciu latach pracy, w wyniku braków personelu medycznego, została ona poproszona o pomoc i asystowanie przy aborcji. To wydarzenie sprawiło, że diametralnie zmieniła poglądy na tę kwestię. Dzieło opowiadające historię Abby Johnson i odsłaniające kulisy przemysłu aborcyjnego wstrząsnęło Ameryką. Po raz pierwszy od wielu lat świadomość społeczna na temat aborcji oraz zmian w prawie uległa tak radykalnej przemianie. Od premiery 9 stanów w USA zmieniło prawo na bardziej chroniące życie, a kilkuset pracowników klinik aborcyjnych odeszło z pracy. Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o filmie, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że „Nieplanowane” to coś więcej niż film – to zjawisko kulturowe i społeczne. „Nieplanowane” to film, który naprawdę zmienia świadomość ludzi.

Anita

Anita

01.11.2019, 10:17:57

Bardzo poruszajacy film i napewno dajacy do myslenia! Tutaj chodzi o prawde ktora moze wywolac rozne reakcje u widzow ale koniec koncow musimy otworzyc oczy i wziasc sprawy w swoje rece. Jest tyle osob nieswiadomych swojego czynu ten film musi kazdy obejrzec!!!

ewa

ewa

31.10.2019, 23:17:49

Dzisiaj obejrzałam ten film i jestem pod ogromnym wrażeniem. Film który zostaje z tobą po wyjściu z kina, film który się przeżywa, a nie ogląda. Wartościowa, wzruszająca i ambitna historia, bardzo dobrze opowiedziana.

Jacek

Jacek

31.10.2019, 18:15:14

Dominiko i Zofio! Myślę, że szkoda z góry zakładać, że filmu nie warto obejrzeć. Z tego co słyszałem, film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. Skoro ktoś coś przeżył to może warto by było to zobaczyć i dopiero wtedy ocenić. Mam dla Was propozycję. Obejrzyjmy ten film w najbliższym tygodniu i wówczas podzielmy się naszymi spostrzeżeniami i przeżyciami. Ciekaw jestem waszych refleksji. Co myślicie o mojej propozycji? Angeliko! Myślę, że dobrze by było, żeby ten film obejrzały nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Angelika

Angelika

30.10.2019, 18:05:32

Film feministyczny, prokobiecy. O tym z jakimi zostają problemami wielokrotnie same. Nie stawia proliferów na piedestale, ale nawet zwraca uwagę, że przerywanie ciąży owszem jest złe, ale nie wolno tylko walczyć o zakaz aborcji, ale oferować pomoc kobietom, nie zostawiać je same. To nie jest film o celebrytkach: dokonałam aborcji i jest mi z tym dobrze, ale o nas, tu na dole, z naszymi życiowymi problemami. Piękny, o życiu film.

Grzegorz

Grzegorz

30.10.2019, 08:53:29

Rozumie, że można mieć swoją opinię, tylko po co ta pogarda wobec innych.

zofia

zofia

29.10.2019, 21:49:36

pasza dla prostych ludzi, która wciśnie jeszcze więcej bzdet do ich pustych głów już lepiej iść na niskobudżetową bajkę dla dzieci, mniej więcej ta sama wartość, a przynajmniej nie jest przebrana za poważny film

Grzegorz

Grzegorz

29.10.2019, 17:57:58

Jeszcze nie było premiery a już pojawiła się znawczyni. Ten film w USA próbowano blokować. Nie zdziwię się, jak podobne praktyki będą w Polsce, ponieważ prawda zawsze boli.

Dominika

Dominika

29.10.2019, 16:41:09

Polecam wybrać się na Jokera zamiast :) Ten film to tandetna manipulacja najprostszych intelektów.