Zamknij
W jak morderstwo
W jak morderstwo
Premiera
18 cze 2021
Czas trwania
109 minut
Produkcja
Polska, 2021
Reżyseria
Piotr Mularuk
Obsada
Paweł Domagała
Anna Smołowik
Rafał Królikowski
Dorota Segda
Pełny opis
6,96

Średnia ocena

W jak morderstwo

Komedia kryminalna Od lat: 13 109 minut

„W jak morderstwo” to trzymający w napięciu kryminał spod znaku Agaty Christie i komedia obyczajowa w jednym. Magda, która dawno porzuciła karierę na rzecz rodziny, mieszka w podwarszawskiej Podkowie Leśnej, Mieście-Ogrodzie. Pewnego wieczoru przypadkowo odkrywa w parku ciało zamordowanej kobiety. Denatka ma na szyi wisiorek w kształcie litery „W” – identyczny, jak ten należący do jej dawno zaginionej przyjaciółki, Weroniki. W tle morderstwa przewijają się znane nazwiska biznesmena i kandydata na senatora. Oficjalne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora, dawny przyjaciel Magdy, kiedyś w niej zakochany.

Pełny opis

Ponieważ do tej pory jego największym wyzwaniem byli złodzieje rowerów, trup w parku zdecydowanie go przerasta. Magda, nałogowa czytelniczka kryminałów, rozpoczyna własne dochodzenie. Na tropie mordercy i rozwikłania zagadki ich ścieżki przetną się wielokrotnie. Na horyzoncie pojawi się również przystojny lekarz weterynarii, z własnymi planami wobec zaniedbywanej przez męża Magdy, a sprawa tajemniczej śmierci wyciągnie na światło dzienne niejeden niewygodny sekret mieszkańców uroczego miasteczka.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
51

Głosów

6,96

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla W jak morderstwo
Komentarze

Dodaj swój komentarz do W jak morderstwo

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Małgorzata

Małgorzata

28.06.2021, 11:55:51

Sympatyczny film. Akcja spokojna, jak w starodawnych kryminałach. Intryga wciąga, choć nie ma co chwila zaskakujących zwrotów, to nie wszystko jest oczywiste od początku. Humor może nie powalający, ale ciepły i nienachalny. Kilka sytuacji naprawdę zabawnych. Gra aktorska na dobrym poziomie. Wielu aktorów widziałam po raz pierwszy na ekranie, co jest fajne- nie wciąż te same twarze. Do tego miły spacer po Podkowie Lesnej: zieleń i pałacyki. Ogólnie przyjemna rozrywka na letnie popołudnie. Polecam

John

John

18.06.2021, 23:50:47

Słaby film. Przydługawy, poprzeciągany. Domagała zagrał słabo, a próby wydobycia jakiegoś komizmu z postaci jaką grał spełzły na niczym - facet się do komedii nie nadaje, bo jest zbyt drewniany. Połowa filmu to widoki, jak główna bohaterka gdzieś chodzi, patrzy, jeździ, myśli - nudy. Cała intryga mało skomplikowana, rozwiązanie nie powala. Jedyne pozytywne akcenty - nieduża rola Adamczyka i mąż głównej bohaterki grał przekonująco. Ogólnie - raczej nie warto. Trochę taki dwugodzinny odcinek Ojca Mateusza, tylko że od Ojca Mateusza gorszy.