Rekolekcje w Multikinie

Propozycje filmów o tematyce religijnej

Rekolekcje to czas wyciszenia, kiedy kierujemy swoje myśli ku sprawom duchowym. Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z X Muzy. Kino jest w dalszym ciągu doskonałym wyborem, zwłaszcza, gdy w repertuarze znaleźć można filmy idealnie wpisujące się w wartości, o które upomina się czas rekolekcji wielkopostnych.

W ostatnich latach coraz więcej twórców filmowych sięga po tematy relacji człowieka z Bogiem, rozpatruje żywoty świętych i czerpie natchnienie z przypowieści biblijnych, tworząc piękne obrazy filmowe, których oglądanie staje się prawdziwą ucztą. Udział w seansie sprawia, że na moment porzucamy troski przyziemnych spraw, a w głowie pozostają obrazy i historie, które prowokują do głębokiej refleksji nad ludzką kondycją.

Propozycje Multikina na ten pełen przemyśleń czas to znakomite uzupełnienie lekcji religii, dające niepowtarzalną okazję do tego, by po seansie porozmawiać z uczniami o fabule filmu w kontekście wartości religijnych.

Przygotowaliśmy propozycje zarówno dla młodszych widzów ze szkół podstawowych, jak i gimnazjalistów, czy uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Głęboko wierzymy, że spełnią one Państwa oczekiwania i będą pretekstem do wielu przemyśleń.

Pełna lista proponowanych tytułów, szczegóły dotyczące minimalnej ilości uczestników oraz terminów pokazów dostępna u specjalistów ds. rezerwacji grupowych.

Ceny biletów: 11-15 zł w zależności od lokalizacji.

Propozycje filmów:

PROPOZYCJE DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Młody Mesjasz - https://multikino.pl/filmy/mlody-mesjasz
Największy z cudów - https://multikino.pl/filmy/najwiekszy-z-cudow

PROPOZYCJE DLA GIMNAZJÓW

Chata - https://multikino.pl/filmy/chata
Zerwany kłos - https://multikino.pl/filmy/zerwany-klos  
Bóg nie umarł - https://multikino.pl/filmy/bog-nie-umarl
Bóg nie umarł 2 - https://multikino.pl/filmy/bog-nie-umarl-2

PROPOZYCJE DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Milczenie - https://multikino.pl/filmy/milczenie    

Cristiada | For Greater Glory: The True Story of Cristiada | napisy
Meksyk, 2012, 145 min, (aktorski)
reżyseria: Dean Wright
scenariusz: Michael Love

Historia bazująca na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w Meksyku, w latach dwudziestych XX w. Kierowany przez prezydenta Plutarco Eliasa Callesa (Rubén Blades) rząd dąży do uniezależnienia państwa od wpływów kościoła i religii. Przeciwko restrykcyjnemu, antykatolickiemu prawu oraz krwawym rządom występują chrystusowcy. Ta czteroletnia wojna, zwana La Cristiada, pochłania wiele tysięcy ofiar. Film jest przedstawiony z punktu widzenia dowodzącego powstańczą armią generała Enrique Gorostieta (Andy Garcia), weterana wynajętego przez Narodową Ligę na rzecz Obrony Wolności Religijnej do walki z reżimem.

Ślady stóp | Footprints: El camino de tu vida| napisy
Hiszpania, 2016, 89 min, (aktorski)
reżyseria: Lasse Hallström
scenariusz: Astrid Lindgren

Poszukuję 10 dzielnych podróżników chętnych przejść 1000 kilometrów w 40 dni. Dotarcie do celu nie jest zapewnione. Obiecuję cierpienie i na przemian przejmujące zimno i nieznośny upał. Najprawdopodobniej nabawisz się kontuzji, obolałych mięśni i pęcherzy na stopach. Zniechęcenie i pokusa zrezygnowania zapewnione codziennie. Snu – niewiele, czasem na zimnej ziemi. Nieuniknione przypadki zabłądzenia, jednak... Nagrodą może być odnalezienie siebie. Tak zaczyna się ta opowieść o drodze i poszukiwaniu.

Cierń Boga | Mer om oss barn i Bullerbyn La espina de Dios | napisy
Hiszpania, 2014, 105 min, (aktorski)
reżyseria: Óscar Parra de Carrizosa
scenariusz: Óscar Parra de Carrizosa, Gema G. Regal

"Cierń Boga" to pierwszy film, który relacjonuje ostatnie trzy lata życia Jezusa Chrystusa, widziane oczami Apostołów. Jezus ukazany jest jako zwykły człowiek, który spotyka się, rozmawia i biesiaduje z uczniami. Mimo wielu napięć i wątpliwości, Apostołowie odnajdują w Jezusie Mesjasza. Widzą, że posłany przez Boga dokonuje cudów, jakich nikt dotąd nie czynił. Z miłości do człowieka pokonuje ludzki lęk i do końca wypełnia wolę Ojca...

Karolina
Polska, 2014, 102 min, (aktorski)
reżyseria: Dariusz Regucki
scenariusz: Dariusz Regucki

Dwie przyjaciółki, osiemnastolatki Kaśka i Magda, kończą liceum filmowe. Między zabawą, a korzystaniem z życia muszą jeszcze znaleźć czas na przygotowanie się do czekającego je egzaminu końcowego. Mają za zadanie przygotować etiudę filmową. Gdy nauczyciel podsuwa im temat, w pierwszej chwili buntują się. Chciały kręcić film o ważnych społecznie sprawach, o współczesnych problemach, chciały zmieniać świat, a tu trafia się im historia jakiejś wiejskiej dziewczyny sprzed 100 lat, która w bezsensowny sposób dała się zabić. Chcąc nie chcąc, wyruszają w drogę do Zabawy, gdzie żyła i zginęła ich bohaterka - Karolina Kózkówna. Na początku nie potrafią się odnaleźć w historii Karoliny. Nie mogą jej zrozumieć. Po co młoda dziewczyna dała się zabić? Dla jakich wartości? Co nią kierowało? Skąd czerpała siłę? I dlaczego Bóg na to pozwolił? Poszukiwanie odpowiedzi na wszystkie te pytania sprawia, że ich szkolne zadanie stopniowo przeradza się w fascynującą przygodę, a historia Karoliny nagle zaczyna mieć wpływ na życie ich i innych bohaterów filmu.