Newsy

Ferie w Multikinie

Ferie to idealny czas na odpoczynek i zabawę. Podczas tegorocznej zimowej przerwy zapraszamy do Multikina, zwłaszcza, że na wielkim ekranie będzie można zobaczyć między innymi „Kota w butach. Ostatnie życzenie”, „Mumie”, „Zadziwiającego kota Maurycego” oraz „Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka”.

Wizyta w kinie to wspaniały plan na spędzenie wolnego czasu. W tym roku w repertuarze Multikina znalazły się filmy, które – niezależnie od wieku – przypadną do gustu każdemu! Będzie wiele okazji do śmiechu i zabawy. Od 6 stycznia można oglądać animację Kot w butach. Ostatnie życzenie- sequel nominowanej do Oscara® w 2011 roku animacji „Kot w Butach”. W filmie Kot w Butach odkryje, że jest pasjonatem przygód. Wykorzystał już wszystkie swoje osiem z dziewięciu istnień. Postanawia wyruszyć w podróż, aby znaleźć mityczne „Ostatnie Życzenie” i przywrócić swoje dziewięć żyć. 13 stycznia do kin wchodzi „Yuku i magiczny świat”. W animacji myszka Yuku mieszka z rodziną w piwnicach zamku. Pewnego dnia dowiaduje się o tym, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Zwierzątko szybko podejmuje decyzję – trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć!

Kolejne dwie propozycje dla małych widzów trafią do kin 20 stycznia. Będą to „Zadziwiający kot Maurycy” oraz „Mumie”. W „Zadziwiającym kocie Maurycym” tytułowy bohater obmyśla przekręt doskonały. Wspierany przez „cichego wspólnika” wędruje od miasta do miasta, naciągając ludzi na rzekomą „plagę szczurów”, którą tylko dźwięk magicznego fletu jest w stanie pokonać. Prawda jest jednak taka, że gryzonie to dobrzy kumple Maurycego, bardzo sprytni i wygadani, a instrument jest zaczarowany tylko z nazwy. Jako że nikt nie podejrzewa oszustwa, interes idzie świetnie i gang Maurycego szybko się bogaci. Prawdziwe wyzwanie jednak dopiero przed ekipą. Natomiast animacja „Mumie” zaprezentuje młodym widzom Egipt, w którym głęboko pod ziemią, znajduje się liczące sobie 3000 lat miasto mumii. Zgodnie z królewskim rozkazem księżniczka Nefer musi wyjść za mąż za Thuta, ale żadne z tych dwojga się do tego nie pali. Nefer pragnie wolności, a Thut na wszelkie zobowiązania reaguje alergicznie. Przed wolą bogów nie ma jednak ucieczki. Thut będzie musiał ożenić się z Nefer już za siedem dni.

Ostatnia propozycja, która ma premierę w styczniu to piękny film przygodowy dla całych rodzin - Pimi z krainy tygrysów. Pewnej nocy osierocony Balmani ratuje małą tygrysicę przed bezlitosnymi kłusownikami. Udaje im się uciec i wyruszają w długą i niebezpieczną podróż do magicznej świątyni zwanej Tygrysim Gniazdem, gdzie, jak wierzy Balmani, będą bezpieczni. W trakcie wędrówki między Balmanim i młodą tygrysicą Pimi rodzi się niezwykła więź. Będą musieli wspólnie przebyć setki mil i pokonać wiele niebezpieczeństw, aby dotrzeć do nowego domu wysoko w Himalajach.Razem przeżyją jedną z największych przygód życia: prawdziwą przyjaźń!

Natomiast w lutym do kin wejdą dwa filmy familijne. Pierwszy to „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona” - Miasteczko Valleby za kilka dni obchodzi 500. urodziny! Świętowanie może jednak przerwać złodziej, którego znakiem rozpoznawczym jest... skorpion. Czy młodzi detektywi, Lasse i Maja, wpadną na jego trop i uratują imprezę? Druga propozycja to „Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka”. Asteriks i Obeliks zmagali się już z Juliuszem Cezarem, odwiedzili Kleopatrę, wzięli udział w Igrzyskach Olimpijskich, a nawet pili herbatkę u boku Jej Królewskiej Mości. Teraz, w piątym aktorskim filmie z serii, nieustraszeni bohaterowie wyruszą na Daleki Wschód, aby z pomocą swojego magicznego wywaru uratować chińską Cesarzową.

Szczegółowy repertuar znajduje się na naszej stronie www.

Kot w butach. Ostatnie życzenie

Kot w butach. Ostatnie życzenie

Animowany Familijny Przygodowy Od lat: 6 100 min

Więcej o filmie
Asteriks i Obeliks: Imperium smoka

Asteriks i Obeliks: Imperium smoka

Familijny Komedia Przygodowy Od lat: 7 111 min

Więcej o filmie
Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona

Familijny Przygodowy Od lat: 6 84 min

Więcej o filmie
Pimi z krainy tygrysów

Pimi z krainy tygrysów

Familijny Przygodowy Od lat: 6 94 min

Więcej o filmie
Yuku i magiczny kwiat

Yuku i magiczny kwiat

Animowany Familijny Od lat: b.o. 65 min

Więcej o filmie
Zadziwiający kot Maurycy

Zadziwiający kot Maurycy

Animowany Fantasy Familijny Od lat: 7 94 min

Więcej o filmie