Zamknij
Mistrzowie Kina Mastercard: Łowca androidów
Mistrzowie Kina Mastercard: Łowca androidów
Premiera
30 gru 2019
Czas trwania
117 minut
Produkcja
USA, 1982
Reżyseria
Ridley Scott
Obsada
Harrison Ford
Rutger Hauer
Sean Young
Pełny opis
9,4

Średnia ocena

Mistrzowie Kina Mastercard: Łowca androidów

Science-Fiction Mistrzowie kina Od lat: 15 117 minut

23 i 30 grudnia będziecie mieli okazję zweryfikować, jak dziś wypada wizja naszego świata skonstruowana 37 lat temu. Akcja „Łowcy Androidów” Ridleya Scotta – filmowej dystopii, opartej na motywach powieści „Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?” Philipa K. Dicka, rozpoczyna się dokładnie 20 listopada 2019 roku.

Pełny opis

Rzecz dzieje się w duszącym się od smogu Los Angeles (skąd my to znamy?). Rick Deckard (Harrison Ford)  – łowca androidów – tropi ukrywających się nielegalnie na Ziemi replikantów – uciekinierów z pozaziemskiej kolonii. Problem w tym, że – w świecie zdominowanym przez technologię – replikantów, których stworzył człowiek, trudno już od człowieka odróżnić. Jak wizja 2019 roku sprzed prawie czterech dekad wypada dziś? Ile z elementów w niej obecnych towarzyszy nam w codzienności; co w ogóle się nie sprawdziło? W roku, w którym dzieje się akcja „Łowcy Androidów” to pytanie zadają się sobie nie tylko zagorzali fani science-fiction. Film Ridley’a Scotta dawno zresztą stał się klasykiem umiejscowionym poza gatunkowymi ramami, kinowym must-watch i obrazem, do którego można wracać wielokrotnie, wciąż interpretując go na nowo.

W naszych kinach „Łowcę Androidów” będziecie mogli zobaczyć w ostatecznej wersji reżyserskiej z 1982 roku, ze wstępem Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza.

Filmy w Cyklu Mistrzowie Kina Mastercard pokazujemy zawsze w poniedziałki o godz. 19:30 w kinach sieci Multikino w: Warszawie (kina na Targówku i Ursynowie), Poznaniu (Multikino Malta), Gdańsku, Sopocie, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Olsztynie, Pruszkowie, Łodzi, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy i Kielcach.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
5

Głosów

9,4

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Mistrzowie Kina Mastercard: Łowca androidów
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Mistrzowie Kina Mastercard: Łowca androidów

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.