Zamknij
Midway
Midway
Premiera
8 lis 2019
Czas trwania
138 minut
Produkcja
Chiny, USA, 2019
Reżyseria
Roland Emmerich
Pełny opis
7,94

Średnia ocena

Midway

Dramat Wojenny Od lat: 12 138 minut

Wojenna superprodukcja mistrza wielkich filmowych widowisk Rolanda Emmericha. Jedna z najważniejszych bitew w historii ludzkości, która odmieniła losy wojny na Pacyfiku, ukazana z bezprecedensowym rozmachem.

Pełny opis

Gwiazdorska obsada (Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Mandy Moore, Dennis Quaid, Ed Skrein, Alexander Ludwig, Aaron Eckhart, Nick Jonas) w opowieści o braterstwie, przyjaźni, a przede wszystkim odwadze dowódców i żołnierzy, którzy zatriumfowali nad potężnym przeciwnikiem.

Wojna na Pacyfiku, której początek dał atak Cesarskich Sił Powietrznych na bazę Pearl Harbour, od początku układała się po myśli japońskiego dowództwa. Duża część amerykańskiej floty wojenna uległa zniszczeniu, a dowództwo, szczególnie polityczne, nie potrafiło odnaleźć się w nowej sytuacji. W takich okolicznościach amerykańska baza na Midway pełniła rolę ostatniego szańca obrony, po przerwaniu którego Japonia zapanuje niepodzielnie na Pacyfiku co może przesądzić o losach wojny. Roland Emmerich dzieje bitwy pozwala nam śledzić oczami zwykłych marynarzy, pilotów, a także generałów i polityków, których decyzje miały zdecydować o życiu tysięcy ludzi.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
139

Głosów

7,94

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Midway
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Midway

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Sebastian

Sebastian

17.11.2019, 13:03:45

Ten film należy obejrzeć, ogląda się z dużą przyjemnością i nie dlatego że oglądamy wielki dramat, tragedie, tych walczący żołnierzy po obuch stronach, tylko dlatego że film jest znakomicie zrobiony, wspaniałe zdjęcia, praca kamery, gra aktorów, atmosfera wytworzona w filmie i na to wszystko składa się że film ogląda się z dużą przyjemnością. Należy przyznać, że amerykanie są potęgą robienia tego rodzaju filmów. Polecam! nie pożałujecie. Moja ocena 9,5/10