Newsy

Świąteczny seans z dzieckiem

Zakupy, porządki, prezenty… Twój grudniowy terminarz pęka w szwach? Piętrzące się przedświąteczne obowiązki sprawiają, że spędzasz mniej czasu ze swoją pociechą? Mamy na to receptę! Zamiast wieczoru spędzonego na kanapie w towarzystwie „Kevina samego w domu” wybierz wartościowy seans, który zapewni moc ciekawych tematów do rozmowy z dzieckiem. Daj sobie chwilę wytchnienia w grudniowej gonitwie: skorzystaj z naszych podpowiedzi i zaplanuj wspólne wyjście do kina.

„Wielki zielony krokodyl domowy”

Śpiewający miś koala, słonica, jeżozwierz – to wszystko już widzieliśmy (jeśli Twoje dzieci miały okazję zobaczyć animację „Sing”, to z pewnością potwierdzą). Ale uzdolniony muzycznie krokodyl, w dodatku żyjący potajemnie na strychu zamieszkanego przez ludzi domu? Brzmi groźnie, ale Lyle – bo takie imię nosi potężny gad – ma tak naprawdę gołębie serce. Być może dlatego tak szybko nawiązuje nić porozumienia z Joshem, który przypadkiem odnajduje jego kryjówkę. Chłopiec właśnie przeprowadził się w nowe miejsce i trudno mu zakumplować się z kolegami w nowej szkole. Bohater czasem czuje się równie samotny i wyobcowany, co jego niedawno poznany zielony kompan. Brzmi jak początek niemożliwej przyjaźni? Lojalnie ostrzegam: na tym czarującym humorem i muzyką seansie możecie uronić wiele łez – i śmiechu, i wzruszenia.

Twoje dziecko lubi filmy o zwierzętach? Wykorzystaj to i zabierz je na seans z mądrym przesłaniem. „Uwolnić Poly” to przepiękna opowieść o przyjaźni dziesięcioletniej dziewczynki z cyrkowym kucykiem. Czy bohaterce uda się uratować Poly z rąk bezdusznego właściciela? Ten film pozwoli poczuć młodemu widzowi klimat niezapomnianej wakacyjnej przygody, a jednocześnie przypomni, że zwierzę to nie zabawka. Każde stworzenie należy traktować z empatią i szacunkiem – tak w skrócie można podsumować morał tej ciepłej i wzruszającej historii.

„Kierunek: Księżyc!”

A może szukasz porywającej animacji dla młodych fanów kosmicznych wojaży i fantastycznych przygód? Obierz „Kierunek: Księżyc!” i przeżyj wraz z dzieciakami niezapomnianą podróż na tytułowego satelitę! Młodzi widzowie będą mieli okazję towarzyszyć w tej niezwykłej eskapadzie Piotrkowi, głównemu bohaterowi filmu. Wszystko po to, by chłopiec mógł odnaleźć swoją zaginioną siostrę, porwaną przez złego Lunosa. Czy misja Piotrka zakończy się powodzeniem? Jedno jest pewne: ten seans pozwoli docenić Twoim pociechom znaczenie ich własnych relacji z rodzeństwem. W trakcie projekcji młodzi widzowie będą mieli szansę poznać też kilka ciekawych wiadomości na temat kosmosu.

Na wszystkich młodych odkrywców i poszukiwaczy przygód czeka już najnowszy film ze studia Disney’a. „Dziwny świat” to oszałamiająca wizualnie animacja przybliżająca losy legendarnej rodziny Klanów, od pokoleń eksplorującej nieznane krainy. Tym razem będą musieli stawić czoła najważniejszej misji, mającej na celu ocalenie ich świata – Awalonii – przed unicestwieniem. „Dziwny świat” wciągnie młodych widzów w wir spektakularnych przygód, a po seansie pozostawi ich z mądrą refleksją. W filmie bardzo wyraźnie wybrzmiewają bowiem wątki związane z ekologią, dbaniem o planetę i jej naturalne zasoby. Jeden z bohaterów animacji, Florian, zainspiruje dzieciaki także do tego, by kierowały się otwartością i ciekawością wobec tego, co nieznane. Właśnie taka postawa może czasem dać początek pięknej przygodzie.

Pan zabawka

Jak zareagowałoby Twoje dziecko, gdyby mogło spełnić swoje wszystkie, nawet najbardziej fantazyjne zachcianki, w mgnieniu oka? Tak właśnie wygląda codzienność Alexandra, młodego bohatera filmu „Pan zabawka”. Chłopiec jest synem miliardera, który próbuje rekompensować nie do końca udane relacje z latoroślą bajecznie efektownymi prezentami. Prywatna sala kinowa, salon gier, a nawet własna… przestrzeń kosmiczna? Kiedy brak ograniczeń w postaci niewystarczającej ilości pieniędzy - sky is the limit. Wymyślne podarunki nie robią już jednak wrażenia na zblazowanym chłopcu. Alexander zdecydowanie bardziej od kolejnego zbędnego przedmiotu potrzebuje bowiem… przyjaciela. Kiedy więc spotyka pogodnie usposobionego Samy’ego, nowego pracownika w firmie ojca, od razu wie, że chciałby nawiązać z nim bliższe relacje… Czy młody bohater wie jednak, że prawdziwej przyjaźni nie da się kupić? Ta utrzymana w duchu „Opowieści wigilijnej” historia przypomni młodym widzom, że najcenniejszym skarbem są wartościowe relacje. I to o nie warto zadbać – nie tylko od święta.

Redakcja
Kierunek: Księżyc!

Kierunek: Księżyc!

Animowany Familijny Przygodowy Od lat: b.o. 85 min

Więcej o filmie
Dziwny świat

Dziwny świat

Animowany Familijny Przygodowy Od lat: b.o. 102 min

Więcej o filmie
Uwolnić Poly

Uwolnić Poly

Familijny Przygodowy Od lat: 6 103 min

Więcej o filmie
Wielki Zielony Krokodyl Domowy

Wielki Zielony Krokodyl Domowy

Od lat: 6 107 min

Więcej o filmie
Pan zabawka

Pan zabawka

Komedia Od lat: 7 113 min

Więcej o filmie