Newsy

Wielka Sztuka na Wielkim Ekranie w Multikinie

Chcesz zobaczyć najgłośniejsze spektakle teatralne i baletowe? Wybrać się na wystawy największych malarzy? Nie musisz planować kosztownych podróży do zagranicznych muzeów, galerii i teatrów. Już w maju możesz zobaczyć spektakle, które elektryzują publiczność na całym świecie, a także arcydzieła mistrzów pędzla na wielkim ekranie Multikina! Najwyższa jakość audiowizualna prezentowanych materiałów, możliwość zapoznania się z każdym detalem obrazu lub układu choreograficznego oraz (w przypadku wystaw) cenny komentarz ekspertów – to tylko niektóre z zalet, jakie niesie ze sobą taka forma kontaktu ze sztuką.

Zobacz spektakle teatralne i baletowe na wielkim ekranie:

12 maja 2024, g. 15:00 (niedziela) – „Makbet” z Ralphem Fiennesem i Indirą Varmą 
 
Sztuka teatralna pokazywana w Polsce na wyłączność w Multikinie. Zdobywca nagród Tony oraz BAFTA Ralph Fiennes („Antoniusz i Kleopatra", „Lista Schindlera", „Koriolan") i zdobywczyni Olivier Award Indira Varma („Present Laughter", „Obi-Wan Kenobi", „Luther") wcielają się w role główne w najnowszej adaptacji „Makbeta" Williama Shakespeare'a. Ta porywająca i oszałamiająca produkcja, od początku przygotowywana z myślą o wielkim ekranie, będzie wydarzeniem, którego nie można przegapić. 
 
15 maja 2024, g. 19:00 (środa) - NT Live: „Best of Enemies” z Zacharym Quinto i Davidem Harewoodem
 
David Harewood (Homeland) oraz Zachary Quinto (Star Trek) występują w roli zwaśnionych rywali politycznych w wielokrotnie nagradzanym dramacie Jamesa Grahama (Sherwood). Stany Zjednoczone, 1968 rok. Gdy w kraju toczy się zażarta walka o fotel prezydencki, opinię publiczną elektryzuje inna rywalizacja – pojedynek pomiędzy przebiegłym konserwatystą Williamem F. Buckleyem Jr. i niepokornym liberałem Gore'em Vidalem. Do konfrontacji dojdzie podczas telewizyjnej debaty, która wstrząśnie amerykańskim narodem…
 
19 maja 2024, g. 15:00 (niedziela) – „Giselle” z Olgą Smirnową z Opery Narodowej w Amsterdamie (balet)
 
Młoda wiejska dziewczyna, Giselle, zakochuje się w Albercie, szlachcicu, który ukrywa przed nią swą prawdziwą tożsamość oraz fakt, że jest już zaręczony. Gdy Giselle odkrywa prawdę, popada w obłęd i umiera. Kobieta, wbrew swej woli, staje się jedną z willid, mściwych duchów, które skazują Alberta na taniec aż do śmierci z wyczerpania...
 
22 maja 2024, g. 19:00 (środa) - NT Live: „Hamlet” z Benedictem Cumberbatchem
 
Spektakl był transmitowany z Barbican Theatre do kin w całej Europie i poza nią 15 października 2015 roku i bił wszelkie rekordy popularności wśród tego typu transmisji. Szekspirowska tragedia stała się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Wszystkie bilety na przewidywane przedstawienia rozeszły się zanim przystąpiono do prób czytanych w teatrze.
 
26 maja 2024 (niedziela), g. 15:00 – „Córka źle strzeżona” z Opéra national de Paris (balet)
 
Spektakl na żywo zarejestrowany w marcu. Słynna inscenizacja Fredericka Ashtona. Balet komiczny będzie świetną propozycją na wyjście z okazji Dnia Matki.
 
