Newsy

Na co z dziećmi do kina w ferie i nie tylko? Styczeń 2023

Spędzasz (lub planujesz spędzić) ferie z dzieciakami w mieście? Nie masz pomysłu na rozrywki, jakie możesz im zaproponować? Styczniowa pogoda nie zawsze sprzyja bitwie na śnieżki czy lepieniu bałwana… A może jednak spoglądając za okno widzisz śnieg, który zachęca Twoje pociechy do zimowych aktywności? Zawsze możecie spędzić później miłe popołudnie w ciepłym zaciszu… kina! Ciekawy seans to świetny pomysł na wspólne spędzenie wartościowego czasu – zwłaszcza z propozycjami, które dla Ciebie wybraliśmy.

Kot w butach. Ostatnie życzenie"

Nieustraszony kocur powrócił na ekrany kin! W drugiej części spin-offu „Shreka” kultowy bohater rusza w pełną perypetii podróż, by odzyskać swoje dziewięć żyć. W trakcie tej wyprawy jego odwaga i niezłomny charakter niejednokrotnie zostaną wystawione na próbę… Czy Kot w butach będzie w stanie mimo to spełnić mityczne „ostatnie życzenie”? Zabierz swoje pociechy do Multikina i przekonajcie się o tym wspólnie! Ta przygodowa animacja to świetny pomysł na seans z dzieckiem – film przyniesie mnóstwo frajdy nie tylko najmłodszym widzom. Błyskotliwy, inteligentny humor, zabawa konwencją, ciekawy i niejednoznaczny główny bohater – to elementy, które mają szansę zachwycić także dorosłych.

Mumie

Wyobraź sobie, że spacerując ulicą na swojej drodze spotykasz… mumie. Jak reagujesz? Bierzesz nogi za pas? A może stoisz jak wryty/-a i patrzysz z mieszanką przerażenia, fascynacji i niedowierzania? Jedno jest pewne: bohaterowie tej animacji udowadniają, że nie takie mumie straszne, jak je malują (a już zwłaszcza w innych poświęconych im filmach)! Poznajcie Nefer, Thut i Sakhama: trójka obandażowanych postaci opuszcza podziemne, starożytne miasto w Egipcie, by przemierzać współczesny Londyn w poszukiwaniu skradzionego pierścienia. Wszystko po to, by Nefer wraz z Thutem mogli wypełnić odwieczną wolę bogów i stanąć wkrótce na ślubnym kobiercu… Problem w tym, że małżeństwo jest ostatnią rzeczą, o której marzą bohaterowie. Czy jednak wspólnie przeżywane perypetie mogą okazać się wstępem do pięknej przyjaźni? Ta roztańczona, pełna muzyki i humoru animacja może pomóc pokonać zimową chandrę. „Mumie” na niemal 90 minut przeniosą Was do świata pełnego tajemnic, słońca i przygód. Po projekcji możesz przybliżyć dziecku najważniejsze mity i legendy starożytnego Egiptu – to pomysł na zajmujący zimowy wieczór!

Zadziwiający kot Maurycy

Poznajcie kolejnego mruczka w naszym zestawieniu! Tytułowy bohater tej animacji to prawdziwy krętacz i lawirant, który wciela w życie „przekrętu doskonałego”. Podróżując od miasta do miasta, Maurycy naciąga niczego nieświadomych ludzi na rzekomą plagę szczurów, którą jest w stanie pokonać tylko dźwięk magicznego fletu. W końcu wraz ze swoimi niecnymi wspólnikami trafia jednak do miasteczka, w którym ktoś zupełnie inny próbuje przechytrzyć mieszkańców… Co z tego wszystkiego wyniknie? „Zadziwiający kot Maurycy” to obowiązkowa propozycja dla wszystkich fanów Terry’ego Pratchetta (animacja jest bowiem adaptacją jego książki o tym samym tytule). Opowieść ze „Świata Dysku” ma szansę rozbawić ciętym, satyrycznym humorem, którego mistrzem był wspomniany twórca. To świetny i oryginalny seans, na którym nie będą się nudzić ani dzieci, ani rodzice!

„Pimi z Krainy Tygrysów”

Film o pięknej przyjaźni osieroconego chłopca z małą tygrysiczką, ocaloną przez bohatera z rąk kłusowników: czyż nie brzmi to jak pomysł na wartościowy seans z dzieckiem? „Pimi z Krainy Tygrysów” to fabularna opowieść, która zabierze Was w niesamowitą przygodę! Razem z bohaterami macie szansę wyruszyć w niezapomnianą wyprawę przez najpiękniejsze zakątki Nepalu i Himalajów – wszystko po to, by pomóc odnaleźć dzikiemu zwierzęciu prawdziwy dom. W trakcie tej podróży Balmani – bo tak ma na imię główny bohater filmu – pozna wielu przedstawicieli innych kultur, odkryje swoją odwagę i nauczy się odpowiedzialności za drugą istotę. O czym możesz porozmawiać ze swoją pociechą po projekcji filmu? M.in. o tym, jak należy zachowywać się wobec dzikich zwierząt, a także o przygotowaniu do bezpiecznej górskiej wędrówki. To niejedyne zalety płynące z seansu: warto wspomnieć, że każdy z zakupionych biletów na film wspiera azyl dla tygrysów przy poznańskim zoo.

Redakcja
Pimi z krainy tygrysów

Pimi z krainy tygrysów

Familijny Przygodowy Od lat: 6 94 min

Więcej o filmie
Zadziwiający kot Maurycy

Zadziwiający kot Maurycy

Animowany Fantasy Familijny Od lat: 7 94 min

Więcej o filmie
Mumie

Mumie

Animowany Familijny Komedia romantyczna Od lat: 6 98 min

Więcej o filmie
Kot w butach. Ostatnie życzenie

Kot w butach. Ostatnie życzenie

Animowany Familijny Przygodowy Od lat: 6 100 min

Więcej o filmie