Zamknij
Ciche miejsce 2
SUPERHIT
Ciche miejsce 2
Premiera
4 cze 2021
Czas trwania
97 minut
Produkcja
USA, 2020
Reżyseria
John Krasinski
Obsada
Cillian Murphy
Emily Blunt
Noah Jupe
Millicent Simmonds
Pełny opis
7,61

Średnia ocena

Ciche miejsce 2

Horror Od lat: 15 97 minut

W następstwie dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w domu Abbottów, rodzina (Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe) musi stawić czoła temu, co dzieje się poza domem, temu, jak wygląda teraz świat. Wie, że kluczem do przetrwania jest cisza. Idąc w nieznane, Abbottowie szybko przekonają się, że tajemnicze stworzenia, które do ataku prowokuje dźwięk, to nie jedyne zagrożenie…

Pełny opis

Wkrótce Abbotowie odkryją, że nie są one jedynym śmiertelnym zagrożeniem…

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
211

Głosów

7,61

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Ciche miejsce 2
Recenzja redakcji
Piotr Olczyk
[RECENZJA] „Ciche miejsce 2”

Dodany przez: Piotr Olczyk

Sza!

Ten seans może nie być dobrym wyborem dla kogoś, kto w kinie nie potrafi powstrzymać się od gadania. Jeśli o mnie chodzi, to z największą przyjemnością wróciłem do świata, w którym hałas oznacza śmierć. Było warto, ponieważ „Ciche miejsce 2” przewyższa oczekiwania.

Jak nakręcić kontynuację hitu, który a) pojawił się znikąd, b) zarobił kupę kasy i c) zawładnął sercami nie tylko widzów, ale także tych okropnych krytyków na co dzień nie przepadających za horrorami? To banalne – po prostu… nie robić kontynuacji. Początkowo John Krasinski nie chciał mieć z „Cichym miejscem 2” nic wspólnego. Producenci najpierw namówili go do podrzucenia im kilku pomysłów na sequel, potem zatrudnili go na stanowisku scenarzysty, by w końcu zaproponować mu posadę reżysera. Krasinski wzruszył ramionami, zgodził się, a efekt jego pracy możemy nareszcie, po ponad roku opóźnienia, oglądać na wielkim ekranie. Budżet zwiększono kilkukrotnie, dzięki czemu wyściubimy nosa poza farmę Abbottów i odwiedzimy kilka nowych miejscówek. Więcej jest także emocji, bo i stawka urosła pod niebiosa. W finale poprzedniej części Evelyn urodziła przecież dziecko, a noworodki nie są zbyt skore do zachowania ciszy. No i wisienka na torcie z pazurami ostrymi jak brzytwa: zwiększono także liczbę scen z potworami. A paskudy świetnie słyszą i jeszcze sprawniej pozbawiają życia co bardziej hałasujących.

Film zaczyna się fenomenalną retrospekcją; krótkometrażową perełką, w której wracamy do pierwszego dnia inwazji pozaziemskich kreatur. Rodzina Abbottów jest wciąż w komplecie, a John Krasinski powtarza rolę nieodżałowanego Lee. Jego obecność w prologu jeszcze mocniej uwypukla obecną trudną sytuację Evelyn i dzieciaków. Po mocnym początku wracamy do finału poprzedniej części. Jest ponad 400 dni po inwazji. Jeden ze stworów został ubity, ale za jaką cenę? Lee nie żyje, a farma płonie. Trzeba ruszać przed siebie. Bez zaradnego ojca będzie o wiele trudniej przetrwać w niebezpiecznym świecie. Zdesperowana Evelyn z dzieckiem na ręku, niesłysząca i nieustraszona Regan oraz przerażony całą sytuacją Marcus dosłownie schodzą z wydeptanej ścieżki i wkraczają w nieznane. Nasi bohaterowie będą musieli nie tylko pokonać swoje słabości, lęki i wątpliwości, ale także w ekspresowym tempie przystosować się do ekstremalnych warunków. Świat się zmienił oraz, a może przede wszystkim, zmienili się ludzie. A ludzie czasem są gorsi od potworów.

„Ciche miejsce 2” to kino grozy nakręcone z nerwem i pomysłem. Zamiast odcinać kupony John Krasinski i spółka wprowadzają nowych bohaterów i kolejne niebezpieczeństwa. Dodajcie do tego świetnie zrealizowane sceny akcji, całą masę napięcia i kilka niezłych jump scare’ów, a otrzymacie jedną z najlepszych kontynuacji ostatniej dekady. Cisza nigdy nie była tak ekscytująca.

W kinie siedzi cicho jak myszka
Piotr Olczyk

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Ciche miejsce 2

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Krzysztof

Krzysztof

19.06.2021, 15:54:31

Warty obejrzenia w kinie. W domu już by chyba nie "smakował" tak samo :) Nawet 3 razy się przestraszyłem.

Arkadiusz

Arkadiusz

12.06.2021, 14:57:19

Świetny film i rewelacyjna cześć polecam warto obejrzeć. Mam nadzieję że 3 część wyjdzie szybko.