Newsy

„Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy”. Jak okiełznać… małego kotka?

King: Mój przyjaciel lew”, „Uwolnić Poly”, „Wiki i jej sekret”, „Pimi z krainy tygrysów”… Szkoły uwielbiają filmy o zwierzętach. „Mru i ja. Wielka przygoda na cztery łapy'” ma spore szanse, by również stać się ulubieńcem najmłodszych. Przygotujcie się na najbardziej uroczego kociego bohatera wszechczasów i sporą porcję wzruszeń!

Zobacz zwiastun filmu „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy”:

Mru to mały i niesforny kotek, a kto by nie chciał pójść do kina na opowieść o przygodach ślicznego mruczka? Ta francusko-szwajcarska produkcja to ciepłe i pogodne kino, idealne na wrześniowe wyjście integracyjne. Film opowiada o dziesięcioletniej Cleo, która przygarnia bezdomnego, kilkumiesięcznego kotka. Razem z rodzicami spędza wakacje w pięknym górskim miasteczku. Tam poznaje swoją ekscentryczną sąsiadkę, Magdę, a także jej wielkiego psa, Rambo, których początkowo się boi. Niestety, jej kotek, Mru, lubi uciekać i znikać bez śladu…

Zapierające dech w piersiach krajobrazy, wartka akcja i sympatyczni bohaterowie składają się na niezapomniane filmowe wrażenia. „Mru i ja. Wielka przygoda na cztery łapy'” to coś więcej niż rozczulający kotek w głównej roli. To kino odpowiedzialnie uczące wrażliwości na potrzeby zwierząt i respektowania ich gatunkowych cech. Jak mówi na początku filmu sama Cleo: „To jest opowieść o tym, jak ja i Mru razem dorastaliśmy”, co stanowi najlepsze podsumowanie filmowej przygody. Dziewczynka i kotek sporo się od siebie nawzajem nauczą.

Film „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” polecamy klasom 1-3 oraz 4-6.

Jakie edukacyjne tematy porusza film „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy”?

  • Odpowiedzialna opieka nad pupilem. Film nie rozbudza marzeń o posiadaniu egzotycznych zwierzaków – przeciwnie, bohaterem jest zwyczajny kot. Cleo nauczy się tego, na czym polega właściwe zajmowanie się zwierzęciem i jak stać się mądrą opiekunką pupila. Oprócz kotka w filmie ważną rolę odegra także pies, który razem ze swoją właścicielką wyruszy tropem Cleo i Mru.
  • Kocia natura i jej tajemnice. Kociarze docenią, że Mru to kociak o niezależnym, mocnym charakterze, który już od najmłodszych lat lubi chodzić własnymi ścieżkami. Film pokazuje dzieciom, że zwierzęta mają swoją indywidualność i nie są zabawkami, które można bezkarnie podporządkowywać swojej woli.
  • W grupie łatwiej o sukces. Cleo nie udałoby się uratować Mru w pojedynkę. Na szczęście może liczyć na swoją sąsiadkę i jej psa. To dzięki ich wsparciu i nawiązującej się między nimi przyjaźni dziewczynka odnajduje i ocala przed śmiercią swojego pupila. Przekona się, że dobre relacje i silna grupa wsparcia to podstawa.
  • Problemy dorosłych w świecie dziecka. Ważnym wątkiem w filmie jest rozwód rodziców Cleo, który burzy dotąd spokojne życie dziewczynki. Twórcy z dużą wrażliwością portretują emocje dziecka zamkniętego w tak trudnej sytuacji, jednocześnie nie zostawiając młodego widza bez wsparcia i otuchy.
  • Czego nauczyła mnie czarownica? Szczególnie ciekawa jest postać Magdy, twardej i nieco oschłej malarki, samotnie mieszkającej w lesie. Cleo mówi na nią: „czarownica”, ale to właśnie ta bohaterka udzieli dziewczynce najcenniejszych życiowych lekcji na temat zwierząt, wolności, samodzielności, odpowiedzialności i cieszenia się z drobnych rzeczy.

POBIERZ materiały edukacyjne do filmu [pdf]

Film „Mru i ja: Wielka przygoda na cztery łapy” będzie dostępny ze specjalną prelekcją edukacyjną dla grup szkolnych. Z nagrania dzieci dowiedzą się różnych ciekawostek na temat kotów i poznają związki frazeologiczne oraz powiedzonka z nimi związane; wysłuchają także rozmowy z wolontariuszką, która opowie o tym, jak należy zajmować się kotem i dlaczego adopcja jest lepsza niż kupno.

Zapraszamy do zamawiania seansów filmu z prelekcją dla grup szkolnych już od 15 września!


Mru i ja. Wielka przygoda na cztery łapy

Mru i ja. Wielka przygoda na cztery łapy

Familijny Przygodowy Od lat: 7 83 min

Więcej o filmie