Newsy

Bajki (i nie tylko) na mikołajki

Czy jak co roku, gdy nadchodzi listopad, zachodzisz w głowę jak tym razem uczcić mikołajki? Czym zaskoczyć uczniów? Jaką wybrać wartościową alternatywę dla cukierków i batoników?

Oto kilka konkretnych filmowych podpowiedzi – i tych typowo rozrywkowych, i tych, które po seansie pozostawią w głowach Twoich podopiecznych ważne refleksje.

POBIERZ PEŁNĄ OFERTĘ [pdf]

Wonka” – dla grup zorganizowanych PRZEDPREMIEROWO dostępny już od 6.12! 

Najbardziej smakowity, baśniowy i świąteczny seans tego roku. Jeśli filmem można byłoby się najeść jak workiem słodyczy, „Wonka” byłby numerem 1 na liście najbardziej kalorycznych produkcji. Przepiękny wizualnie, muzycznie, emocjonalnie i pełen humoru. A co najważniejsze – mądry. Rozbudza apetyt nie tylko na czekoladę, ale przede wszystkim na spełnianie swoich marzeń, dążenie do realizacji planów i śmiałych przedsięwzięć. To propozycja dobra zarówno dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej, jak i szkół średnich.

Życzenie

Grudzień to miesiąc, kiedy słowo „życzenie” przewija się najczęściej w całym roku. O życzeniach najmłodsi piszą w listach do Świętego Mikołaja, o naszych pragnieniach wspominamy mimochodem najbliższym, a w okolicy świąt życzymy sobie wzajemnie samych najlepszych rzeczy. O życzeniach i ich magicznym spełnianiu jest właśnie najnowsza produkcja Disneya. Chociaż w naszej rzeczywistości nie ma magicznych mocy, które dałyby nam to, czego pragniemy tu i teraz, warto tę filmową opowieść wykorzystać, by poruszyć z uczniami temat odpowiedzialności za to, czego sobie życzymy, ale także roli i wartości obdarowywania i bycia obdarowanym.
 

Trolle 3

Innym świątecznym top tematem jest wybaczanie i szukanie pojednania. O tym opowiada kolejna zwariowana propozycja dla najmłodszych – „Trolle 3”. Poza roztańczoną i barwną opowieścią dla dzieci, to cenna filmowa lekcja o dbaniu o relacje w rodzinie i z przyjaciółmi.

Napoleon

Na koniec petarda dla najstarszych widzów. Uwielbiamy filmy, które są jednocześnie lekcją historii na wielkim ekranie, a przy tym nie tracą nic z atrakcyjności, widowiskowości i emocjonujących zwrotów akcji jak w najlepszych filmach przygodowych. Takie połączenie gwarantuje nam najnowszy film w reżyserii Ridley’a Scotta („Blade Runner”, „Gladiator”) z Joaquinem Phoenixem („Gladiator”, „Joker”). Film pokazuje historię przyszłego cesarza Francji przez pryzmat jego burzliwego związku z Józefiną.

A jeśli po tym zestawieniu masz jeszcze niedosyt i szukasz filmu typowo świątecznego zajrzyj TUTAJ [pdf] i poznaj ociekające śniegiem, choinkami i reniferami propozycje pozarepertuarowe, które idealnie sprawdzą się w ostatnie dni szkoły przed przerwą świąteczną.

Już wiesz, co wybierzesz i chcesz zarezerwować seans na wybrany przez siebie dzień i godzinę? Zadzwoń lub napisz do specjalisty ds. kluczowych klientów w Twoim kinie!

Wonka

Wonka

Familijny Przygodowy

Więcej o filmie KUP BILET
Życzenie

Życzenie

Animowany Familijny Przygodowy Od lat: 6 95 min

Więcej o filmie KUP BILET
Trolle 3

Trolle 3

Animowany Familijny Przygodowy Od lat: b.o. 91 min

Więcej o filmie KUP BILET
Napoleon

Napoleon

Dramat Historyczny Od lat: 15 158 min

Więcej o filmie KUP BILET