Zamknij
Maria Skłodowska-Curie
Maria Skłodowska-Curie
Premiera
3 mar 2017
Czas trwania
100 minut
Produkcja
Belgia, Francja, Niemcy, Polska, 2016
Reżyseria
Marie Noelle
Obsada
Karolina Gruszka
Charles Berling
Izabela Kuna
Daniel Olbrychski
Fabrizio Rongione
Pełny opis
6,18

Średnia ocena

Maria Skłodowska-Curie

Dramat Biograficzny Od lat: 13 100 minut

Wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki – Marii Skłodowskiej-Curie. Historia niezwykłej kobiety, która opuszcza ojczyznę i wyjeżdża do Francji, by rozpocząć karierę naukową A przy tym niepowtarzalna podróż w czasie do Paryża z przełomu wieków – miasta intryg, romansów, sztuki i odkryć, które zmieniały świat. W roli tytułowej Karolina Gruszka. Partnerują jej m.in. Izabela Kuna w roli Bronisławy Skłodowskiej – siostry noblistki, Piotr Głowacki jako Albert Einstein i Daniel Olbrychski jako Emile Amagat – zagorzały przeciwnik Marii.

Pełny opis

„Maria Curie” to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. „Maria Curie” to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
243

Głosów

6,18

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Maria Skłodowska-Curie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Maria Skłodowska-Curie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Kasia

Kasia

13.03.2017, 16:03:17

Film okazał się porażką. Skłodowska przedstawiona jako życiowa pierdoła, z filmu ciężko wywnioskować za co dostała Nobla i jak to się stało, ponieważ głównie siedziała w szopie, pływała lub się kąpała. Dodatkowo film o polce, z polskimi aktorami, a nakręcony po francusku... Konkluzja filmu: "-co Pani zrobi z drugim Noblem ? - postawię obok pierwszego"... Pani siedząca obok mnie powiedziała po obejrzeniu, zapytała swojego partnera: ona w końcu tego Nobla to z biologii dostała, tak ? Tyle można się dowiedzieć z filmu. Dla mnie osobiście strata czasu i pieniędzy...

Krystyna

Krystyna

05.03.2017, 19:28:38

Moim zdaniem jest to bardzo słaby film. Nudziłam się ogromnie, oczekiwałam chociażby próby pokazania geniuszu Marii Skłodowskiej na tle Jej codziennego życia i niestety, przeżyłam niespodziankę. Kilka dni wcześniej byłam na "Sztuce kochania" i film był o niebo ciekawszy.

Barbara

Barbara

04.03.2017, 22:49:45

Skłodowska przedstawiana była zwykle jako twarda kobieta. W tym filmie jest inaczej. Tu jest kobietą, która pragnie kochać i być kochaną. Podobał mi się taki jej obraz. Nie jest to jednak moim zdaniem film, w którym można zobaczyć jej geniusz. Zdecydowanie odradzam "spędy" uczniów ze szkół na ten film - dzieci będą się nudzić.

Beata

Beata

04.03.2017, 20:47:55

Film beznadziejny. Twórcy zrobili ze Skłodowskiej rozmemłaną ciamajdę , której życie miało sens tylko jak miała chłopa u swego boku. Zero akcji, napięcia. Opierając się o filmie człowiek mógłby zastanawiać się za, co do cholery dostała Nobla skoro była taka nijaka, nie walczyła o swoje ( w tym filmie) Postać głównej bohaterki spłycona, miałam wrażenie że ten film ma pokazać Gruszkę, bo co chwila są sceny : Gruszka tarza się po plaży, Gruszka duma na łące, Gruszka w wodzie pływa lub nurkuje. Wątek kobiet walczących o swoje prawa to kpina ( zrobili z nich ulotkresow - bo jedyne do czego ich walka się tu sprowadzała to rozdawanie ulotek). Ten film to żenada. Odradzam

Piotr

Piotr

03.03.2017, 09:54:03

Może być super film :-)

Ola

Ola

23.02.2017, 16:18:15

Od ilu lat można oglądać film?

Chemik

Chemik

23.02.2017, 13:30:01

Kiedy będzie można nabyć bilety? ----> Repertuar od 03. marca będzie dostępny najpóźniej w środę 01. marca [Multikino].

Grasiu

Grasiu

03.02.2017, 17:23:26

Maria była pełna rad :D

KrytycyFilmowi

KrytycyFilmowi

10.01.2017, 21:06:45

W końcu polski film o Skłodowskiej-Curie, Francuzi juz dawno wystawili swoje