Newsy

[Aktualizacja] KONKURS DLA SZKÓŁ: Ekologia wpisana w repertuar - WYNIKI

Nie wyrzucaj – daj drugie życie

Konkurs rozstrzygnięty! Serdecznie dziękujemy szkołom, które przyłączyły się do akcji, za ogromne zaangażowanie i wszystkie przesłane do nas prace konkursowe. A przede wszystkim dziękujemy za działania na rzecz naszej planety, które mogą stanowić inspirację dla innych! 

Oto zwycięzcy konkursu: 

 
1. miejsce – za doskonałe wykorzystanie zużytego plastiku i danie zwykłym butelkom drugiego życia, które dodatkowo pomoże klasie w utrzymaniu porządku w szkole.

2. miejsce – za stworzenie sympatycznej i „uzdolnionej muzycznie” eko-marionetki. 

3. miejsce – za stworzenie z pustych plastikowych butelek i nieco zapomnianych już płyt CD/DVD, doniczek, w których urosnąć może nowe życie. 

Gratulujemy!

______________________________________________________

Zabierz klasę na film, weźcie udział w konkursie i wygrajcie bilety do Multikina oraz zestawy ekologicznych długopisów i flamastrów od marki Pilot.

Każda pozytywna zmiana zaczyna się od pomysłu na to, jak działać inaczej. Czasem nasza najdrobniejsza inicjatywa na poziomie lokalnym czy nawet rodzinnym, rozrasta się i wywołuje zmiany na wyższych szczeblach. Niekiedy wystarczy pretekst i odrobina inspiracji. A kto może zainspirować lepiej niż filmowi bohaterowie? 

Z okazji Dnia Ziemi zapraszamy wszystkie szkoły do udziału w edukacji ekologicznej z filmem. Gotowe podpowiedzi, na co warto wybrać się z uczniami do kina, znajdziesz w repertuarze Akademii Filmowej Multikina – pakiecie edukacji ekologicznej:

  • „Jakub, Mimmi i gadające psy” – propozycja dla klas 1-3 szkoły podstawowej,
  • Chłopiec z burzy”, „Szajbus i pingwiny” – propozycja dla klas 4-6 szkoły podstawowej,
  • Nasze miejsce na Ziemi”, „Wiki i jej sekret” – propozycje dla klas 7-8 szkoły podstawowej,
  • Duch śniegów” – propozycja dla klas 7-8 szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych,
  • „Kobieta idzie na wojnę”, „Pokot” – propozycja dla szkół ponadpodstawowych
  • Serce dębu” – uniwersalna opowieść dla wszystkich grup wiekowych

 
Każdy film poprzedzony jest wideoprelekcją edukacyjną z udziałem ekspertów i naszego partnera – marki Pilot – producenta długopisów i materiałów piśmienniczych z recyclingu. Do każdego tytułu posiadamy też inspirujące konspekty lekcji do przeprowadzenia po seansie, w szkole.
Marka Pilot jest również współorganizatorem naszego KONKURSU DLA SZKÓŁ.

Co zrobić, żeby wziąć udział i wygrać?

  1. Zabierz klasę na jeden z wyżej wymienionych filmów w dniach 22-26.04.2024 r. Zachowaj bilety lub fakturę. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest zakup min. 20 biletów szkolnych.
  2. Wykonaj z uczniami zadanie konkursowe: nie wyrzucaj – daj drugie życie. Pokażcie, jak można zmienić odpad w coś użytkowego lub pięknego. Wykorzystując ideę recyclingu lub upcyclingu przetwórzcie przedmiot, który normalnie wylądowałby w śmietniku tak, aby mógł zostać wykorzystany ponownie. Liczy się kreatywność i oryginalność.
  3. Prześlij zgłoszenie konkursowe, zawierające dokumentację przemiany odpadu (zdjęcia PRZED/PO lub filmik obrazujący przetworzenie) oraz skan biletów/faktury i niezbędne zgody (patrz: regulamin) na adres e-mail: [email protected] maksymalnie do 10.05.2024 r.
  4. Czekaj na ogłoszenie wyników 17.05.2024 r. – na stronie www.multikino.pl/szkoly oraz www.sklep.pilotpen.pl


Masz pytania?
Skontaktuj się z lokalnym specjalistą ds. kluczowych klientów.

Sprawdź REGULAMIN KONKURSU [pdf]