29 maja 2024, g. 19:00 (środa) - NT Live: „Kim jesteś, Hamlecie?” z Markiem Gatissem oraz Johnnym Flynnem w reżyserii Sama Mendesa 
 
Rok 1964. Richard Burton, świeżo po ślubie z Elizabeth Taylor, ma zagrać główną rolę w eksperymentalnej nowej inscenizacji Hamleta na Broadwayu w reżyserii Johna Gielguda. W trakcie prób do spektaklu dochodzi do zderzenia dwóch wizji teatru, a dalsza współpraca między aktorem i reżyserem staje pod znakiem zapytania….
 

Zobacz wystawy malarskie na wielkim ekranie:
 
13 maja 2024 oraz 22 maja 2024, g. 18:00 Moda i szyk w obrazach Sargenta (PREMIERA)
 
Laureatka Oscara Tilda Swinton modelką Sargenta? Sprawdź to i poznaj XIX-wieczny olśniewający świat mody, skandalu i bezpardonowej autopromocji, które uczyniły Johna Singera Sargenta jednym z najsłynniejszych portrecistów świata. Odkryj unikalny proces twórczy tego amerykańskiego malarza, który był w stanie uchwycić na płótnie ducha rozpędzonej belle époque, okresu zbytku, przepychu i zabawy, tragicznie zakończonego pierwszą wojną światową.

 
15 maja 2024, g. 12:30 oraz 27 maja.2024, g. 18:00 Rembrandt z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie
 
Wystawa skupia się na najważniejszych wydarzeniach z ostatnich lat życia Rembrandta, powszechnie uważanych za najlepsze i najbogatsze lata w jego twórczości. Poznamy historię życia artysty, która przeplata się z zakulisowymi przygotowaniami do wystaw w National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie. Film zawiera analizę każdego z kluczowych pokazywanych arcydzieł wraz z wypowiedziami zaproszonych gości, w tym kuratorów i czołowych historyków sztuki. 

20 maja 2024, g. 18:00 Hopper. Amerykańska love story
 
Dzieła Edwarda Hoppera to chyba najbardziej rozpoznawalna i wpływowa sztuka w USA. Jego jednym z najpopularniejszych obrazów olejnych są „Nocne marki” z 1942 roku. Hopper czerpał z wielkiego Degasa, z niego zaś Mark Rothko, Banksy, Alfred Hitchcock (dom na wzgórzu w „Psychozie”) czy David Lynch, a nawet twórcy serialu Simpsonowie – wszyscy oni inspirowali się wyjątkowym sposobem, w jaki Hopper uwieczniał amerykańskie życie.
 
Makbet z Ralphem Fiennesem i Indirą Varmą

Makbet z Ralphem Fiennesem i Indirą Varmą

Od lat: 13 150 min

Więcej o filmie KUP BILET
NT LIVE: BEST OF ENEMIES Z ZACHARYM QUINTO I DAVIDEM HAREWOODEM

NT LIVE: BEST OF ENEMIES Z ZACHARYM QUINTO I DAVIDEM HAREWOODEM

180 min

Więcej o filmie
Giselle z Olgą Smirnową z Opery Narodowej w Amsterdamie

Giselle z Olgą Smirnową z Opery Narodowej w Amsterdamie

Od lat: 10 120 min

Więcej o filmie
NT LIVE: HAMLET Z BENEDICTEM CUMBERBATCHEM

NT LIVE: HAMLET Z BENEDICTEM CUMBERBATCHEM

220 min

Więcej o filmie
KinoMaestro.pl Sezon 2023-24: Córka źle strzeżona z Opera national de Paris

KinoMaestro.pl Sezon 2023-24: Córka źle strzeżona z Opera national de Paris

Od lat: 13 140 min

Więcej o filmie
NT Live: Kim jesteś, Hamlecie?

NT Live: Kim jesteś, Hamlecie?

Od lat: 13 172 min

Więcej o filmie
Moda i szyk w obrazach Sargenta

Moda i szyk w obrazach Sargenta

Więcej o filmie KUP BILET
Hopper. Amerykańska love story

Hopper. Amerykańska love story

94 min

Więcej o filmie
Rembrandt z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie

Rembrandt z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie

Od lat: 13 90 min

Więcej o filmie