Newsy

Spotkanie Kina i Teatru Turandot Romeo i Julia i inne

Są takie miejsca, gdzie kino i teatr łącza siły. W wybranych kinach Multikino w najbliższym miesiącu widzowie kinowi zobaczą sztukę przez duże „S”. W repertuarze m.in. Turandot autorstwa Roberta Wilsona, Dear England z Josephem Finnesem jako Gareth Southgate oraz Romeo i Julia w odważnej produkcji z brytyjskimi gwiazdami dużego ekranu. Natomiast jeśli jesteś fanem wirtuoza skrzypiec Andre Rieu, zobacz koniecznie koncert we włoskiej Taorminie jednego z najwybitniejszych skrzypków świata Davida Garretta. 

ROMEO I JULIA – National Teathre Live (13 lutego 2024). W tej odważnej produkcji istotną rolę pełni przestrzeń (scena i kulisy) National Theatre. To tu właśnie bohaterowie błądzą pośród snów, kierowani pożądaniem i przeznaczeniem. Nadaje to romantycznej tragedii Szekspira zupełnie nowego, oryginalnego wydźwięku, W tytułową parę kochanków wcielają się Jessie Buckley (Czarnobyl, Może pora z tym skończyć, Córka) oraz Josh O’Connor (The Crown, Piękny kraj). W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się ponadto Tamsin Greig, Fisayo Akinade, Adrian Lester, Lucian Msamati oraz Deborah Findlay.
 
MICHAŁ ANIOŁ. MIŁOŚĆ I ŚMIERĆ – wystawa (19 lutego 2024). Nakręcony przy okazji znakomitej wystawy w National Gallery w Londynie film prezentuje opowiedzianą na nowo, pełną mało znanych faktów biografię Michała Anioła Buonarrotiego, który wraz z Leonardem da Vinci, jest uważany za jednego z największych artystów epoki renesansu – a może i wszech czasów.
DEAR ENGLAND – National Theatre Live (21 lutego 2024). Joseph Fiennes (Opowieść podręcznej) jako Gareth Southgate w porywającej sztuce Jamesa Grahama (Sherwood) o sile narodu i duchu sportowej rywalizacji. Kraj, który podarował światu piłkę nożną, ma za sobą bolesny ciąg porażek na boisku. Dlaczego reprezentacja Anglii nie może wygrać we własnej grze?
TURANDOT – opera (25 lutego 2024). „Turandot”, ostatnia opera Giacoma Pucciniego, której największym przebojem jest aria „Nessun dorma”, doczekała się w XXI wieku kultowej już inscenizacji autorstwa Roberta Wilsona, amerykańskiego reżysera i scenografa. Jego wersja tej opery gościła na najważniejszych scenach świata, teraz przystając w Opéra national de Paris. Przedstawienia Wilsona to wysmakowane estetycznie obrazy, precyzyjny ruch postaci i niesamowite efekty świetlne. Spektakl Turandot, który obejrzymy, był transmitowany do kin na całym świecie w listopadzie 2023 roku. 
DAVID GARRETT ICONIC W TAORMINIE – koncert muzyki klasycznej (25 lutego 2024). Przed Wami najnowszy koncert niemieckiego skrzypka Davida Garretta, zwanego przez niektórych Paganinim w Glanach. Ten 43-letni artysta zyskał światową sławę, grając na klasycznych skrzypcach utwory popowe i rockowe. Ze swobodą łączy różne gatunki muzyczne, nie zapominając oczywiście o największych przebojach muzyki tzw. poważnej. 
Spektakle zawierają polskie napisy. 
Pełny repertuar wydarzeń operowych, teatralnych i baletowych dostępne sa na multikino.pl/wydarzenia. 
 
Michał Anioł. Miłość i śmierć

Michał Anioł. Miłość i śmierć

Od lat: 13 91 min

Więcej o filmie
NT LIVE: ROMEO I JULIA z Jessie Buckley i Joshem OConnorem

NT LIVE: ROMEO I JULIA z Jessie Buckley i Joshem OConnorem

98 min

Więcej o filmie
David Garrett ICONIC w Taorminie

David Garrett ICONIC w Taorminie

Od lat: 13 110 min

Więcej o filmie
KinoMaestro.pl Sezon 2023-24: Turandot z Opera national de Paris

KinoMaestro.pl Sezon 2023-24: Turandot z Opera national de Paris

Od lat: 13 165 min

Więcej o filmie