Newsy

EDUKACYJNIE O: „Kosmici w mojej szkole”. Grupka przyjaciół kontra inwazja obcych!

Kosmici w mojej szkole” są świetną propozycją na lekki i przyjemny seans integrujący całą klasę. Nawiązujący do tradycji kina przygodowego (seria o Spider-Manie, „E.T.”) film nie znudzi nikogo. Animacja może również rozbudzić w młodych odbiorcach zainteresowanie kosmosem.

Zobacz zwiastun filmu „Kosmici w mojej szkole”:

Głównym bohaterem filmu jest nastoletni Norman: niezbyt popularny w szkole typ nerda i klasowego fajtłapy, interesującego się komiksami, kosmosem i teoriami spiskowymi. W dniu, w którym na jednej z lekcji ma wygłosić prezentację o swojej największej pasji (UFO) wydarza się coś nieoczekiwanego – władzę nad jego umysłem przejmują… kosmici. Załoga miniaturowego latającego statku kontaktuje się z Normanem, ponieważ chcą go ostrzec przed złym Zolthardem. Ten szalony kosmita opanował ciało dyrektorki szkoły, ale na tym nie kończy się jego ambicja – marzy mu się podbój całego Wszechświata. Czy nastolatek sprosta wyzwaniu i uratuje świat przed katastrofą? Z pomocą starych przyjaciół (paczki znajomych) i tych nowych (kosmitów w jego głowie) powinno się to udać.

Rekomendowana grupa wiekowa: klasy 1-6.

Jakie ciekawe edukacyjnie tematy porusza film „Kosmici w mojej szkole”?

  • Astronomia i zagadki kosmosu. Czy istnieje życie pozaziemskie? Czym jest fizyka kwantowa? O taką tematykę zahacza film, zachęcając do samodzielnego pogłębiania wiedzy i udowadniając, że rzeczywistość jest bardziej magiczna od fikcji.

  • Warto mieć zainteresowania i się ich nie wstydzić. Głównym bohaterem filmu jest chłopak o dość niszowym hobby, uważany powszechnie za dziwaka. Jednak to właśnie jego wiedza okazuje się niezbędna do uratowania świata.

  • Nawet największy geniusz potrzebuje przyjaciół. Grunt to znaleźć takich ludzi, którzy dobrze nas zrozumieją. Nie chodzi o to, by mieć wielu znajomych, ale by poznać takich, przy których czujemy się w pełni sobą. To wsparcie kolegów i koleżanek pomaga Normanowi z sukcesem zakończyć misję.

Dlaczego „Kosmici w mojej szkole” to dobra propozycja na integracyjny seans dla całej klasy?

  • Film jest lekki i pełen akcji, idealny na wyjście np. z okazji Dnia Chłopaka.

  • Animacja ma charakter rozrywkowy: nie porusza kontrowersyjnej tematyki ani przygnębiających zagadnień.

  • Dużym atutem produkcji jest poczucie humoru i trafione żarty.

Na film zapraszamy do Multikina od 22 września.

Skontaktuj się ze specjalistą ds. kluczowych klientów w najbliższym Multikinie i zamów seans dla swojej grupy w indywidualnie dopasowanym terminie.

 

Kosmici w mojej szkole

Kosmici w mojej szkole

Familijny Animowany Science-Fiction Od lat: 6 85 min

Więcej o filmie