Zamknij
Opera i balet

Opera i balet

Multikino zaprasza wszystkich wielbicieli opery i baletu na pełne niesamowitych wrażeń spektakle przeniesione na wielki ekran prosto z najsławniejszych europejskich scen teatralnych.

Pełny opis

W najbliższych miesiącach widzowie kinowi zobaczą popularne klasyki w nowych aranżacjach, cieszące się największą kinową widownią opery wszech czasów (Śpiąca królewna, Turandot, Carmen i wiele innych). Na wielkim ekranie zagości również międzynarodowa obsada pełna gwiazd operowych, m.in. Asmik Grigorian, Joshua Guerrero, Aigul Akhmetshiną. Widzowie zobaczą spektakle z Opery Paryskiej, Opery w Zurichu, a także występy artystyczne z festiwali z Bregencji oraz Salzburga. Sezon 2023/2024 to także klasyczne dzieła baletowe takie jak Dziadek do orzechów wymieszane ze sztukami nieprezentowanymi wcześniej w kinach np. Córka źle strzeżona z Opery Paryskiej.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
Opera i balet - najbliższe transmisje:

To wesele Figara, a Ty zostałeś zaproszony, by dołączyć do domu hrabiostwa Almaviva na niezapomniany wieczór pełen wrażeń i skandali. Komiczna opera Mozarta to dzieło pełne zwrotów akcji, zakazanych pragnień i zapisujących się na długo w pamięci melodii, które łączy w sobie wywołującą salwy śmiechu komedię z momentami zapierającego dech w piersiach piękna.

Wpadnij całym sobą do króliczej nory w tej baletowej adaptacji słynnej familijnej opowieści Lewisa Carrolla. Udaj się w podróż przez Krainę Czarów wraz z Alicją i napotkaj mnóstwo ciekawych postaci w wyjątkowej teatralnej interpretacji Christophera Wheeldona.

Kopciuszek, uwięziony w domu i zmuszany do pracy przez swoje rozpieszczone przyrodnie siostry, wiedzie ponure i nudne życie. Wszystko zmienia się, gdy udziela pomocy tajemniczej kobiecie... Przy odrobinie magii dziewczyna zostaje przeniesiona do nowego, niezwykłego świata, w którym wróżki przynoszą dary pór roku, gdzie dynie zamieniają się w powozy i gdzie czeka na nią prawdziwa miłość.

Odkryj czar baletu dzięki tej pełnej blasku, świątecznej uczcie dla całej rodziny! Przywołująca na myśl dawną epokę scenografia Julii Trevelyan Oman wzbogaca ukochaną produkcję The Royal Ballet Petera Wrighta o czar świąt, a bajkowa magia łączy się ze spektakularnym tańcem w tym niezapomnianym klasyku baletu.

Cztery kobiety i cztery intrygujące historie miłosne. Juan Diego Flórez prowadzi fantastyczną obsadę w operze marzeń Offenbacha.

Klasyczny balet o ogromnej mocy — opowieść o miłości, zdradzie i przebaczeniu. Łącząc niemającą sobie równych kompozycję Czajkowskiego z niesamowitą wyobraźnią choreografa Liama Scarletta i scenografa Johna Macfarlane'a, Jezioro łabędzie na dużym ekranie daje wyjątkową sposobność na poznanie tego klasyka baletu.

Największa historia miłosna, jaką kiedykolwiek opowiedziano - tym razem poprzez balet. Długowieczna rodzinna waśń rzuca cień na całe miasto, Weronę. W tym płomiennym napięciu szybko wybuchają bójki, a obie strony stają w krzyżowym ogniu dylematów.

Urzekająca opera Pucciniego o księżniczce o zimnym sercu i jej tajemniczym zalotniku. Oszałamiając nietracącym na popularności Nessun dorma, ta opera o miłości i zemście ożywa w olśniewającej produkcji.

Bogowie i śmiertelnicy walczą w drugiej części Wagnerowskiego cyklu Pierścień Nibelunga. Dyrygent Antonio Pappano i reżyser Barrie Kosky ponownie łączą siły, aby kontynuować mityczną przygodę, która rozpoczęła się od Złota Renu w 2023 roku.

Spotkanie zmysłowego baletu współczesnego z energią teatru muzycznego w zróżnicowanym zestawieniu czterech krótkich utworów. Raj głupców, Nas Dwoje, My oraz Amerykanin w Paryżu: cztery dzieła ukazujące niezwykły zakres choreograficzny współpracownika artystycznego The Royal Ballet, Christophera Wheeldona.

INFORMACJE DODATKOWE

Spektakle operowe i baletowe na wielkim ekranie to idealna okazja dla wszystkich miłośników sztuki, którzy pragną czerpać radość z kultury w wyjątkowej atmosferze kina.

Harmonogram transmisji oper w Multikinie:

The Royal Opera: WESELE FIGARA - 15 września 2024, g. 15:00

The Royal Ballet: PRZYGODY ALICJI W KRAINIE CZARÓW - 20 października 2024, g. 15:00

The Royal Ballet: KOPCIUSZEK - 15 grudnia 2024, g. 15:00

The Royal Ballet: DZIADEK DO ORZECHÓW - 22 grudnia, g. 15:00

The Royal Opera: OPOWIEŚCI HOFFMANNA - 19 stycznia 2025, g. 15:00

The Royal Ballet: JEZIORO ŁABĘDZIE - 2 marca 2025, g. 15:00

The Royal Ballet: ROMEO I JULIA - 23 marca 2025, g. 15:00

The Royal Opera: TURANDOT - 6 kwietnia 2025, g. 15:00

The Royal Opera: WALKIRIA - 18 maja 2025, g. 15:00 

The Royal Ballet: BALET NA BROADWAYU: DZIEŁA WHEELDONA - 25 maja 2025, g. 15:00