Newsy

Na co z dzieckiem do kina? Marzec 2023

Chcesz w wartościowy i inspirujący sposób spędzić czas ze swoją pociechą? Przedwiosenna aura nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu? Polecamy spacer… do kina! Wygodny fotel, chrupiący popcorn i ciekawy seans to sprawdzony sposób na nudę. I to niezależnie od kaprysów pogody!

Które z tytułów w repertuarze na najbliższe tygodnie warto będzie zobaczyć wspólnie z dzieckiem? Poniżej znajdziesz kilka naszych polecanek – zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych widzów.

Szczęście Mikołajka”, kategoria wiekowa: 6+

Marzysz o tym, by udać się w sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa? Wybierz animację z zawadiackim bohaterem, którego mają szansę kojarzyć zarówno najmłodsi, jak i całkiem dorośli widzowie (oraz czytelnicy!). „Szczęście Mikołajka” to opowieść o paryskim chłopcu, znanym zarówno z kart popularnych książek dla dzieci, jak i licznych adaptacji filmowych. To także piękna historia twórczej przyjaźni łączącej artystów, którzy wykreowali jego postać. Utrzymana w stylistyce ilustracji Sempégo animacja ma szansę zachęcić młodych widzów do zapoznania się z literacką wersją przygód Mikołajka, a przy okazji – rozbudzić wyobraźnię i inspirować do twórczych działań. Kino łączy pokolenia? „Szczęście Mikołajka” udowadnia to najlepiej!

Wróżka Zębuszka” , kategoria wiekowa: 6+

Na co z maluchem do kina? Na barwną animację z aspirującą… Wróżką Zębuszką! To pełna humoru i magii historia nieco niezdarnej Violetty. Bohaterka szkoli się, by móc podmieniać schowane pod poduszką dziecięce mleczaki na upominki. Niestety, mimo chęci i zapału, jej wysiłki nie przynoszą oczekiwanych skutków… Violetta jest jednak zdeterminowana, by udowodnić swoją wartość! Z pomocą skradzionego klejnotu przedostaje się do świata ludzi, gdzie zaprzyjaźnia się z Maxie – samotną dziewczynką, która niedawno zmieniła miejsce zamieszkania. Kiedy klejnot, dzięki któremu niedoszła Wróżka Zębuszka miała zwrócić do swojej magicznej krainy, zostaje skradziony, bohaterka z pomocą Maxie będzie próbowała odnaleźć drogę do domu. Ten seans udowodni, że dziewczyńska przyjaźń ma prawdziwą moc!

Zadra”, kategoria wiekowa: 15+

A co warto obejrzeć z nastoletnim dzieckiem? Może tętniącą w rytmie rapu opowieść o niepokornej dziewczynie, z determinacją dążącej do spełnienia swojego marzenia o sławie? Tytułowa Zadra to uzdolniona młoda raperka, próbująca przebić się w męskim świecie hip-hopu. Jakim dylematom i problemom będzie musiała stawić czoła, kiedy osiągnie swój cel? Warto przekonać się w trakcie seansu. „Zadra” to z jednej strony inspirująca, kipiąca młodzieńczą energią opowieść o twórczej ekspresji, z drugiej zaś – film, który (bez nachalnego moralizatorstwa!) obrazuje zagrożenia związane z dorastaniem. Młodzi widzowie będą mogli utożsamić się z daleką od ideału, popełniającą błędy bohaterką. Ten seans ma szansę skłonić Cię do mądrej i ważnej dyskusji z nastolatkiem.

„Shazam! Gniew bogów”, kategoria wiekowa: 10+

Uwaga, uwaga – tej wiosny najzabawniejszy superbohater z Kinowego Uniwersum DC powraca na ekrany kin! Uwięziony w ciele herosa Billy Batson ma już 17 lat. Poza przyziemnymi rozterkami, z jakimi zmaga się większość osób w jego wieku, Shazam będzie musiał stoczyć bój z rozwścieczonymi Córkami Atlasa. Tylko on wraz ze zgrają swoich kompanów będzie mógł powstrzymać je przed użyciem potężnej broni, która może zniszczyć świat… Czy uda mu się tego dokonać? Zabierz swoje dziecko na „Shazam! Gniew bogów” i przekonajcie się o tym w Multikinie! To przykład superbohaterskiego kina, które łączy rozrywkę na najwyższym poziomie z wrażliwym, empatycznym spojrzeniem na rzeczywistość oraz inteligentnym przesłaniem. Świetny wybór na mądry i zabawny seans z pociechą!

Szkoła magicznych zwierząt”, kategoria wiekowa: 6+

Na wyjście z maluchem do kina proponujemy „Szkołę magicznych zwierząt”. Fantazyjna opowieść ma szansę przypaść do gustu wszystkim fanom opowieści utrzymanych w stylistyce Harry’ego Pottera – i nie tylko! To historia Idy – nowej uczennicy w szkole, której początkowo trudno odnaleźć się w nieznanym środowisku. Za sprawą ekscentrycznej wychowawczyni dziewczynka poznaje świat magicznych zwierząt, które nie dość, że szybko przywiązują się do ludzi, to jeszcze… potrafią mówić. Wkrótce Ida zaprzyjaźnia się z lisem Rabbatem. Wspólnie ze swoim nowym kompanem spróbuje rozwikłać zagadkę szkolnego złodzieja… Urocze zwierzaki, szczypta magii, musicalowe wstawki z wpadającymi w ucho piosenkami – ten seans ma szansę oczarować najmłodszych widzów. 

Blueback, kategoria wiekowa: 15+

PREMIERA 14 KWIETNIA

Jesteś rodzicem nastolatka? Chcesz zobaczyć ze swoim dzieckiem mądry, refleksyjny film z ekologicznym przesłaniem? Jeśli tak – „Blueback” będzie strzałem w dziesiątkę. To przejmująca historia Abby – biolożki morskiej, która po latach wraca do swojego rodzinnego nadmorskiego miasteczka. Retrospekcje przenoszą nas do lat jej dzieciństwa i młodości. Dowiadujemy się więcej na temat relacji dziewczyny z jej matką – niezłomną aktywistką, walczącą o ochronę rafy koralowej. Obserwujemy bohaterki w trakcie nurkowania, kiedy eksplorują piękno podwodnego świata. Świadkujemy niezwykłej więzi rodzącej się pomiędzy Abby a granikiem – przedstawicielem zagrożonego wyginięciem gatunku ryb. Wreszcie – towarzyszymy bohaterce w procesie kształtowania świadomości ekologicznej, dorastania do obywatelskiej postawy i poczucia odpowiedzialności wobec środowiska. Świetna rola Mii Wasikowskiej, piękno australijskiej przyrody, rodzinne relacje i przejmujące przesłanie – ten seans ma szansę zostać z Wami na długo.

Redakcja

Szkoła magicznych zwierząt

Szkoła magicznych zwierząt

Familijny Przygodowy Od lat: 7 93 min

Więcej o filmie
Szczęście Mikołajka

Szczęście Mikołajka

Familijny Przygodowy Od lat: b.o. 86 min

Więcej o filmie
Wróżka Zębuszka

Wróżka Zębuszka

Animowany Familijny Od lat: b.o. 80 min

Więcej o filmie
Zadra

Zadra

88 min

Więcej o filmie
SHAZAM! GNIEW BOGÓW

SHAZAM! GNIEW BOGÓW

Akcja Przygodowy Science-Fiction Od lat: 10 130 min

Więcej o filmie
BLUEBACK

BLUEBACK

Familijny Od lat: 10 102 min

Więcej o filmie