Zamknij
Opera i balet

Opera i balet

Multikino zaprasza wszystkich wielbicieli opery i baletu na pełne niesamowitych wrażeń spektakle przeniesione na wielki ekran prosto z najsławniejszych europejskich scen teatralnych.

Pełny opis

W najbliższych miesiącach widzowie kinowi zobaczą popularne klasyki w nowych aranżacjach, cieszące się największą kinową widownią opery wszech czasów (Śpiąca królewna, Turandot, Carmen i wiele innych). Na wielkim ekranie zagości również międzynarodowa obsada pełna gwiazd operowych, m.in. Asmik Grigorian, Joshua Guerrero, Aigul Akhmetshiną. Widzowie zobaczą spektakle z Opery Paryskiej, Opery w Zurichu, a także występy artystyczne z festiwali z Bregencji oraz Salzburga. Sezon 2023/2024 to także klasyczne dzieła baletowe takie jak Dziadek do orzechów wymieszane ze sztukami nieprezentowanymi wcześniej w kinach np. Córka źle strzeżona z Opery Paryskiej.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
Opera i balet - najbliższe transmisje:

Prezentowany przez nas wysoce oryginalny spektakl, przygotowany przez zespół baletowy Opery w Zurychu, jest dziełem niemieckiego choreografa Christiana Spucka. Jego „Śpiąca Królewna" to przede wszystkim przedstawienie dla dzieci, pełne humoru oraz bogatych dekoracji i kostiumów, dorośli zaś będą mieli okazję odczytać w nim sensy niedostępne młodszej publiczności. Słynny balet Piotra Czajkowskiego oparty jest wprost na wersji baśni autorstwa Charles’a Perraulta. Opowiada o księżniczce Aurorze, która zasnęła na sto lat, ukłuwszy się podczas swoich szesnastych urodzin w palec zaczarowanym przez złą wróżkę wrzecionem. Walt Disney w swojej animowanej wersji „Śpiącej Królewny” czerpał zarówno z Perraulta, jak i Czajkowskiego, co tylko umocniło pozycję tego baletu w światowej kulturze. Oryginalną choreografię Mariusa Petipy przez lata albo się pielęgnowało (Rudolf Nuriejew w Paryżu), albo odczytywano kompletnie na nowo (wersja dla dorosłych szwedzkiego choreografa Matsa Eka, gdzie Aurora rani się igłą, ale ze strzykawki z narkotykiem, dlatego też zasypia).

Przy całym pięknie i romantycznym charakterze tej kompozycji, Madame Butterfly Pucciniego pozostaje głęboko poruszającą i niepokojącą historią, ukazującą śmiertelny związek z niszczycielskimi siłami imperializmu. W przejmującej, malowniczej produkcji Moshe Leisera i Patrice Caurier występują Asmik Grigorian jako Cio-Cio-San i Joshua Guerrero jako Pinkerton.

Operetka. Inscenizacja słynnego duetu Marc Minkowski (dyrygent) i Laurent Pelly (reżyser).

Zapierająca dech w piersiach kompozycja Czajkowskiego łączy się z sugestywną wyobraźnią choreografa Liama Scarletta i scenografa Johna Macfarlane'a, aby spotęgować dramatyczny patos kwintesencji klasycznego baletu Mariusa Petipy i Lwa Iwanowa. Jezioro łabędzie pozostaje do dziś jednym z najbardziej lubianych dzieł w klasycznym kanonie baletowym.

Nowa, zniewalająca produkcja Damiano Michieletto przywołuje całą pasję i żar kompozycji Bizeta, która zawiera namiętną Habanerę Carmen i porywający utwór Toreador. Antonello Manacorda i Emmanuel Villaume dyrygują niepowtarzalną międzynarodową obsadą z Aigul Akhmetshiną w roli tytułowej.

Spektakl na żywo z marca. Słynna inscenizacja Fredericka Ashtona. Balet komiczny, świetny na Dzień Matki.

Jonas Kaufmann stoi na czele spektakularnej inscenizacji Davida McVicara pod batutą jego wieloletniego współpracownika Antonio Pappano, który w swojej ostatniej produkcji jako dyrektor muzyczny Royal Opera dyryguje epickim dramatem historycznym Giordano o rewolucji i zakazanej miłości.

INFORMACJE DODATKOWE

Spektakle operowe i baletowe na wielkim ekranie to idealna okazja dla wszystkich miłośników sztuki, którzy pragną czerpać radość z kultury w wyjątkowej atmosferze kina.

Harmonogram transmisji oper w Multikinie:

 • 24 września 2023, g. 15:00 - Złoto Renu z Covent Garden Theatre (Opera)
 • 22 października 2023 (niedziela), g. 15:00 - Jonas Kaufmann z Arena Di Verona  (Opera)
 • 26 listopada 2023 (niedziela), g. 15:00 - Wesele Figara z Wiener Staatsoper (OPERA)
 • 21 stycznia 2024 (niedziela), g. 15:00 - Orfeusz w piekle z Salzburger Festspiele (OPERA/OPERETKA)
 • 25 lutego 2024 (niedziela), g. 15:00 - Turandot z Opéra national de Paris (OPERA)
 • 31 marca 2024, g. 15:00 - Madame Butterfly z Covent Garden Theatre (Opera)
 • 5 maja 2024, g. 15:00 - Royal Opera House Sezon Kinowy 2023-24: Carmen z Covent Garden Theatre (Opera)
 • 26 maja 2024 (niedziela), g. 15:00 - Córka źle strzeżona z Opéra national de Paris (BALET)
 • 16 czerwca 2024, g. 15:00 - Andrea Chenier z Covent Garden Theatre (Opera)

Harmonogram transmisji baletowych w Multikinie:

 • 12 listopada 2023, g. 15:00 - Don Kichot z Covent Garden Theatre (Balet)
 • 17 grudnia 2024, g. 15:00 - Dziadek do orzechów z Covent Garden Theatre (Balet)
 • 26 grudnia 2023 (wtorek), g. 15:00 - Dziadek do orzechów z Opéra national de Paris (BALET)
 • 11 lutego 2024, g. 15:00 - Manon z Covent Garden Theatre (Balet)
 • 17 marca 2024 (niedziela), g. 15:00 - Śpiąca królewna z Opernhaus Zürich (BALET)
 • 28 kwietnia 2024, g. 15:00 - Jezioro łabędzie z Covent Garden Theatre (Balet)
 • 26 maja 2024 (niedziela), g. 15:00 - Córka źle strzeżona z Opéra national de Paris (BALET)