Newsy

Wielka sztuka na wielkim ekranie w czerwcu w Multikinie!

Multikino zaprasza do odkrywania magicznego świata opery, baletu i teatru. W czerwcu widzowie kinowi obejrzą kilka niezwykłych spektaklów, które warto zobaczyć.

BOLERO I INNE BALETY MAURICEA BEJARTA Z OPERA NATIONAL DE PARIS (7 czerwca 2023, godz. 18.00). Francuski tancerz i choreograf Maurice Béjart zrewolucjonizował taniec XX wieku. Zmarły 15 lat temu artysta współpracował z Operą Paryską ponad 40 lat i stworzył dla jej zespołu baletowego ponad 20 przedstawień. Część z nich nadal jest w repertuarze tej narodowej sceny Francji. Wśród niezwykłych prac tego artysty z pewnością pierwsze miejsce zajmuje jego zupełnie niezwykła choreografia do „Bolera” Maurice’a Ravela (1928). Podczas tego wieczoru baletowego zostaną także zaprezentowane dwie inne choreografie Béjarta, do: „Ognistego Ptaka” Igora Strawińskiego i „Pieśni wędrującego czeladnika” Gustava Mahlera.

NT LIVE: GOOD Z DAVIDEM TENNANTEM (15 czerwca 2023, godz. 19.00). David Tennant (Doctor Who) powraca na West End w wyczekiwanej, błyskotliwej inscenizacji jednego z najgłośniejszych brytyjskich dramatów politycznych. Ten niezwykle aktualny dramat reżyseruje zdobywca Nagrody im. Laurence'a Oliviera, Dominic Cooke (Follies). Spektakl nagrano na żywo w Harold Pinter Theatre w Londynie.

ROYAL OPERA HOUSE: TRUBADUR (18 czerwca 2023, godz. 15.00). Energetyzująca inscenizacja Adeele Thomas osadza opowieść Verdiego w inspirowanym estetyką Hieronima Boscha uniwersum średniowiecznych przesądów. Na scenie dyrygent Antonio Pappano kieruje orkiestrą wykonującą dramatyczną kompozycję Verdiego.

NT LIVE: HAMLET Z BENEDICTEM CUMBERBATCHEM (27 czerwca 2023, godz. 19.00) spektakl był transmitowany z Barbican Theatre do kin w całej Europie i poza nią 15 października 2015 roku i bił wszelkie rekordy popularności wśród tego typu transmisji. Szekspirowska tragedia stała się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Wszystkie bilety na przewidywane przedstawienia rozeszły się, zanim przystąpiono do prób czytanych w teatrze.

Spektakle teatralne, operowe i baletowe na wielkim ekranie to idealna okazja dla wszystkich miłośników sztuki, którzy pragną czerpać radość z kultury w wyjątkowej atmosferze kina. Więcej informacji i pełen repertuar teatralny można znaleźć na stronie www.multikino.pl/wydarzenia

Spektakle zawierają polskie napisy.