Newsy

Na co z dziećmi do kina?

Często zadajesz sobie to pytanie? Chcesz zabrać dzieciaki do kina na wartościowy film, ale nie masz czasu i siły błądzić w repertuarowym gąszczu! Nie musisz! Poniżej znajdziesz kilka tytułów, które mają szansę zachwycić młodych widzów. Wybraliśmy je specjalnie dla Ciebie!

Mama Mu wraca do domu

Szukasz wartościowej animacji dla dzieci w wieku 4+? Zabierz ich w niesamowitą przygodę razem z Mamą Mu! Gwarantujemy: z tą odlotową, pełną niesamowitych pomysłów krówką dzieciaki nie będą nudzić się ani przez chwilę. Tym razem bohaterka, którą młodzi widzowie mogą kojarzyć z serii książeczek Jujji i Tomasa Wieslanderów, postanawia ruszyć z kopyta w dalekie wojaże. Na świecie jest przecież tyle pięknych, wartych zobaczenia miejsc! Może któreś z nich okaże się dla niej prawdziwym domem?

Plany Mamy Mu są jednak nie w smak jej najlepszemu kompanowi, Panu Wronie. Dalekie podróże? To przecież takie męczące… a poza tym – niebezpieczne! Przyjaźń bohaterów zostanie wystawiona na nie lada próbę. Czy Mama Mu odkryje, co jest naprawdę ważne? I czy w końcu odnajdzie swój dom? Muuuuu-sisz wybrać się do kina z dzieciakami, by poznać odpowiedzi na te pytania. Mądre przesłanie, rozbrajający humor, zachęta do podejmowania nowych wyzwań i daleka od schematu bohaterka – to przepis na seans, którego długo jeszcze nie zapomnicie!

Mia i ja

A może masz w swoim domu fanki (i fanów) elfów, jednorożców i magii? Film „Mia i ja” ma szansę skraść ich serca! Główną bohaterkę tej fantazyjnej opowieści młodzi widzowie mogą kojarzyć z popularnego serialu dla dzieci o tym samym tytule. Mia jest nastoletnią dziewczynką, która dzięki magicznej księdze może przenosić się do barwnej, zaczarowanej krainy zwanej Centopią. Ma tam wiernych i oddanych przyjaciół. Razem przeżywają mnóstwo przygód! Sielanka nie potrwa jednak długo: kamień z bransoletki bohaterki skrywa w sobie tajemnicę starożytnej przepowiedni. Proroctwo głosi, że magiczna kraina jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Co zrobi w tej sytuacji Mia?

Oczywiście – poświęci wszystko, by uratować Centopię! Czy odwaga, spryt i determinacja Mii wystarczą, by go pokonać? Możemy zdradzić tylko, że wielkim wsparciem dla dziewczynki będą jej niezawodni kompani. W końcu – w drużynie siła! Przekonaj się o tym wspólnie z dzieciakami. „Mia i ja” zabierze Was w bajeczną przygodę, w trakcie której będziecie kibicować bohaterce, by pokonała siły zła. Olśniewający wizualnie film na 80 minut przeniesie Was do kolorowej, magicznej krainy, gdzie zapomnicie o wszystkich codziennych zmartwieniach.

Tedi i szmaragdowa tablica

A może szukasz filmu dla małych odkrywców i podróżników? Młodzi fani kina w stylu Indiany Jonesa pamiętają pewnie postać Tediego – niesfornego poszukiwacza przygód (znanego z takich filmów, jak „Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta”, „Tedi i mapa skarbów”). Mamy dobrą wiadomość: sympatyczny bohater powrócił na ekrany kin w najnowszej animacji „Tedi i szmaragdowa tablica”. I to w jakim stylu! Klątwa egipskiego sarkofagu, którą przez przypadek Tedi ściąga na siebie i swoich kompanów, jest zaledwie wstępem do dalszych perypetii… i szalonych podróży! Egipt, Meksyk, Paryż: gdzie przyjaciołom uda się odwrócić zły czar?

Tego nie zdradzimy. Możemy jednak zagwarantować, że „Tedi i szmaragdowa tablica” będzie fantastyczną i ekscytującą zabawą dla całej rodziny. Przy okazji animacja przyniesie kilka ciekawych tematów do rozmowy z młodymi widzami – związanych m.in. z poszukiwaniem (samo)akceptacji i wsparcia najbliższych. Wartka akcja, świetny humor i porywające dialogi nie pozwolą się nudzić nawet przez minutę. To co, gotowi na kolejną niezapomnianą wyprawę z Tedim?

King. Mój przyjaciel lew

Bunt nastolatka, konflikt pokoleń, burza hormonów… Znasz to z autopsji? Twoja nastoletnia pociecha wcale nie musi być tykającą bombą zegarową a jej lub jego, hmmm, nieuporządkowany pokój beczką prochu, byście mieli powód do wyjścia do kina na terapeutyczny seans. Warto wspólnie obejrzeć opowieść o lwie, który uciekł z transportu i trafił do domu młodej buntowniczki. Brzmi niepozornie? To dodajmy do tego ucieczkę z domu, konflikty z prawem, międzynarodowy przemyt… Nie, nie, w tym barszczu wcale zbyt wielu grzybów, film ogląda się doskonale. Oferuje on świadomemu rodzicowi wiele więcej walorów: Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami? W jaki sposób zachować się w obliczu bolesnej straty? Dlaczego tak ważne jest, by szukać wsparcia u bliskich osób? Po seansie warto poszukać odpowiedzi na te pytania wspólnie z dzieckiem.

Kopciuszek i kamień życia

I żyli długo i… Zaraz, zaraz – to nie ta bajka! Kopciuszek co prawda znalazł swego księcia, ale… najpierw musi go odczarować. Bohater został bowiem zaklęty przez złośliwą wiedźmę w gryzonia! W tej sytuacji pomóc może jedynie legendarny Kamień Życia, który ma szansę przywrócić mu ludzką postać. Kopciuszek wraz z przyjaciółmi wyrusza więc w podróż do dalekiej krainy, by zmierzyć się z najpotężniejszą czarodziejką na świecie. Gadatliwy dżin, chodzące drzewa, Królowa Lasu – to tylko kilka z niezwykłych istot, które bohaterka spotka na swojej drodze!

Kopciuszek i kamień życia” wchodzi na ekrany Multikina już 21 października. Zarezerwuj najbliższy termin na wyjście z dziećmi do kina – obfitująca w przygody animacja ma szansę spodobać się nie tylko wielbicielom klasycznej opowieści znanej z kart literatury. Ta historia udowodni młodym widzom, że prawdziwa, szczera przyjaźń przetrwa wszelkie trudy, a nawet… złowrogie czary!

Zapraszamy do Multikina na niezapomniany seans z dziećmi! Każdy z opisanych tytułów jest dostępny w naszym repertuarze. Do zobaczenia w Multikinie!

Redakcja

Tedi i Szmaragdowa Tablica

Tedi i Szmaragdowa Tablica

Animowany Familijny Przygodowy Od lat: 6 90 min

Więcej o filmie
Mama Mu wraca do domu

Mama Mu wraca do domu

Animowany Familijny Od lat: b.o. 66 min

Więcej o filmie
Kopciuszek i kamień życia

Kopciuszek i kamień życia

Animowany Familijny Komedia Od lat: 6 91 min

Więcej o filmie
Mia i ja. Film

Mia i ja. Film

Animowany Familijny Komedia Od lat: 6 85 min

Więcej o filmie
King: Mój przyjaciel lew

King: Mój przyjaciel lew

Familijny Komedia Przygodowy Od lat: 6 100 min

Więcej o filmie