TOP Multikino

TOP | „Uncharted” i reszta, czyli podróże oraz awantury

Nathan Drake i reszta

Więcej, wyruszymy w podróż dookoła świata i przeżyjemy co najmniej kilka epickich przygód. Zupełnie jak Nathan Drake, bohater kultowej serii gier „UNCHARTED”, awanturnik i zawadiaka jakich mało. Tu rozwiąże zagadkę, tam splądruje grobowiec, a przy okazji sobie postrzela i nierzadko wysadzi coś w powietrze – oczywiście komentując to wszystko ze swadą uroczego dowcipnisia. Nie jest archeologiem, nie jest cmentarna hieną – to po prostu uzależniony od adrenaliny łowca przygód. Razem ze swoim mentorem Sullym szuka chwały i pakuje się raz po raz w tarapaty. Wystąpił w pięciu grach, odwiedził El Dorado i Szambalę oraz finalnie trafił tam, gdzie lądują tylko najlepsi, czyli do sali kinowej.

To właśnie kino było największym źródłem inspiracji dla Naughty Dog, czyli studia odpowiedzialnego za tworzenie gier z serii „UNCHARTED”. Nareszcie, po roszadach w obsadzie i wielokrotnym przepisywaniu scenariusza, Nathan Drake o twarzy i charyzmie Toma Hollanda wpada z impetem na wielki ekran obiecując Wam całą masę emocji, atrakcji, dowcipu i napięcia. Z tej okazji, by przygotować się na to wyborne kino przygodowe, przypomnijmy sobie innych podróżników-zawadiaków, którzy odkrywali tajemnicze miejsca i przy okazji dobrze się przy tym bawili.

Zacznijmy od tego, że każdy szanujący się podróżnik-zawadiaka powinien mieć w zanadrzu zapas luzackich tekstów do rzucania w każdym możliwym momencie; sporo oleju w głowie do rozwiązywania rozmaitych zagadek; dużo odwagi w sercu, by bez strachu brnąć przez dzicz; dobry prawy sierpowy do unieszkodliwiania zbirów oraz zniewalający uśmiech przydający się podczas ratowania dam z opresji. Wypisz, wymaluj Jack Colton w kreacji Michaela Douglasa, bohater filmów Miłość, szmaragd i krokodyl” oraz „Klejnot Nilu”. Awanturnik może trochę z przypadku, ale w warunkach bojowych sprawdził się znakomicie.
Lara Croft także debiutowała w grach wideo, ale wysportowana pani archeolog dość szybko zawędrowała do kina. W dwóch filmach wcielała się w nią zabójczo skuteczna Angelina Jolie, której sugestywne spojrzenie pokochali wszyscy miłośnicy „grania w grę”. W najnowszej wersji kinowego „Tomb Raidera” młodą, niedoświadczoną, ale odważną Larę zagrała prześliczna Alicia Vikander. Dzielna poszukiwaczka przygód popłynęła na tajemnicza wyspę, gdzie rozwiązała zagadkę tajemniczego zaginięcia jej ojca oraz przy okazji odkryła źródło prastarej klątwy. Czekamy na kontynuację!
Rick O’Connell to straszny bumelant, ale gdy już naprawdę trzeba, to bez wahania rzuca się w wir niebezpiecznych zdarzeń, chroni najbliższych oraz stawia czoła samemu Imhotepowi. Nie zapomina przy tym o sarkastycznych odzywkach. Bohater serii Mumia zaczął jako obdarty oprych do wynajęcia, a skończył w roli odpowiedzialnego ojca i pogromcy chińskiej Terakotowej Armii. Zamiast wdawać się w niepotrzebne dyskusje, woli pruć ołowiem do oporu. Ruszanie głową? Spokojnie, ma od tego ludzi! Rick, jego zaradna żona Eve, odważny syn Alex i fajtłapowaty szwagier Jonathan to jedna z najbardziej barwnych ekip kina przygodowego.
Legenda legend i postać, od przygód której wszystko się zaczęło. Indiana Jones w nieśmiertelnej kreacji Harrisona Forda to wykładowca na uniwerku, który w wolnych chwilach obija gęby nazistom, odkrywa sekrety tajemniczych kultów, unika pułapek, dołów z kolcami i ukrytych ostrzy, a nawet znajduje czas na wzięcie autografu od Hitlera. Odbył co najmniej cztery wielkie przygody, w ramach których odnalazł Arkę Przymierza, odbył ostatnią krucjatę, a nawet stanął twarzą w twarz z pozaziemskimi bytami. Już wkrótce wyruszy na piątą wyprawę - nie możemy się doczekać!
Przebojową ekranizację gier z serii „Uncharted” obejrzycie oczywiście w Multikinie. Jacy są Wasi ulubieni łowcy przygód? Dajcie znać w komentarzach. Do zobaczenia w Multikinie!
Uncharted

Uncharted

Przygodowy Od lat: 13 115 min

Więcej o filmie