Zamknij
Toy Story 4
Toy Story 4
Premiera
9 sie 2019
Czas trwania
100 minut
Produkcja
USA, 2019
Reżyseria
Josh Cooley
Pełny opis
7,77

Średnia ocena

Toy Story 4

Animowany Familijny Komedia Od lat: b.o. 100 minut

Toy Story to jeden z kamieni milowych w historii kina animowanego. Po latach dominacji filmu rysunkowego zapoczątkował epokę animacji komputerowej, za co twórcy zostali docenieni przez przyznającą Oscary Amerykańską Akademię Filmową. A że twórcy Toy Story nie spoczęli na laurach, słynna animacja doczekała się kontynuacji i zyskała status kultowej serii.

Pełny opis

Tego lata polscy widzowie po raz kolejny będą mogli spojrzeć na świat oczami tytułowych zabawek – Toy Story 4 wejdzie na ekrany kin 9 sierpnia.

Chudy zawsze znał swoje miejsce na świecie. Jego życie, jak na prawdziwego szeryfa przystało, kręciło się wokół opieki nad Andym, a później Bonni. Gdy pewnego dnia w pokoju Bonni pojawia się nowa zabawka, Sztuciek, nikt nawet nie przypuszcza, że to początek zaskakującej podróży. Nieoczekiwana wyprawa pozwoli Chudemu przekonać się, jak wielki może być świat dla zwykłej zabawki…

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
513

Głosów

7,77

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Toy Story 4
Recenzja redakcji
Piotr Olczyk
[RECENZJA] „Toy Story 4”

Dodany przez: Piotr Olczyk

Zabawki są wieczne

Takie kontynuacje to ja rozumiem! „Toy Story 4” to nieoczekiwany, zaskakujący epilog ukochanej serii.

„Toy Story 4? A komu to potrzebne?” Trylogia filmów o zabawkach tworzyła zamkniętą całość. Najpierw bohaterów poznaliśmy, potem się z nimi zżyliśmy, jeszcze potem Andy dorósł, Chudy i reszta trafili do nowego właściciela, a życie toczyło się dalej. Gdy studio Pixar ogłosiło rozpoczęcie prac nad czwartą częścią, to trudno było mi to uznać za coś innego, niż tylko cyniczny skok na kasę. Jednak efekt finalny przeszedł wszystkie moje oczekiwania. „Toy Story 4” dokonuje niemożliwego – dopisuje świetny ciąg dalszy do perfekcyjnie zakończonej historii.

„Toy Story” przedstawiło trudy przyjaźni. W kontynuacji główny wątek skupiał się na przynależności. Finał trylogii opowiadał o rozstaniu. A co za tym Idzie, „Toy Story 3” wycisnęło łzy z oczu widzów, którzy – podobnie jak dorastający Andy – musieli pożegnać się z zabawkami. Tymczasem niecałą dekadę po „trójce” na ekrany wchodzi „Toy Story 4”, bez dwóch zdań najdojrzalsza odsłona serii, w której głównym motywem jest konieczność zmiany jako przykrego, ale niezbędnego składnika naszego życia.

Cała afera zaczyna się od tego, że Chudy nie jest już najważniejszy. Mała Bonnie preferuje inne zabawki. Gwiazda szeryfa trafia więc do Jessie, zaś nasz kowboj coraz więcej czasu spędza w szafie. Swój los przyjmuje z godnością, zaś całą energię skupia na edukacji najmłodszego członka rodziny: dziwacznego, pociesznego Sztućka, stworzonego z przypadkowych elementów dzięki wyobraźni Bonnie. Gdy już sądzimy, że wiodącym tematem będzie tu mentorstwo i przekazywanie pałeczki, to zabawki zmieniają chwilowo miejsce zamieszkania. Z powodu fabularnych zawirowań Chudy, Buzz, Sztuciek, Jessie, Reks, państwo Bulwa i reszta wyruszają w trasę. Wraz z Bonnie i jej rodzicami trafiają do małego miasteczka, w którym rozbił się lunapark. W zupełnie nowym miejscu zabawki poznają przyjaciół, wrogów oraz będą musiały podjąć wiele trudnych decyzji.

Twórcy serii doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dzieciaki, które oglądały „jedynkę” dorosły i dorobiły się własnych dzieciaków. Radosna zabawa i pochwała wyobraźni to wciąż serce „Toy Story”, ale w „czwórce” jak nigdy wcześniej słychać echa trudnych decyzji, z którymi muszą borykać się dorośli ludzie. Z rozrzewnieniem wspominamy czasy dzieciństwa, w których nie musieliśmy rozwiązywać konfliktów w pracy, przeżywać bolesnych rozstań  i podejmować wyborów, od których ma zależeć reszta naszego życia. „Toy Story 4” jest jak krzepiąca rozmowa z kimś, kto doskonale nas rozumie, poklepie po plecach i doda otuchy. To nie jest smutne pożegnanie z jedną z najlepszych animowanych serii na świecie. To akceptacja tego, że zmiany są potrzebne, a o swoim losie decydujemy my sami.

Studio Pixar po raz kolejny podniosło poprzeczkę. „Toy Story 4”, prawdopodobnie epilog całej serii, bawi i wzrusza pozornie opowiadając nam lekką historyjkę z niewymuszonym morałem, a tak naprawdę uświadamiając nam, że chociaż nie jesteśmy już dziećmi, to zabawa może trwać dalej.

Ocena:
9/10

Dobrze bawił się
Piotr Olczyk

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Toy Story 4

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Krystian

Krystian

11.10.2020, 22:31:45

Polecam bardzo fajny film. Przypomina mi dzieciństwo i piękne czasy. Siadało się z rodziną w salonie i oglądało na kasetach.. Pamiętam bajki Toy Story jakby to było pare dni temu.. Szukałem w internecie i nie mogłem znaleźc nigdzie a z przyczyn osobistych nie mogłem iść do kina. Polecam z rodziną obejrzeć, jakby ktoś szukał to bodajże na serwisie vod-box jest ten film.

Adam

Adam

14.08.2019, 17:48:00

Prędzej zadzwoni do mnie Dowbor z RMF'u niż w Koszalinie zaczną wyświetlać filmy w 3D...

Renata

Renata

14.08.2019, 11:26:24

film rewelacyjny Wreszcie mało przemocy Świetne dialogi humor grafika Kultowa bajka z lat 2000 bardzo udana Polecam wszystkim

Beata

Beata

12.08.2019, 21:30:50

Czy ta bajka jest wyświetlana w 3 d ? na stronie wszystkie seanse są w 2 d...?

Marta

Marta

10.08.2019, 16:19:51

Świetne. Dobrze się bawiłam razem z córka 3 letnia. Bajka dla całej rodziny