Zamknij
WAMA FILM FESTIVAL
FESTIWALE
WAMA FILM FESTIVAL
Premiera
8 paź 2019
Pełny opis
7

Średnia ocena

WAMA FILM FESTIVAL

Festiwale

Wielokulturowość – hasło WAMA Film Festival – odzwierciedla charakter i misję wydarzenia. Otwarty, poszukujący tożsamości i stojącego za nią dziedzictwa, wykorzystuje wielokulturową przestrzeń Warmii i Mazur, by poruszyć językiem filmu najważniejsze kwestie dotyczące etniczności, inności i akceptacji.

Pełny opis

Filmy prezentowane w Konkursie Głównym wybierane są z uwzględnieniem selekcji najbardziej prestiżowych, europejskich i światowych festiwali filmowych. WAMA Film Festival jest jedynym w Polsce festiwalem koproducenckim. To oznacza, że filmy oglądane w Olsztynie powstały we współpracy ekip z kilku krajów. Obrazy zyskują dzięki temu wyjątkowy wydźwięk, są swoistym zapisem dialogu międzykulturowego. Za to Konkurs Filmów Krótkich dedykowany jest młodym, polskim filmowcom. Ich produkcje walczą o Grand Prix oraz o nominacje do prestiżowych Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego. Wsparcie twórców stawiających pierwsze kroki w branży filmowej to ważna inwestycja w przyszłość polskiej i europejskiej kultury.

Oprócz szerokiego programu konkursowego, podczas festiwalu odbywają się również  imprezy towarzyszące, mających za zadanie stawiać pytania, zachęcić do podjęcia próby zrozumienia drugiego człowieka. Różnice religijne, etniczne, inność, strach przed tym, co nieznane, to hasła, które prowokują do głębszego zastanowienia się i podjęcia szczerej, otwartej i głośnej dyskusji.

System bezpłatnych wejściówek będzie obowiązywał przy wstępie na wszystkie pokazy organizowane w ramach festiwalu (nie dotyczy to Gali Finałowej). Wejściówki można będzie zarezerwować od północy w dniu wybranej projekcji poprzez system rezerwacji kina. Zarezerwowane wejściówki można odebrać w dniu projekcji w godzinach pracy kas biletowych olsztyńskiego Multikina.

Więcej informacji na www.wamafestival.pl oraz na Facebooku.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
1

Głosów

7

Średnia ocena

Oceń film

WAMA FILM FESTIVAL - najbliższe transmisje:

Brak najbliższych transmisji - sprawdź wkrótce