Newsy

CO NOWEGO? | Premiery w Multikinie | 18 marca

Inni, za duzi i w ambulansie

Najnowsza ekranizacja Masłowskiej, pełna rapu i energii, czy może szalona jazda ambulansem, pełna akcji i energii? Jest też trzecia opcja: niezbyt energiczny młody gamer, który marzy o kasie i psychofankach. Jedno jest pewne - świetnych premier w Multikinie dziś nie zabraknie. 

  • INNI LUDZIE
    "Szare twarze, szare twarze. Ludzie bez marzeń. Święta, święta i po świętach wyprzedaże." Najnowsza ekranizacja prozy Doroty Masłowskiej, podobnie jak powieść, jest przepełniona rapem i bez skrupułów opowiada o marnej egzystencji pośród piekiełka blokowisk. Główny bohater, grany z werwą przez Jacka Belera (aktor za tę rolę zgarnął Złote Lwy), prowadzi nas przez zepsuty świat pełen zrezygnowanych ludzi. Innowacyjna polska filmowa perełka.

  • AMBULANS
    Michael Bay porzuca wielkie roboty i jeszcze większe eksplozje, ale nie zwalnia tempa. Jego najnowszy film to trzymające w napięciu kino sensacyjne o dwóch braciach, którzy po nieudanym napadzie kradną karetkę pogotowia. Ostre dialogi, pełnokrwiste strzelaniny i zapierające dech w piersiach sceny akcji to jedno, ale świetna jest tu także obsada. Na ekranie swoje możliwości pokażą nam Jake Gylehnall i Yahya Abdul-Mateen II.
  • ZA DUŻY NA BAJKI
    Waldek ma swoje "pirytety": turnieje, kasa i psychofanki. Chłopak jest gamerem, a przynajmniej na takiego pozuje. Wspiera go matka, więc wszystko wydaje się być w porządku. Spokój przerywa pojawienie się ciotki z piekła rodem, która Waldkowi każe wstać od kompa i iść na rower. Tak rozpoczyna się to świetne, komediowe, polskie kino familijne. Uwaga, stwierdzamy absolutny brak krindżu!

NIE ZAPOMNIJCIE O NAJWIĘKSZYCH PREMIERACH OSTATNICH OSTATNICH TYGODNI:

Dla stróżów sprawiedliwości i wielbicieli komiksów: "Batman" to triumfalny powrót Mrocznego Rycerza na kinowe ekrany. Razem z tytułowym superbohaterem rozwiążemy zagadkę seryjnych morderstw popełnianych przez niejakiego Riddlera, a przy okazji poderwiemy pewną Kotkę. To film długi, nieco posępny, ale bardzo satysfakcjonujący.

Dla miłośników Piksara i boysbandów: "To nie wypanda", najnowsze animowane dzieło wielokrotnie nagradzanego kaliforniejskiego studia, to opowieść o dość ekstremalnym dojrzewaniu. Młoda Mei pewnego dnia odkrywa, że przypływ ekscytacji przemienia ją w... wielką czerwoną pandę. Ten film to edukacja przez rozrywkę w najwyższej jakości.

Dla wszystkich wielbicieli pięknych melodii i aktorskich popisów: "Sonata" to opowieść o niedosłyszącym Grzesiu, który postanawia zostać wirtuozem pianina. Do osiągnięcia mistrzostwa potrzeba jednak odwagi i hartu ducha. Nagroda publiczności na festiwalu w Gdyni całkowicie zasłużona.

Inni ludzie

Inni ludzie

Dramat Od lat: 15 103 min

Więcej o filmie
Ambulans

Ambulans

Akcja Dramat Thriller Od lat: 15 135 min

Więcej o filmie